Ja už žiadneho chlapa nechcem vidieť. Nikdy! Týmto vyhlásením uzavrela svoj trojhodinový monológ kamarátka Miša, keď sa mi po dvoch stiahnutých fľašiach frankovky vyplakala na pleci. Miša sa práve lieči z bolestného rozchodu. Lebo kým ona už okukávala v klenotníctvach obrúčky a u gynekológa si nechávala testovať svoju plodnosť, jej chlap ju poslal k vode. A to spolu štyri roky spávali a tri roky žili v jednom byte! K tvrdým kopačkám súcitne pridal bláboly o tom, že potrebuje dýchať a že sa ešte nechce viazať.

„Toto ti povie chlap po štyroch rokoch vzťahu? Chápeš?"Nechápala som. A ani ona nie. Prvé týždne chodila ako bez duše. Potom nadávala na celé mužské pokolenie a svojho ex prezývala pomenovaniami, aké sa v slušnom časopise nedajú publikovať. A nakoniec sa s výrazom Bohyne pomsty zaprisahala, že si viac žiadneho chlapa k telu nepustí. Definitívne. O to viac ma šokovalo, keď mi pred pár dňami do telefónu štebotala, že má pre mňa novinu. Vlastne, nového frajera. „Minulý štvrtok sme boli vonku a dnes mi zavolal zase. Asi s ním vypadnem niekde na víkend," žiarila nadšením tá istá ženská, ktorá sa len pred mesiacom zaprisahávala, že má chlapov po krk. „Aspoň rýchlejšie zabudnem na toho kreténa!“ Miša našla svojho prevádzača.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE

Ak sa žena práve spamätáva zo skrachovaného vzťahu, cíti sa osamelá a nový partner jej načas môže nahradiť prázdne miesto po tom prechádzajúcom. Pre ňu vzťah na dobu určitú môže byť výhodný, ale pre druhú stranu to nie je celkom fér.
Zdroj: Shutterstock