Odvážnym patrí svet! Presne to je pravidlo, ktoré platí aj v prípade lásky a vzťahov. Éra gentlemanov bola síce krásna a romantická, ale musíme si uvedomiť, že je už dávno preč. Dnes funguje trošku iný trend. Iniciátorkami vo vzťahoch sú vo väčšine prípadov ženy, vďaka čomu sa muži dostávajú do role čakateľov.

Touto problematikou sa zaoberal aj prieskum aplikácie The Ligue, ktorý sa zameral na výber stoviek šťastných párov. Jeho cieľom bolo zistiť, aký je vlastne liek na šťastný vzťah. Jeden z jeho výsledkov poukazuje práve na skutočnosť, že až 1 z 3 heterogénnych šťastných vzťahov začal na podnet ženy. Výsledky tohto prieskumu potvrdila aj expertka na zoznamovanie sa, Madelaine Mason, ktorá hovorí o tom, že ženy majú takéto správanie jednoducho v krvi: „Muži sa len zriedka usilujú o ženy, ak nedostanú z ich strany žiaden signál záujmu – či už je to úsmev, mávnutie alebo pohodenie vlasmi. Zdá sa, že je to vrodené správanie, ktoré je v našej DNA."

Žena už dávno nie je tým článkom vzťahu, ktorý je v úzadí.
Žena už dávno nie je tým článkom vzťahu, ktorý je v úzadí.
pinterest.com/pin/429530883203059974/

foto: pinterest.com/pin/429530883203059974/

Viac foto nájdete v našej galérii.

Ak si teda lámete hlavu nad tým, prečo ste single, možno práve toto je ten pravý dôvod. Skúste urobiť prvý krok, možno len malý náznak, ktorý vášho "pána nesmelého" trošku nakopne. Avšak, nezabúdajte, že cieľom nie je odhodiť zábrany! Každá žena má napriek svojej iniciatívnosti vždy a za každých okolností zostať dámou.

Čítajte viac:

15 maličkostí, ktoré udržia vzťah v perfektnom stave: Takto to zvládnete!

Ako si vybudovať dokonalý vzťah? Zamilujte sa každý deň odznova!

Drámy na sociálnych sieťach: Instagram mi zničil vzťah aj sebavedomie

Dajte vašej LÁSKE šancu: Obrázkový manuál šťastného vzťahu

Najväčší zabijaci lásky: Pozor na nich, aby vám nezničili vzťah