Modeling robí len dva roky, ale už stihol naštartovať parádnu kariéru. Kampaň pre značku Versace, pre parfum Vince Camuto či kozmetiku Mac, fotenia s legendárnou dvojicou Mert & Marcus, s Bruceom Weberom či spolupráca s kreatívnym riaditeľom značky Balmain Olivierom Rousteingom, to všetko už má za sebou.

Čítajte viac:

Model zpoza mreží: Najsexi väzeň v známych módnych kampaniach

Mladý Bratislavčan sa k tejto práci dostal iba preto, lebo bývalá priateľka ho prinútila ísť na kasting do nákupného centra, kde ho objavila agentúra Exit. Jednoducho, ide mu karta, no on stojí nohami pevne na zemi a nejde sa zblázniť ani z toho, že sa pravidelne stretáva s kráskami z Victoria’s Secret, ktoré už považuje za svoje kamošky.

„Stretol som kopu významných ľudí, ale všetci sú normálni smrteľníci, ktorí majú tiež svoje problémy a nežijú len svoj rozprávkový život,“ hovorí Miro, ktorý sa vyšvihol medzi mužskú modelingovú elitu. Možno aj vďaka tomu, že má rodičov, ktorí mu držia palce a vo všetkom ho podporujú. A neprekáža mu ani to, že si o ňom vďaka tomuto netradičnému povolaniu okolie myslí, že je gay.

Kamoší sa s anjelikmi Victoria’s Secret: Slovenský model Miro Čech exceluje
Zdroj: Lukáš Kimlička

Foto: Lukáš Kimlička

„Jasné, že to od ľudí často počúvam. Bojovať sa s tým nedá a jediná možnosť je, aby som sa nad takéto reči povzniesol,“ tvrdí Miro, ktorý má síce telo ako Adonis a úsmev taký, že by roztopil aj ľadovec, no zatiaľ je stále nezadaný.

„Partnerku momentálne nemám, no dúfam, že raz príde. A že si raz založím aj rodinu. Ale to je zatiaľ ďaleká budúcnosť.“ Dovtedy ho však čaká zrejme zaujímavý modelingový život. „Najťažšie, ale zároveň najkrajšie na mojej práci je cestovanie. Možno sa to bude zdať niekomu smiešne, ale viem, čo je ťažký a tvrdý tréning, a môžem potvrdiť, že lietaniu sa to niekedy nevyrovná,“ pokračuje model, ktorý sa na Slovensku aktívne venuje hokeju a okrem toho dokončuje strednú školu.

„Musím priznať, že tri veci sa nedajú robiť naplno, takže jedna vždy zaostáva,“ smeje sa mladý hokejista, no práve vďaka tomu, že aktívne športuje, si nič nemusí odopierať. „Nemám žiadny špeciálny jedálny lístok a neriešim ani diéty. Úplne mi stačí, že sa veľa hýbem. Vďaka tomu som vo forme.“ Jeden trik však Miro predsa len má.

„Dobrý spánok. Ten je základ všetkého,“ priznáva scestovaný model, ktorý má síce zázemie v Bratislave, ale teraz najčastejšie pracuje v Los Angeles. „Jasné, že aj mňa láka život v zahraničí, ale najskôr chcem mať vlastné zázemie na Slovensku. A rád by som si tu kúpil byt. Lebo táto brandža je nevyspytateľná a ja neviem, dokedy budem pre modeling zaujímavý.“

Čítajte viac:

Nový sexsymbol pre mladšie ročníky: Zoznámte sa s modrookým fešáčikom