Erika má za sebou náročný rozvod a priznáva, ako veľmi si vydýchla, keď jej sedemročná dcéra tajne pošepkala, že tatino asi ľúbi tetu Kláru. „Hneď som začala nenápadne vyzvedať, kto je Klára, či je milá, či aj ona má rada tatina, a potom som si ju vyhľadala na sociálnych sieťach. A keď som zistila, že nová priateľka môjho bývalého manžela vyzerá celkom sympaticky, mala som chuť otvárať šampanské. Áno, poriadne mi odľahlo, že môj ex je konečne zadaný. Prečo? Lebo pre mňa to má obrovské výhody,“ smeje sa Erika a tak ako desiatky iných rozvedených či rozídených dievčat a žien v „zaláskovaní“ svojho ex vidí kopu bonusov. Napríklad takéto.

Už nebudem príčinou všetkých jeho problémov

Predtým: Takmer zmeškal odlet na dovolenku do Thajska? To bola určite vaša vina, pretože pred tisíc rokmi, keď ste ešte spolu žili, ste dostali nápad, že pasy budú bývať spoločne na jednom mieste. V špeciálnej škatuli na doklady. A odkedy ste sa od neho odsťahovali, on si poriadok vo svojich veciach ani dokladoch nerobil, takže si na toto „nové“ miesto nespomenul. A teraz otázka za milión – čia to bola vina, že nevedel nájsť pas? Samozrejme, že vaša, ako inak? A ešte vám stihol vykričať, že sa mu snažíte zničiť dovolenku aj takto na diaľku.

Teraz: Odkedy ten nešťastný pas našiel, používa ho ochotne, často a rád. Dovolenky a výlety si plánuje vo dvojici, so svojou novou priateľkou, a hoci tie jeho dovolenky na prvý pohľad podľa fotiek na Instagrame vyzerajú tááák romanticky, vy veľmi dobre viete, čo sa za nimi skrýva. Nekonečné hodiny hľadania tej správnej pláže, pretože on si chce zaplávať na tej, ktorú mu odporúča knižný sprievodca, nekonečné hádky pre to, že sa s vami nechce fotiť, a nekonečné hádky pre to, že si do kufra zabalil len troje trenírok. Namiesto siedmich kusov, hoci cestoval na týždeň, takže potom hľadá hotelovú práčovňu alebo presviedča svoju priateľku, aby mu tú spodnú bielizeň oprala v umývadle.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.