Bez ohľadu na to, či sa rozchádzate v dobrom alebo zlom, vždy je to bolestné. Či už ste ublížili vy alebo ranili vás. Človek cíti hnev, túžbu po pomste, žiaľ, mozog akoby naschvál vyťahuje tie najkrajšie spomienky, v rádiu hrajú vaše piesne... Aby ste to zvládli s čo najmenšími ujmami na psychickom zdraví, skúste si to uľahčiť a priznať, že je to normálne...

1, Premýšľate nad tým, či ste sa zachovali správne

„A čo ak by som nerobila hento a tamto. Možno som mala byť iná, mala som sa zachovať inak.“ Na takéto otázky rovno zabudnite. Žiaden rozchod sa nedeje spontánne, z ničoho nič. Ak máte pochybnosti o vašom rozhodnutí, nenechajte sa uviesť do omylu, že za všetko môžete vy. Prípadne ste sa zle rozhodla. Nebuďte sentimentálna a spomínajte na momenty, ktoré naznačovali nedorozumenia. Spomínajte na skutočné dôvody, ktoré vás rozdelili.

via GIPHY

2, Nemôžete naňho prestať myslieť

„Čo robí práve teraz? Je tiež smutný? Chýbam mu? Nepotrebuje moju podporu?“  Jasné, istý čas ste boli spriaznené duše a je normálne, že sa cítite stále ako spojené nádoby rozdelené násilným pádom. Lenže, ak sa chcete z toho dostať, snažte sa prísť na iné myšlienky. Stretnite sa s priateľmi ( a nie, nie za účelom, aby ste oplakávali vášho ex), choďte cvičiť, vrhnite sa niečo nové a nájdite si koníčky, ktoré vás pohltia. Týmto spôsobom sa aspoň dočasne rozptýlite a zabránite tomu, aby ste sa neustále v myšlienkach utiekali k nemu.

Čítajte viac: 

Tajomstvo odhalené! Poznáme 6 najčastejších dôvodov k rozchodu podľa terapeutov

3, Hľadáte vinníka

Hovorí sa, že vo vzťahu sú dvaja a aj za rozchod môžu dvaja. No, ako kedy všakže... Nech je to akokoľvek, hľadať vinníka a živiť v sebe hnev alebo výčitky, nemá význam. Mnohé z nás majú tendenciu obviňovať za rozpad vzťahu seba, alebo obviňovať toho druhého. Jasné, väčšinou to býva tak, že jeden je ten horší, ale verte nám, v tejto fáze je to už jedno. Zbytočne v sebe živíte nenávisť a zlosť, ktorá človeka oberá o energiu. Pokúste sa prijať situáciu tak, ako je.

via GIPHY

4, Ste unavená a vystresovaná

Rozchod je pre psychiku veľmi náročná situácia a tak sa nečudujte, že si to odnáša aj vaše telo. Pociťujete stovky emócií naraz, mnohé z nich cítime prvýkrát a nevieme si s nimi poradiť. Je normálne, že sa cítite vyčerpaná, podráždená a v strese. Aby vás to nepoložilo, buďte k sebe ohľaduplná, relaxujte a dobíjajte baterky ako sa len dá.

via GIPHY

5, Stolkujete ho na sociálnych sieťach

Najpopulárnejší porozchodový fenomén je sliedenie na sociálnych sieťach. Začnete mu kontrolovať každý deň Instagram a Facebook, tie vynaliezavejšie si dokonca založia aj fejkový profil.  V bezpečí pred vami nie sú ani jeho priatelia a kolegovia. Ááá, čo keby ste miesto hry na Mata Hari 21. storočia jednoducho zrušili všetky online prepojenia medzi vami a ním? Zamerajte sa na seba a váš nový začiatok, ktorý si pokojne zdieľajte aj na sieťach. 

Čítajte viac:

Také sme, keď nám zlomíte srdce: 10 vecí, ktoré ženy robia po rozchode

6, Premýšľate nad tým, či už raz nájdeš lásku

Zatiaľ čo kamoška vám už po tisícíkrát hovorí, že sa ešte zamilujete a že toho pravého stretnete, keď to nebudete čakať (inak fakt! Vážne to tak funguje), vy stále krútite odmietavo hlavou a rumádzgate. „Jáááá si už nikdy nenájdem frajera, skončila som. Láska je mŕtva!“  Spoznávate sa? No ktoby toto nezažil. Aj toto je normálne, ale vždy si spomeňte na to, že tá vaša kamoška má vážne pravdu... ?

via GIPHY

7, Opíjate sa

Čím bolestnejší rozchod, tým bolestivejšia opica. Aj toto je celkom bežná rovnica pre nás ženy (inak aj chlapi to takto zvyknú riešiť...). na poroiadnej žúrke, kde si s kamoškami poiriadne zanadávate na chlapov a vyresetujete hlavu nie je nič zlé. Dokonca je to zdraviu (psychickému) prospešné. Žiaľ veľmi častým sprievodným (neželaným) javom sú správy posielané v podguráženom stave bývalému. Ak sa len chystáte „žialiť“ s babami a pohárikom v ruke, nechajte mobil prosím doma...

8, A zrazu vám to dôjde...

Na začiatku to vyzerá dramaticky, beznádejne a smutne. Ale keď sa dostanete cez fázu prvotného žiaľu, druhotného hnevu, nenávisti, následného spomínania, ohovárania stolkovania a opíjania sa, prídete až sem. Do bodu, keď si tak znenazdajky uvedomíte, že máte na seba čas a že vám je ukradnutý. Môžete robiť čo chcete, kedy chcete, s kým chcete. Ste slobodná a mladá! Čo viac si môžete priať? Tak si to užite na plno! Kým si vás neuchmatne pre seba niekto ďalší. A snáď to už bude ten pravý.. ?

via GIPHY

Čítajte viac: 

Skutočný príbeh: Ušla som mu spred oltára. Dôvod - bezhraničná láska

Ťažké umenie rozchodov: Ako definitívne pochovať lásku a nestrápniť sa?

Porozchodový manuál: Osušte slzy a využite, že ste opäť single