Šesťdesiate roky
Tieto roky patria intímnej  revolúcii. Vďačíme im za to, že môžeme povedať v posteli nie, rozhodnúť sa, kedy a či chceme otehotnieť alebo s kým chceme "to" mať. Hnutie hippies spustilo túto lavínu, už nikoho nebavilo byť ticho a skrývať sa.
V šesťdesiatkach prišla na trh prvá antikoncepčná tabletka, čo bol prevratný objav. Ženy sa už nemuseli báť nechceného tehotenstva a mohli si ho dokonca naplánovať. Mohli viesť intímny život a rozhodnúť sa, kedy chcú mať deti. A to bol veľký pokrok. 

Všetko sa mení.
Zdroj: shutterstock

Ďalším obrovským míľnikom bol Playboy. Síce ho Hugh Hefner založil už v roku 1953, v šesťdesiatych rokoch začal písať svoj slávu. Modelky, herečky, speváčky a iné celebrity brali ako prestíž byť v Playboyi, nehovoriac o jeho titulke. Nahota začala byť prirodzená a omnoho viac akceptovaná. A nielen v časopisoch, ale aj v iných druhoch umenia. Vznikalo čoraz viac magazínov podobných Playboyu a tam niekde začala prenikať veta „sex predáva“. Ešte však nebola v úplnom rozkvete.
Táto revolúcia urobila veľkú službu gayom, lesbičkám a iným. Zásadne to ovplyvnil profesor psychológie Alfred Kinsey, ktorý založil Ústav pre výskum pohlavia a reprodukci.