Vedci sú totiž presvedčení, že žena vonia inak v rôznych fázach menštruačného cyklu a podľa toho, v akej fáze sa práve nachádza, aj rozdielne vníma telesné pachy muža. Antikoncepčná pilulka však potláča ovuláciu, hormonálne vyvoláva čosi ako sústavnú menštruáciu. Jej telo neovuluje, a tak sa čuchovo ocitá stále v rovnakej fáze.

Čítajte viac: 

Zabijak vzťahov menom sociálne siete: Ničia priateľstvá aj partnerskú lásku

„Predstavme si dvojicu, ktorá bola spolu sedem rokov a ona užívala hormonálnu antikoncepciu. Potom si povedali, že chcú dieťa, tak vysadila tabletky. A zrazu jej ten mužský partner začal voňať inak. Ženy by mali rátať s tým, že keď prestanú užívať antikoncepciu, zmenia sa im pachové preferencie. A môžu sa im začať páčiť úplne iné typy mužov,“ varuje docent Peter Szolcsányi zo Slovenskej technickej univerzity, kde prednáša na oddelení organickej chémie.

Čítajte viac:

Láska vs. flirt ♥ Výstižné ilustrácie, v ktorých sa možno nájdete

Ale môže to platiť aj naopak. Keď žena po dlhoročnom užívaní tabletiek vysadí pilulky, jej telo tiež začne voňať inak. A zrazu jej muž, s ktorým žila v dlhoročnom manželstve, zistí, že pre neho už nie je taká atraktívna a že susedka či kolegyňa mu vonia lepšie. Pretože láska, to je predovšetkým chémia. A chemické procesy majú prsty aj v tom, že keď sa dvojica chce dať dokopy, musí si najskôr voňať. Tak už viete, prečo hormonálna antikoncepcia môže ovplyvniť, ako vám to klape vo vzťahoch? 

Čítajte viac:

Príbehy žien, ktorým to až tak neklapalo: Náš vzťah sa zlepšil, odkedy...