Netflix opäť trafil do čierneho! Človek by si už myslel, že po desiatkach fenomenálnych seriálových produkcií nemôže prísť nič nové a prevratné. A predsa! Stačilo pár dní a prvých osem častí pilotnej série seriálu Sex Education si pozrelo viac ako 40 miliónov ľudí. Jeho ústredná téma totiž, zdá sa, zafungovala nielen na generáciu mileniálov, ale aj ostatných. Kým rodičia sa usmievajú a spomínajú na svoje „tenkrát poprvé“, tínedžeri majú tento seriál ako výchovný sexmanuál. Doslova. Dnešná mladá generácia si už predsa dávno nelistuje v Brave ani nečíta knihy Medzi nami dievčatami, kde sme (kedysi my) hľadali odpovede na otázky života a smrti. Masturbácia,menštruácia, porno, prvý sex, hľadanie vlastnej sexuálnej orientácie, interrupcia po nechránenom sexe, to všetko bolo a vždy bude dôležitou súčasťou dospievania násťročných. Seriál Sex Education rieši tieto problémy veľmi nadčasovou a vtipnou formou. A nielen tieto. „Divácke prijatie prvej série bolo ohromné. Sledovať, ako sa ľudia na celom svete stotožňujú s postavami, ktoré začali ako nápad v mojej hlave, je úžasné. Som veľmi vďačná každému, kto venoval svoj čas pozeraniu seriálu, a nemôžem sa dočkať pokračovania našej úžasnej cesty,“ hodnotila nevídaný úspech autorka komediálnej seriálovej drámy Laurie Nunn, ktorá pokračuje v druhej sérii. Svätá pravda! Práve hlavné seriálové postavy sú ťahákom a ihneď si vás podmania.

Odporúčame pozrieť. Ihneď!
Odporúčame pozrieť. Ihneď!
Zdroj: Profimedia.sk, Archív

Príbeh, ktorý vás pohltí

Hlavnou postavou je šestnásťročný tínedžer Otis Milburn (Asa Butterfield), ktorý „bojuje“ s okupáciou názorov svojej matky Jean F. Milburnovej. Hrá ju hviezda seriálu Akty X, slávna Gillian Anderson. Musíme dodať, že fantasticky! Pracuje ako sexuologička a vzťahová poradkyňa, čo je pre dospievajúceho Otisa niekedy alarmujúce. Najmä jej extrémny záujem o jeho sexuálny vývoj! Veď kto sa chce matke spovedať s problémami pri masturbovaní alebo nedosiahnutí erekcie? Jej sexuálne znalosti a skúsenosti sa mu však hodia. Dokonca pomôžu aj školskému tyranovi Adamovi Groffovi (hrá ho Connor Swindells), riaditeľovmu arogantnému synáčikovi, ktorý sa s Otisom nemá príliš v láske. Ten totiž rieši komplexy zo svojho veľkého penisu, ktorý mu spôsobuje problémy v posteli rovnako ako predávkovanie viagrou. Otis mu sľúbi, že o tom nikomu nepovie pod podmienkou, že dá pokoj jeho najlepšiemu kamarátovi, černochovi Ericovi Effiongovi (Ncuti Gatwa), ktorý je homosexuál a pochádza z nábožensky založenej africkej rodiny. Aj tu prichádza možno na prvý pohľad nenápadný, no veľmi dôležitý faktor – priateľstvo heterosexuálneho bieleho chlapca s černochom a gayom.

Tento seriál pozerajú všetci, bez rozdielu veku a pohlavia!
Tento seriál pozerajú všetci, bez rozdielu veku a pohlavia!
Zdroj: Profimedia.sk, Archív

„Mohlo by to inšpirovať k tolerancii a sebadôvere aj ostatné decká. Či sú homosexuálne, alebo majú takých priateľov,“ verí predstaviteľ Otisa, Asa Butterfield. Do deja novej netflixovej novinky vstúpi aj promiskuitná rebelka Maeve Wiley (Emma Mackey), ktorá sa stane svedkom ich absurdnej terapie na toaletách. Neskôr ho nabáda na založenie vlastnej „sexuálnej kliniky“, kde by radil a pomáhal ostatným deckám. Otis jej nápad premení na skutočnosť, a tak sa môžete tešiť na kopu absurdných, často smiešnych, no najmä trpko pravdivých problémov, ktoré trápia mnohých divákov seriálu. Príbehy dospievajúcich tínedžerov, ktoré sú zasadené do britského prostredia, sú sofistikovanou modernou výpoveďou dnešnej generácie. Odporúčame pozrieť. Ihneď!