Obezita nie je o kalóriách

Odborníci na výživu už dávno polemizujú s tvrdením, že obezita je iba o nadmernom príjme kalórií a nedostatku pohybu. Ak sa telu nedarí dostatočne sa vyčistiť, snaží sa odpad aspoň niekam ukryť a dobre ho "zakonzervovať". Preto ho ukladá do tukových tkanív, ktorých máme najviac na bokoch, stehnách, bruchu a mozgu. A začína si hromadiť ďalší tuk ako ochranu pred nadbytkom kyselín v jedle. Časom sa na týchto miestach vytvorí skladisko odpadov, ktoré rastie a rastie a vy sa nestačíte čudovať, z čoho priberáte a prečo ste také podráždené a unavené.

Chrípka vďaka rezňu?

Pritom si stačí iba viac všímať, čo si denne nakladáte na tanier a rozhodovať sa nielen podľa maškrtných chúťok, no zapojiť i rozum. Ak zmeníte to, čo jete, zbavíte sa tuku a celulitídy i na miestach, odkiaľ ich nemohlo „vyhnať“ ani cvičenie. Nepotrebujete na to žiadne hlboké vedomosti, stačí iba dozvedieť sa o delení potravín z pohľadu ich pôsobenia v našom tele, na zásadotvorné a kyselinotvorné. Nedokážete si bez mäsa alebo keksíkov predstaviť ani deň svojho života? Potom sa naučte sa žiť s chorobami. Ak sa vám však podarí "okresať" váš jedálny lístok zistíte, že sa vám prestali nadmerne mastiť vlasy, vyliečili sa opakované vnútorné zápaly, časté chrípky a virózy, neplodnosť, zápcha i bolesti hlavy. Keď už dlho ignorujete skutočnosť, že vaše zdravie veľmi súvisí so stravou a životným štýlom, vo "finále" ako posledné varovanie nastupuje kôrnatenie ciev, infarkt, cukrovka i rakovina. To sa už z nevinných stravovacích prehreškov stalo nebezpečné civilizačné ochorenie.

Odborníci na výživu už dávno polemizujú s tvrdením, že obezita je iba o nadmernom príjme kalórií a nedostatku pohybu. Ak sa telu nedarí dostatočne sa vyčistiť, snaží sa odpad aspoň niekam ukryť a dobre ho
Odborníci na výživu už dávno polemizujú s tvrdením, že obezita je iba o nadmernom príjme kalórií a nedostatku pohybu. Ak sa telu nedarí dostatočne sa vyčistiť, snaží sa odpad aspoň niekam ukryť a dobre ho "zakonzervovať".
Zdroj: Shutterstock