Na základke síce za mnou spolužiaci nešaleli, no žiadny veľký balík komplexov som si pred sebou netlačila. Hoci moje kamarátky boli vždy obletovanejšie a pozvania do parku od chalanov brali tak samozrejme ako večernú sprchu, mňa spolužiaci mali skôr za parťáčku s krivými nohami a väčším nosom.Filipa z vedľajšieho domu zbalila spolužiačka Petra, Mišo sa zase ušiel Lucii a mne to Pánbožko s prižmúrením oboch očí vynahradil aspoň na strednej. Tam si ma chalani aspoň trochu začali všímať, hoci na spolužiačky, ktoré randili ako na bežiacom páse, som sa aj tak nechytala. Možno mi znižovala preferencie pozícia učiteľského miláčika - v očiach triedy som totiž bola obyčajná bifľoška. Našťastie, kamarátok som mala dosť, hoci jedna z nich mi poriadne nabúrala ego.

Pani Dokonalá

Vysoká blondínka, porcelánovobiele zuby, nádherné modré oči, z ktorých mužská časť sveta upadala do mdlôb, a ešte aj vyberané správanie. Tak vyzerala moja kamarátka Linda. Nádherná kočka, ktorú by ste aj o polnoci mohli teleportovať na audienciu u kráľovnej, kde by, samozrejme, bola za najväčšiu hviezdu. Nepotrebovala by nabrífovať stolovanie, veď etiketu sa zrejme naučila ešte v kočíku, a tak pôsobila ako chodiaca bábika z reklamy na super život.

Zatiaľčo ja som držala diéty, pri ktorých by si odborníci na výživu vyšklbali aj posledné vlasy, Linda mala jednoducho „šťastie na strašne rýchly metabolizmus“. A kým ja som sa večne trápila pubertiackym akné, za jej dokonalú alabastrovú pokožku mohli gény po babičke. Čo vám budem klamať, nebolo mi všetko jedno. A čím som bola staršia, tým ma to štvalo viac. Amok ma chytal najmä v piatok večer, keď sme mali v pláne vyraziť medzi ľudí. Vedela som, že aj tak dokonalá Linda strávi pol dňa vo vani a pár hodín pred zrkadlom, preto som sa ani nesnažila tromfnúť ju väčším výstrihom. Zmierená s tým, že sa na ňu zase bude lepiť polovica mužského osadenstva vrátane barmanov, objednávala som si drinky a hádzala ich do seba jeden za druhým. Ona zatiaľ s dokonalou manikúrou odsúvala odmietnuté kokteily, ktoré jej pristali na stole od nápadníkov. Výsledok? Skončila som hlavou v záchodovej mise a moja "lovecká" výprava zhasla ešte skôr, ako sa mohla rozbehnúť.„To si celá ty, Kati. Vždy kvôli tebe musíme ísť domov pred polnocou!“ hromžila Linda, že jej poľovačka na chlapov zase nevyšla. Ako inak, kvôli mne, pretože sama by si nikdy nepriznala, že nie je až taká úžasná. Mala som sto chutí vykričať jej, že je to strojená, umelá koza bez štipky humoru a jediné, čo jej naozaj ide, je omotávať si chlapov okolo prsta.

Shutterstock

Život v tieni

Najhoršie je začať svoju konkurentku zo zúfalstva napodobňovať. Viem, o čom hovorím, tiež som si tým prešla a chcela som byť taká, ako ona. Červený rúž som kombinovala s vysokými ihlami, pred zrkadlom som si trénovala lascívne "akože" zvodné pohľady. Dnes by som sa za to najradšej prefackala. Ako som mohla považovať za sokyňu ženu, ktorá rozpráva trápnejšie vtipy než môj strýko po pol litri domácej malinovice? A prečo som sa vlastne chcela podobať na babu, čo v živote prečítala maximálne knihu o psíčkovi a mačičke a pri rozhovore na tému Al -Káida je schopná opýtať sa - a to je čo? Linda stavila na to, že je pekná. Ani príliš inteligentná, ani zaujímavá, jednoducho len pekná a nudná. Práve preto ju jej amanti už po pár dňoch posielali k vode, no ja som to nechcela vidieť. Komplexy z toho, že nie som taká úžasná ako ona, ma doslova týrali a sebavedomie sa mi zmenšilo na rozmery morského koníka.

