Skúšanie nových sexuálnych polôh je účinným spôsobom, ako si páry môžu vylepšiť svoj sexuálny zážitok. Napriek tomu "novinky" v intímnom živote v partneroch často vyvolávajú skôr nervozitu. je to však škoda. Takmer desať percent párov doslova odmieta akékoľvek experimentovanie a trvajú na osvedčenej klasike. Potvrdzujú to aj mnohé prieskumy. Čoho sa najviac bojíme?

Čítajte viac:

Sex? Radšej knihu! Aj u vás vyprchala všetka vášeň?

Najnovší prieskum lekárenského reťazca Superdrug oslovil 1000 ľudí z Európy a USA, ktorí uviedli, že najviac strachu v ľuďoch vzbudzuje sexuálna poloha 69 v stoji. Nie div, ide o akrobatickú polohu, pri ktorej partner stojí a partnerka na ňom doslova visí dolu hlavou. Má z nej strach takmer 57% žien a takmer 43% mužov. Druhou najobávanejšou intímnou aktivitou je análny sex, ktorému sa vyhýba 54,5% žien a prekvapivých 30,5% mužov! "Američania sú odvážnejší. Európania sa boja najmä špinavých sexuálnych praktík a v sexe sú konzervatívnejší. Dôkazom sú najobľúbenejšie polohy, tradičná misionárska, na koníčka a na psíka," upresňuje výsledky výskumu Adam Durčák zo sexshopu Ruzovyslon.cz, ktorý sa zaoberá problematikou zdravej sexuality.

Čítajte viac:

Je sex skutočne hlavným rizikovým faktorom?

Skúšanie nových polôh je podľa odborníkov v intímnom vzťahu veľmi dôležité, najmä z dlhodobého hľadiska. Nemali by sme podceňovať nudu, ktorá sa časom môže objaviť, pretože tá môže byť pre vzťah nebezpečná. "Obmena milostnej rutiny, napríklad práve vďaka novým polohám, je osvedčeným prostriedkom, ako udržiavať svieži sexuálny vzťah. Nikto nehovorí, že musíte skúšať akrobatické kúsky, no z času na čas prekvapiť zmenou pomôže zvýšiť sexuálnu túžbu a posilniť libido," radí Adam Durčák.

Čítajte viac:

Poznáte najnovšie sexuálne trendy? Neuveríte, ale aj svet erotiky podlieha móde

Vadí-nevadí: Erotická poviedka, ktorá rozkmitá vašu fantáziu

Sex XXL: Ako fungujú v posteli plus size páry?