Sú muži, ktorí našu reč už dešifrovali, no je veľké množstvo takých, ktorí berú stručné vyjadrenia doslovne a neriešia ich. A to nás ide roztrhnúť ešte viac! Na ktoré naše úsečné slovká a vyjadrenia by si mali dávať pozor? 

Čítajte viac:

Tajné ženské zbrane na mužov: Zabudnite na prvotriedne krátke sukničky, dnes sa loví TAKTO!

FAJN

Krátke FAJN bez akejkoľvek emócie v tvári je stav, ktorý sa nazýva nebezpečná rezignácia. Toto slovo väčšina z nás používa, keď chce naznačiť koniec diskusie. Fajn naznačuje, že už ďalej nie sme ochotné vyjednávať a komunikovať. Dávame tým mužovi najavo, že má jednoducho konečne sklapnúť.

NIČ

„Čo ti je zlato?“ Pýtajú sa nás často naši muži a očakávajú odpoveď, alebo sladký úsmev. Namiesto toho sa im dostane: „NIČ!“ Nie je to však také ničovaté NIČ. Toto krátke slovko znamená ticho pred búrkou. Znamená to, nechaj ma tak, mám ťa po krk, naštval si ma, alebo, NIČ, ale aj tak sa ma pýtaj čo ma trápi. Ak slovko NIČ počujete častejšie, môže to dokonca znamenať vážny partnerský problém, ktorý s vami už vaša žena nechce ani riešiť. Väčšinou si však mužský mozog povie, že ak o nič nejde, tak super a ide sa ďalej. Lenže ignorácia, je ako červené plátno pre býka. A začne to... Hádky, ktoré začínajú NIČ, väčšinou končia FAJN.

OK

Či už sa jedná o OK vo verbálnej komunikácii, alebo v  textovej správe, zaváňa to väčšinou problémom. Stručné OK znamená, nemám čas, neotravuj, alebo OK, teraz sa o tom s tebou nebudem baviť, ale vedz, že som naštvaná, alebo, ešte si premyslím aké bude mať TOTO pre  teba dôsledky.

Ale jasné, choď do toho!

Už po stý krát sa vás váš drahý pýta, čo by ste povedali na to, ak by si kúpil motorku, dal výpoveď a skúsil niečo dobrodružnejšie. Čo na tom, že váš názor na toto šialenstvo pozná... Keď už toho máme po krk, povieme: „Vieš čo, choď do toho!“ Väčšinou to však neznamená povzbudenie a povolenie, ale skôr výstrahu, toto radšej neskúšaj, prípadne, pripravte sa na „Ja som ti to hovorila!“...

Hlasné povzdychnutie

Niekedy netreba používať ani slová. Vieme dať svoj názor najavo aj obyčajným povzdychnutím. Keďže je to len povzdychnutie, muži tomu často nevenujú pozornosť. Je to však chyba. Hlasné povzdychnutie znamená, že si žena myslí, že ste idiot, že nechápe prečo plytvá svojou energiou na vás a vaše hádky. A keď sa nepozeráte, pravdepodobne aj prevracia oči a vyplazuje vám jazyk.

No ako myslíš

Napriek tomu, že viete, že nás isté veci rozčuľujú, snažíte sa presadiť si svoje. Niekedy nás s vami už nebaví bojovať, alebo jednoducho nechceme byť ako fúrie a tak vám dáme najavo svoj postoj stručne. „Rob, ako myslíš“ je výstraha a diplomatický spôsob, ako vás žena upozorní na to, že ak nebude po jej, čaká vás rázny koniec, alebo trest...

Ako povieš...

Ak si myslíte že pri týchto slovách ste vyhrali, ste na omyle. Žena vám týmito slovami dáva najavo, že si je vedomá svojej pravdy a VÁŠHO omylu. A bude netrpezlivo čakať, kým sa TO ukáže...

Nechaj to tak, ja už som to urobila

Konečne sa pán odhodlal a vyťahuje zo skrine skrinku s náradím. A v tom mu jeho žena oznámi: „Nechaj to tak, ja už som to urobila!“. Neznamená to však, že je šťastná, že je taká sebestačná a vy zlatíčko, že ste TO chceli konečne urobiť. Toto je skutočne nebezpečné oznámenie, ktorým vám dáva žena na známosť, že vás už o niečo niekoľkokrát požiadala, ale nakoniec si to musela urobiť sama. Napraviť to už je márne, rovnako ako otázky typu „Čo sa deje drahá?“. Aj tak pravdepodobne dostanete odpoveď: NIČ!

5 minút

To, že čas vyjadríme presne v minútach, ešte neznamená, že to myslíme doslova. Teda, záleží, o akú situáciu ide. Pokiaľ sa chystáme niekam von a povieme, že potrebujeme ešte 5 minút v  kúpeľni, alebo pri výbere oblečenia, samozrejme neberte nás smrteľne vážne. Pravdepodobne pôjde o 30 minút. Ak vám však povieme, že môžete pozerať futbal ešte 5 minút, verte, že čas sa vám kráti a mysleli sme to tak, ako sme to povedali. Päť minút a dosť!

Čítajte viac:

Drámy na sociálnych sieťach: Instagram mi zničil vzťah aj sebavedomie

Zabijak vzťahov menom sociálne siete: Ničia priateľstvá aj partnerskú lásku

Instantné vzťahy: Je normálne, ak neexistuje láska na celý život?