„Musíme to ukončiť. Dnes je to poslednýkrát.“ Neisto na mňa pozrel a vyštekol mi do tváre tú vetu. Jeho hlas znel tak pokojne, že ma to až rozčuľovalo. Neveriacky som sa na neho zahľadela, pretože posledné mesiace som bola ja tá, ktorá sa snažila ukončiť to medzi nami. Kvôli mne, kvôli nemu a kvôli celému tomuto nepodarenému vzťahu-nevzťahu, či čo to medzi nami bolo, ktorý sme spolu ťahali už celý rok.„Veď ty predsa nebudeš mať problém nájsť si niekoho. Určite máš veľa nápadníkov. Si krásna, sexi, okolo teba sa musia chlapci točiť ako na páse.“ Opäť som počúvala tieto jeho vnucujúce rady o tom, že si mám nájsť niekoho iného. „To nie je také jednoduché,“ vypadlo zo mňa. „Každá ženská mi vraví, že nie je jednoduché nájsť si chlapa. Pritom stačí ísť do baru, na nejakého tam mrknúť a už ho aj máš. Veď to skús, v bare niekoho určite stretneš,“ sypal zo seba premúdrelé rady. Panebože on si vážne neuvedomoval, ako ho mám rada a ako mi tieto jeho slová ubližujú? Aj tak ich opakoval takmer vždy, keď sme sa stretli. Lenže ja nie som ten typ.Keď som s kamoškami v bare, tancujeme a bavíme sa. Nechodíme tam loviť chlapov ako tie zlatokopky. Ide nám o to, aby sme sa odviazali a zabavili, pomyslela som si.A aj to bolo pravda. Až do toho večera. Rozlúčili sme sa a vtom vo mne vzbĺkli všetky emócie. Celý ten rok ma ťahal za nos? Čím som pre neho vlastne bola? Alebo má pravdu? Mala by som ísť do baru ako ostatné mladé baby a baliť tam chalanov v mojom veku? No ja miesto toho už rok zabíjam čas s o desať rokov starším mužom, ktorý má dokonca niekde malého syna. Má pravdu. Idem do baru. Idem žiť. Tak ako to býva vo filmoch. Sadnem si k barovému pultu, dám si pár drinkov, a niekto sa mi možno prihovorí. V ten večer som sa poriadne nahodila. Krátka sukňa, no nie prikrátka, aby skrývala aspoň nejaké to tajomstvo. K tomu poriadne ihličky, nech to teda stojí za to!

? Mala by som ísť do baru ako ostatné mladé baby a baliť tam chalanov v mojom veku? No ja miesto toho už rok zabíjam čas s o desať rokov starším mužom, ktorý má dokonca niekde malého syna.
? Mala by som ísť do baru ako ostatné mladé baby a baliť tam chalanov v mojom veku? No ja miesto toho už rok zabíjam čas s o desať rokov starším mužom, ktorý má dokonca niekde malého syna.
Zdroj: Mohito