♥Hrajte sa s bradavkami

Sexexpertka Kayla Lords tvrdí, že predtým, než sa ponoríte do masturbácie alebo prenikavého sexu, sa treba zamerať na iné oblasti, ako sú vaše pohlavné orgány. „Pohlaďte si krk, hruď, bradavky, stehná a tie malé erotogénne zóny, ktoré sú pri masturbácii ignorované.“ Sústreďte sa na to, aby ste sa seba samej dotýkali zmyselným spôsobom a hrajte sa s intenzitou a trením, aby ste videli, čo je dobré. Nebojte sa použiť ani svorky na bradavky, uvidíte, čo sa bude diať.

♥Urobte si horúci kúpeľ

Uvoľnenie a odbúranie stresu je najlepšou zárukou toho, že pocit vzrušenia príde aj sám, takže, ak máte rady luxusné kúpele, zvážte, či dnes do jedného neskočíte. Vezmite si dekadentný peeling, zapáľte sviečky, nechajte teplú vodu uvoľniť vaše svaly, ale aj myseľ a… zoberte sprchovú hlavicu do vlastných rúk. Striedanie prúdov a rôznych teplôt vody vás tam dole rozhodne rozvibruje.

♥Zacvičte si sexi jogu

Tantrická joga, ktorá vedie k deväťhodinovému orgazmu? Zdá sa, že je to možné. Ale aj keď sa nevenujete erotickým pózam, čas na strečing vám rozprúdi krv a prebudí telo. Zapáľte si vonné sviečky a venujte pozornosť tomu, ako sa vaše telo cíti s každou polohou psa, ktorý smeruje nadol.

♥Zahrajte si pesničku, ktorá vás rozpáli

„Je to pieseň, vďaka ktorej sa cítite ako doslovná sexuálna bohyňa – či už pri masturbácii, alebo tanci v klube. A áno, rozhodne to robí s nadržaným radarom rôzne veci. Takže si ju ihneď pustite a nechajte svoje telo hýbať do rytmu,“ navrhuje Sera Miles, generálna riaditeľka spoločnosti Pep Love, ktorá sa zaoberá sexom cez telefón, sextingom a e-mailom. Nenapadá vám žiadna erotická pesnička? Stuff by The Weeknd, Cardi B alebo Megan Thee Stallion by na začiatok mali stačiť.

♥Aktivujte svoje zmysly. Dôvod?

Súvisia priamo s libidom. Sexuálna a vzťahová koučka Azaria Menezes odporúča urobiť nasledujúce: Jedzte afrodiziaká (napríklad čokoládu), upravte si náladu v izbe trebárs osvetlením, zapnite hudbu, vymeňte obliečky za niečo zmyselné, ako je hodváb, alebo si do spálne nastriekajte parfum, ktorý otvorí vaše ďalšie vnímanie.

Experimentujte! Sami a so sebou...
Zdroj: Pexels

♥Sústreďte sa na prácu s dychom

„Zameranie na dych je najistejším spôsobom, ako sa dostať von z hlavy do tela,“ pokračuje Menezes. „Zavrite oči a dýchajte naozaj hlboko a pomaly. Vyskúšajte rôzne vzory dýchania – napríklad zadržte dych na tri sekundy pred výdychom – a uvidíte, čo je pre vás najlepšie.“ Vytvorte si v mysli vlastnú sexuálnu fantáziu. Porno je skvelé, no niekedy milostné scény na Netflixe alebo v televízii môžu byť ešte lepšie. „Mentálne predstavy vás rýchlo dostanú tam, kde chcete byť,“ hovorí psychologička a neuroterapeutka Catherine Jackson. Pamätajte, že vaša myseľ je bezpečný priestor, takže neváhajte a bez hanby preskúmajte akékoľvek fantázie, ktoré ste tam držali.

♥Doprajte si sexi sprchu

Zapnite svoje senzory pomocou lufy, špongie, handričky alebo prstov. Už ste namydlená, mokrá a šmykľavá, takže prsty budú kĺzať po vašich najcitlivejších miestach ešte lepšie. Nemusíte ani masturbovať (hoci ak sa zapnete a nemôžete si pomôcť, tak do toho!), ale sústreďte sa len na to, aby ste sa dotýkali seba jemným, zmyselným spôsobom.

♥Myslite na sexi snívanie

Nájdite si chvíľku, ľahnite si do postele, zatvorte oči a predstavte si sexi, výstrednú alebo erotickú fantáziu. Ak zaspíte a budete mať sexi sen, gratulujeme. Ak nie, stále ste si našli čas na to, aby ste sa oddali horúcim myšlienkam, ktoré môžu podnietiť vašu ďalšiu radosť zo seba samej alebo vám pomôžu pochopiť to, čo by ste chceli v posteli ďalej vyskúšať.

Ľahnite si do postele, zatvorte oči a predstavte si sexi, výstrednú alebo erotickú fantáziu. shutterstock

Pokračovanie na ďalšej strane.