Vybudovať si život podľa svojich predstáv je krásne, avšak, nestačí to. Pokiaľ nechceme, aby sa z nášho rozprávkového života stala len spomienka, musíme sa oň príkladovo starať, a to dennodenne! Problém je, že aj keď sa mnohokrát snažíme, berieme to celé z nesprávneho konca. Lámeme si hlavu nad tým, ako náš vzťah spestriť, ozvláštniť, aby sme nemali pocit, že upadáme do stereotypu. Jednoducho povedané, nasmerovať ho na úplne novú vlnu. A aj keď celá táto snaha nie je na škodu, stále to nie je to, čo potrebujeme najviac.

Dokonalosť býva väčšinou ukrytá v maličkostiach a rovnako je to aj v tomto prípade. Celá veda totiž spočíva v tom, že sa potrebujeme rozprávať. A pokiaľ sa vám toto riešenie zdá až príliš jednoduché, nenechajte sa zmiasť, pretože dnes má s otvorenosťou problém väčšina párov.

Dvom ide všetko oveľa ľahšie.
Dvom ide všetko oveľa ľahšie.
pinterest.com/pin/506936501801238265/

foto: pinterest.com/pin/506936501801238265/

Treba si uvedomiť, že vo vzťahu nebudú len dni, kedy budete spoločne oddychovať a tráviť spolu každučkú sekundu. Prídu aj tie, kedy treba ísť do práce a vlastne si uvedomíte, že ten niekto, kto tvorí najdôležitejšiu súčasť vášho života s vami celé dni nie je. Práve vtedy mnohí začínajú podliehať myšlienkam, že sa jeden druhému odcudzujete. Nemáte predsa rovnaké zážitky, rovnaké pocity, nie ste v rovnakých podmienkach. Práve preto je dôležité, aby ste sa o to všetko, čo máte odlišné, navzájom podelili! Povedali si o svojich pocitoch, o tom, na čo ste celý deň mysleli, čoho ste sa obávali, čo vás naštvalo, ale aj o tom, čo vás rozosmialo a vyčarilo vám úsmev na tvári. To je predsa jediná cesta k tomu, ako si vypestovať vzájomnú blízkosť.

Skúste preto každý deň, hoci aj na jeho konci, keď už budete ležať v posteli, vybrať 3 najdôležitejšie okamihy dňa, o ktorých svojmu partnerovi poviete. A nerobte to z povinnosti, prejavte maximálny záujem! So záujmom rozprávajte a s rovnakým záujmom počúvajte aj o jeho zážitkoch a pocitoch. Zdôverujte sa jeden druhému a uvidíte, že váš vzťah bude krajší a plnohodnotnejší než kedykoľvek predtým.

Čítajte viac:

Žijeme vo svete bez lásky: Prečo ľúbime stále menej a menej?

Existuje ešte vôbec rozprávková láska?

Dajte vašej LÁSKE šancu: Obrázkový manuál šťastného vzťahu

LÁSKA je... Takto definovali najsilnejší cit známe tváre šoubiznisu

Nemáte šťastie v láske? Stačí, ak urobíte TOTO a máte vyhraté!