Čítajte viac:

Som SINGLE, lebo chcem: V Amerike sú slobodné baby IN. Hrozí podobný trend aj u nás?

Diagnóza OTRAVNÝ: Čo s chlapom, ktorý za vami behá ako šteniatko, no vy ho nechcete? Ako sa ho zbaviť?

Reálna hrozba?

Moja kamarátka bola splnenie posteľového sna všetkých chlapov. Dokonalá ako bábika Barbie, s ktorou by sa každý zazobaný fešák ochotne ukázal na párty.A predsa bola šesť rokov bez normálneho chlapa. Fakt, neklamem. Tých pár krátkych avantúr ani ona sama nepovažovala za vzťah, lebo keď ju chlap dostal do postele, dal jej rýchlo košom. „Ja by som ju akurát tak dobre pretiahol. Ten zadok, jáj, dal by som si povedať!“ ochkal nad jej polkami kamarát Dušan. Ďalší z našej partie by sa ju bál osloviť, veď kto by už chcel ženu, ktorá má na čele nápis -Zlatokopka na love? Linda tak síce vyzerala, lenže pravda bola taká, že svoje depky a samotu zaháňala v spoločnosti. „Či by som ju chcel? A načo by mi bola? Ja chcem normálnu babu,žiaden PVC produkt bez šťavy!“ prekvapil ma kolega, keď som mu moju krásnu priateľku predstavila.

Shutterstock

Štrajk mäsa a kostí

A tak som si po tejto studenej sprche povedala, že stačilo. Na ďalší babský výjazd s mojou kamoškou aj sokyňou v jednom, som dorazila v roztrhaných rifliach a obyčajnom bielom tielku. „No, vyzeráš ako grínpisáčka. Ale veď aj tak nikoho nebalíš, tak je to jedno," povzbudila ma zhrozená Linda. Lenže to sa poriadne sekla. V ten večer som bavila ako nikdy predtým. Bola som sama sebou, spokojná a vyrovnaná, dokonca som od fešáka z vedľajšieho stola dostala kompliment, že takú normálnu babu tu už dlho nevidel.. „Chodia sem samé afektované ženské. Ja chcem úplne obyčajnú. Takú, čo si dá pivo, zatancuje si na stole, navarí na chate, a nevadí mi, že má odrastené korienky," posťažoval sa môj nový "barový" známy. Mimochodom, právnik. Nemalo zmysel vysvetľovať mu, že tie navoňané krásavice sa možno len boja konkurencie a zástupu iných dokonalých žien.

Ako som tak sama sedela s hŕstkou posledných odpadlíkov toho večera, došlo mi, že tú ženskú konkurenciu môžem odstaviť jedinou zbraňou. „Mňa nepresvedčí baba, ktorá si nie je istá sama sebou. Ako mám uveriť, že ona je tá žena s veľkým Ž, keď tomu neverí ani ona sama?" hodil do pléna čašník Mário, ktorý prichádza denne do kontaktu s toľkými ženami, že ich myslenie má prelustrované lepšie ako zástup najlepších psychiatrov. Ak máte kamarátku, ktorá je vašou sokyňou či konkurentkou, pretože sa vám zdá krajšia a dokonalejšia, môžete sa jej vyrovnať. Keď sa začnete mať rada a pochopíte, že ste aspoň taká úžasná ako ona. A verte tomu, že ste! Aj s „unaveným" mejkapom, trojdňovým strniskom na nohách a popraskaným lakom na nechtoch.

Porazte tú mrchu!

-S parťáčkou by ste prirodzene mali ísť po inom type chlapov- nebudete si tak liezť do kapusty.

-Na žúr vyrazte s kamoškou, ktorá je minimálne o level škaredšia ako vy. Všetko je to o pocite- budete si pripadať sebavedomejšie.

-Nesnažte sa ju kopírovať. Buďte originál!

-Ideálne je ísť von skôr s tichšími kamarátkami. Vynikne váš dar reči.

-Robte veci svojsky a verte si.

Čítajte viac:

SINGLE v lete? Najlepší čas kedy si naplno užiť slobodu!

SEX S NOVÝM TELOM: Stane sa vo vašej posteli zázrak, keď sa necháte vylepšiť? Toto sú vaše príbehy

LETNÉ LÁSKY: Prečo nevydržia? Lebo sú v tom hormóny vzbúrené od slnka a vyblednutý mozog

Shutterstock