Ivana otehotnela po polročnom snažení

Rozhodnutie

Boli sme práve na letnej dovolenke, užívali si jeden druhého v krásnom hotelovom apartmáne, keď som mu povedala, čo keby sme to tentoraz skúsili bez prezervatívu. Môj frajer bol dojatý, okamžite súhlasil, pretože sme sa bavili už predtým, že by možno bol čas ísť na to. Teda na dieťa. V ten večer to bolo naozaj krásne, jeden druhému sme sa pozerali do očí a ja som si bola na sto percent istá, že to vyjde na prvý raz. O to väčšie bolo moje sklamanie, keď som po pár dňoch  neskôr dostala krámy.

Koniec zábavy

Jasné, z prvého neúspechu si ani jeden z nás ťažkú hlavu nerobil a povedali sme si, že do toho pôjdeme naplno. „Mám chuť urobiť ti dieťa – tak touto vetou Mišo začínal každý náš rozhovor a prvé týždne to bolo celkom zábavné, pretože sme si večer čo večer vymýšľali nové polohy. Lenže keď som menštruáciu dostala ďalšie tri razy po sebe, nadšenie z nás opadlo. Hoci sme prvý pokus o dieťa mali v júli, pristihla som sa pri tom, že v v októbri sme spolu spali iba dvakrát. Je jasné, že pri frekvencii sexu dvakrát za mesiac sa veľké zázraky čakať nedajú. 

Čas na reštart

Vedela som, že takto to ďalej nepôjde, tak som si v lekárni kúpila ovulačné testy, aby som si bola istá, kedy prišiel ten správny čas. V dni, keď prišiel ten vhodný moment, som ho hneď ráno položila do kúpeľne, aby bol Mišo pripravený. Keď večer prišiel z práce domov, nestačil sa čudovať. Pretože ja, čo obvykle nosím bavlnenú spodnú bielizeň, som sa nahodila čo čipiek, saténového župana. Áno, to všetko som si nakúpila presne na túto príležitosť a hneď vo dverách som mu dala do ruky pohár prosecca. Zapla som k tomu cédečko a mala som pocit, že som ako vo filme, keď som sa pred ním pomaly vyzliekala. Ale fungovalo to, pretože sa na mňa okamžite vrhol. A tú slávnostnú večeru sme si dali až potom.

Dobrá správa

Nakoniec prišla. Keď v jeden večer prišiel Mišo domov, znovu ho na stole čakal test. Ale tehotenský. A pozitívny. Keď mu došlo, že sú tam dve čiarky, normálne sa rozplakal a potom sa ma nenápadne opýtal, či my dvaja sa teraz ešte môžeme milovať. Tak som ho utešila, že áno, a užívali sme si to až do môjho ôsmeho mesiaca. Ten posledný som síce strávila v nemocnici, ale stálo to za to. Náš syn dnes má dnes pol roka.

Príroda sa s nami vie niekedy poriadne pohrať.
Príroda sa s nami vie niekedy poriadne pohrať.
Zdroj: Shutterstock

Pokračovanie na ďalšej strane