K modelingu sa dostal náhodou. Stačilo, aby jeho kamarátka, ktorá pracuje ako modelka, Filipa presvedčila, nech sa prihlási do modelingovej agentúry. „Sám by som na to asi nenabral odvahu, ale povedal som si, že o nič nejde. A potom sa všetko rozbehlo rýchlo.“

Bookerka mu zavolala, aby sa prišiel ukázať, podpísali s ním zmluvu a poslali ho do sveta. „Ja som si nikdy nemyslel, že by som sa mohol uchytiť v modelingu. Ja, obyčajný chalan z Košíc.“ Ale tento obyčajný chalan už modelingový svet poriadne valcuje. Veď na poslednom fashion weeku v Miláne a v Paríži predvádzal na šiestich prehliadkach. Tú od Dsquared otváral a šou od Armaniho dokonca zatváral, čo je pre každého modela tá najväčšia pocta.

Čítajte viac:

Prišiel o nohu, aj tak je z neho sexi model!

„Úprimne? Mňa modeling až tak nebaví a určite sa nevyžívam ani pri foteniach, ani pri prehliadkach. Ale tie honoráre, ktoré za to dostanem, sú zaujímavé,“ smeje sa a priznáva, že zarobené peniaze najnovšie investuje do biznisu. „Chcem začať podnikať a rodičom som nedávno kúpil nové auto,“ hovorí chalan, ktorého nebaví niekde v Paríži žúrovať s celebritami a radšej sa ide zabaviť s kamarátmi. Doma v Košiciach.

Filipovi sa podaril nevídaný úspech.
Zdroj: Lukáš Kimlička

Do sveta sa sťahovať nechce a je za tým aj žena. „Áno, mám priateľku. Je to Slovenka a nie je z modelingu. Ale vždy sa mi páčili skôr vyššie brunetky.“ A hoci pracuje v módnej brandži, vlastné oblečenie vôbec nerieši. Najčastejšie ho stretnete v čiernom tričku, džínsoch a obyčajných teniskách, a aj keď má v skrini aj exkluzívne kúsky, ktoré dostal od návrhárov, je to pre neho len kus oblečenia.

Ani z celebrít sa mu hlava nezatočila, a to už pri jednom stole sedel na recepcii vedľa Iriny Šajk, fotil s Miley Cyrus a dvojicu legendárnych fotografov Mert a Marcus považuje za kamarátov. „Len nedávno som sa vrátil z Talianska. S Bellou Hadid som fotil editoriál pre japonský Vogue a bol to príjemný džob. Ale šéfredaktorka Anna Dello Russo, ktorá na fotenie prišla tiež, bola neskutočne nepríjemná. Ku všetkým sa správala ako k otrokom,“ odkrýva pikošky z módnej brandže. A hoci sa v nej pohybuje ako skúsený profesionál, náš najúspešnejší model zostal nohami na zemi.

Čítajte viac:

Nová tvár slovenského modelingu: Zoznámte sa s Leou Novosedliakovou