Viete ako sa hovorí, muži neznášajú hysterky. Nie je to však celkom pravda. Potvrdil to nedávny prieskum, ktorého výsledky priniesol odborný žurnál The Journal of Sex Research. Štúdie nemeckých odborníkov z Ruhr-Universität Bochum sa zúčastnilo takmer 1000 respondentov, ktorých priemerný vek bol 51 rokov a ktorých vzťah so súčasným partnerom či partnerkou trval v priemere už 24 rokov. Vedci sa ľudí pýtali na ich sexuálny život, povahové rysy a sexuálne aktivity. Podľa skúseností mužov sú v posteli oveľa lepšie labilné ženy, dámy si zasa pochvaľujú sex s menej milými mužmi, musia však venovať zvýšenú pozornosť detailom.

via GIPHY

Čítajte viac:

Tomuto sa radšej vyhýbajte! 15 maličkostí, ktoré mužov na ženách odradí

Hysterky sú v posteli super!

Prieskum odhalil aj to, že zatiaľ čo ženy prežívajú lepší sex s mužmi, ktorí nie sú práve zlatíčka, ale pritom sú puntičkárski, muži si viac užívajú sex so ženami, ktoré sú doslova hysterky. "U takých žien je typické rýchle striedanie nálad a silné, niekedy až nepatričné ​​prejavy emócií, čo ale v sexe môže znamenať viac dobrodružstva a prelomenie stereotypu, ktorý je zabijakom milostných vzťahov," vysvetľuje Adam Durčák zo sexshopu Ruzovyslon.cz.

via GIPHY

Podobnosť pováh je vítaná

Výsledky štúdie ďalej ukazujú, že muži si užívajú lepšieho sexu s partnerkou s podobnými povahovými črtami, najmä potom, ak ju sexuálne vzrušujú rovnaké podnety. "Miera toho, ako sú partneri vo vzťahu, kompatibilný ', je ukazovateľom životaschopnosti vzťahu.

via GIPHY

Nejde pritom len o súlad pováh, obdobná očakávania od života či podobné princípy, ale práve aj o obdobné preferencie v sexuálnej rovine. Ak jeden partner túži po divokých experimentoch a ten druhý je naopak prísne konzervatívny, veľmi pravdepodobne nastanú vo vzťahu ťažkosti. Dôležitá je preto otvorená komunikácia medzi partnermi, "upozorňuje Adam Durčák.

Čítajte viac:

Poznáte najnovšie sexuálne trendy? Neuveríte, ale aj svet erotiky podlieha móde

Dajte vašej LÁSKE šancu: Obrázkový manuál šťastného vzťahu

VIDEOdoják: Títo dvaja vám dokážu, že láska nepotrebuje slová

Bláznivo zamilovaní? Najtrápnejšie prejavy lásky, ktorými otravujete okolie