Láska spôsobuje v našich telách poriadnu búrku. Keď ste zamilovaní, do tela sa uvoľňuje dopamín, oxytocín, adrenalín a ďalšie látky. Nedávno dokonca vedci zo Syracuse University prišli na to, že zamilovanosť vyvoláva podobné pocity ako kokaín. A tak niet divu, že sa občas správame ako blázni. K tomuto krásnemu stavu však patria aj určité prejavy, ktoré naše okolie nemusí celkom chápať... Čo patrí medzi najotravnejšie prejavy zamilovaných?

1, Šušlete, maznáte sa

Zdá sa, že ste celkom normálna, no keď vám zazvoní telefón a ozve sa ON, okamžite zmeníte tón. Zrazu začnete rozprávať ako upišťaná mačička a ušušlané dieťa.

2, Lepíte sa na seba

Kdekoľvek ste, ste na sebe prilepení. Cicmáte sa na ulici, v reštaurácii, v autobuse. Pokojne si v bare vyhupnete na partnera, obchytkávate sa všade kde len dočiahnete a vaše jazyky sa "mečujú" ako o život. Áno je to krásne, ale ľudia nie sú na vaše obrovské šťastie zvedaví...

3, Tretie koleso

Ak sa niekam vyberiete s kamarátmi, nezabúdajte na to, že nie ste na rande, ale v spoločnosti ďalších ľudí. Ovládajte sa najmä ak ste traja. Nechcete predsa aby sa vaša kamarátka cítila ako tretie koleso.

4, Kŕmite sa na spoločnom obede

Pohľad na milencov, ktorí sa navzájom kŕmia je možno rozkošný, no nič netreba preháňať. Zvlášť, ak pri stole nesedíte sami...

shutterstock.com

Čítajte viac: 

Láska vs. flirt ♥ Výstižné ilustrácie, v ktorých sa možno nájdete

5, Rozprávate o sebe v množnom čísle

Zamilovaní o sebe s obľubou hovoria v množnom čísle. Akoby zrazu stratili vlastný názor. Už je existuje iba MY: "My máme najradšej pizzu. My sme zmenili názor. My začneme cvičiť..."

6, Statusy na FB

Ako spoznáte, že je niekto šialene zaláskovaný? Stačí mu mrknúť na jeho profil. Ak je FB positive, určite tam nájdete množstvo fotografií, ktoré si navzájom lajkujú a statusov, kde si vyznávajú lásku a vzájomný obdiv.

7, Všetko vám pripadá ako skvelý nápad

Že vás láska môže pripraviť o rozum je fakt. Inak by sme nepoznali páry, ktoré si po 3 mesiacoch chodenia vzali spoločnú hypotéku na 30 rokov, ktoré si dali vytetovať srdcia s menami...

8, Vždy obrátite debatu na vašu lásku

Nech je debata o čomkoľvek, zaľúbená žena má neskutočnú schopnosť všetko obrátiť na jej lásku. Či už sa bavíte o novej práci, alebo o politike, skončí to: "Inak môj zlatík... Inak my..."

shutterstock.com

Čítajte viac:

TOTO je láska! Intímne portréty vystihujúce krehký vzťah medzi pármi

9, Nepočúvate, iba sa uškŕňate

Vaša kamarátka sa vám snaží povedať niečo dôležité, vysvetľuje vám, sťažuje sa... No vy ste mimo, neprítomne sa usmievate a myslíte NAŇHO. Na zabitie!

10, Vzájomné lichôtky v spoločnosti

Je skutočne milé, že ste spolu šťastní a milujete sa. No ak ste v spoločnosti viacerých ľudí, neotravujte ich neustálymi vzájomnými lichôtkami typu: "No nie je úžasný? Pozri naňho, och! Mám ja ale šťastie..."

11, Zdrobnelinky

Že sa oslovujete v súkromí zdrobnelinkami od výmyslu sveta je fajn, ale v spoločnosti si to odpustite. Ak svojho dvojmetrového urasteného fešáka pred kamarátmi nazvete "bábenečkom", iste ho to nepoteší... 

Pozrite si vtipné video s názornými ukážkami:

Čítajte viac: 

Existuje ešte vôbec rozprávková láska?

Dajte vašej LÁSKE šancu: Obrázkový manuál šťastného vzťahu

Odkaz všetkým, ktorí sa chcú rozchádzať: Nenechaj lásku odísť!