Keď mi Martina pri treťom pohári prosecca rozprávala, ako dopadlo jej rande z minulej soboty, vypadlo to z nej len tak medzi rečou. Že to bol v poradí 29. chlap, ktorý skončil v jej posteli. Priznám sa, pri tom čísle mi skoro zabehli bublinky, ale namiesto otázky, kedy to, prepánajána, stihla, som sa stopla. Veď aké právo mám súdiť jej intímny život? Kto kedy určil, koľko chlapov je pre ženu tak primerane? Lenže Martina to zbadala, ten môj údiv v očiach. Takže si sama začala sypať popol na hlavu.„Ja viem, asi je to priveľa. Najmä keď si predstavím, že ešte nemám ani tridsať,“ pokračovala v monológu. „Keby som to číslo povedala niekomu cudziemu, asi budem vyzerať ako ľahké  dievča. Ktoré dá každému. A keby sa ma na to náhodou opýtal môj budúci muž, nikdy mu nesmiem povedať pravdu. Veď to by si ma ani nezobral,“ zamyslela sa moja dlhoročná kamoška. Lenže čo znamená ľahké dievča? A naozaj je počet frajerov, partnerov či milencov dôvod, aby sme podľa neho hodnotili ženu a jej kvality? „Ale ja si za každým chlapom stojím. No dobre, urobila som aj zopár somarín, ale kto nie? A vieš čo? Ten môj tridsiaty chlap musí stáť za to,“ dodala so smiechom.

Čísla a zoznamy

Lenže potom sa k nám pridala Linda. A výborne sa zabávala, čo za smiešnu tému tu vôbec riešime. „Na tomto čísle vôbec nezáleží. Veď žijeme v roku 2019 a nie v stredoveku. Máme predsa slobodu, aj tú sexuálnu,“ filozofovala, kým si stihla objednať drink. Ibaže opačné pohlavie to zrejme vidí inak a väčšina by si o žene, ktorá má vysoké skóre milencov, pomyslela svoje. Áno, presne to, že je promiskuitná a že dá každému. „Tí, ktorí nás súdia podľa počtu mužov, nestoja za to, aby sme s nimi strácali čas. Nie? No chlap je chlap. Aj keby ti povedal, že mu je to jedno, asi len tak ľahko neprehltne, že si mala 29 partnerov. Tú informáciu si uloží niekde do svojho podvedomia a bude ťa podľa nej posudzovať,“ pokračovala a vytiahla smartfón, v ktorom chvíľku čosi hľadala.

Muži sa počtom svojich partneriek zvyknú pochváliť, ženám sa to neodporúča, inak im prischne nepekná nálepka.
Muži sa počtom svojich partneriek zvyknú pochváliť, ženám sa to neodporúča, inak im prischne nepekná nálepka.
Zdroj: Shutterstock

„Počkajte, poviem vám, ako som na tom ja. Mám svoj zoznam.“ Aký zoznam? Prekvapene sme zdvihli obočie a obe s Martinou čakali. „No predsa zoznam mojich bývalých. Vy taký nemáte? Takže, tu to je čierne na bielom,“ skrolovala po obrazovke telefónu a potom slávnostne oznámila, že ona je práve na čísle 32. „A to som so svojím frajerom už rok a ani raz som ho nepodviedla. Chápete, tie internátne roky boli dosť divoké,“ teatrálne prevrátila oči. A pri mojej otázke, či o tom čísle vie jej súčasný frajer, pokrútila hlavou. Že nevie a že mu to nikdy ani nepovie. Ale prečo? Žijeme predsa v roku 2019 a nie v stredoveku. „Pre mňa to číslo nič neznamená, ale keby sa ma na to raz spýtal, tak sa z toho nejako vykrútim. Priznala by som možno polovicu. Predsa len, nechcem riskovať, že mi to pokazí vzťah.“

Pokračovanie na ďalšej strane.