Aj vám strpčujú život ženy, ktoré baví robiť „haluze“ bývalým? Z času na čas sa bezdôvodne ozvú alebo toho svojho kontaktujú do bezvedomia. Pýtate sa, koho je to vina? Krútite hlavou a snažíte samu seba presvedčiť, že sú len kamaráti? Ak má aj ten váš v zálohe milión výhovoriek, prečo je so svojou ex stále v kontakte, asi to nebude celkom čistá hra. Spravte ich podivnému kamarátstvu rázny koniec alebo ho bez výčitiek postavte do pozície Ja alebo ona. Nemáte totiž čo stratiť.

Shutterstock

Iba kamaráti?

Baby v kategórii bývalká znamenajú rozhodne niečo viac. Priateľstvo medzi expartnermi má zvláštnu príchuť, akýsi bonus zahalený rúškom tajomstva. Býva intímne, plné náznakov a gest, ktoré poznajú len tí dvaja. Áno, aj Gabika, Petra, Mirka, Júlia a Andrea, aj ony mali tú česť vidieť jeho špinavé trenky, počuť jeho chrápanie a zažiť s ním ostatné nechutné vzťahové vychytávky, ktoré robia vzťah vzťahom. A to ich sakra zblížilo! „Pred bývalkami mám rešpekt. Cítim sa ako ohrozená zver, pretože viem, že poznajú frajerove slabosti, vedia, čo ho rozhodí a naopak, čo na neho zaberá, priznala sa mi suseda, lekárka Ivana. Keď vezmeme do úvahy, že existuje len malé percento ľudí, ktorí spolu vychádzajú čestne ako párik exmanželov Demi Moore- Bruce Willis, má vlastne pravdu. Ruku na srdce, ktorá by dokázala tolerovať takmer dennodenné stretávanie bývalých partnerov? Asi nás veľa nie je, však? Veľký rešpekt výnimkám, ktorým nevadia telefonáty a maily od ex a ani náhodou ich nepovažujú za možnú konkurenciu. Na názor prečo by som mala žiarliť, minulosť neriešim, však treba silný žalúdok. Najmä ak sa v noci zobudíte na to, ako si frajer zanietene študuje nahé fotky bývalky. Ani teraz nežiarlite a neupodozrievate? Neveríme. „Vždy za tým niečo je. Žena šťastná vo vzťahu nepotrebuje otravovať bývalého. Veď to je choré. Buď ho chce prebrať alebo ju baví vyvolávať hádky medzi partnermi a niečo tým sleduje,“ špekulovala známa Veronika, ktorej sa na priateľa zavesila ex. Vyvolávala mu takmer každý deň s tým, ako ho chce naspäť a nevie bez neho žiť. Daniel jej nevedel povedať rázne nie, a vydieračky sa stupňovali. „Raz v noci mu zavolala, že skočí z mosta. Bežali sme k nej domov a spravili tomu divadielku koniec!“ odvtedy jej priateľ telefóny nedvíha a na správy nereaguje. Nechcú si vraj kvôli labilnej osobe zničiť vzťah, nervy a nakoniec aj spoločný život. Svätá pravda!

Shutterstock

Herečky telom i dušou

Osobitá kapitola sú bývalé, ktoré to hrajú na kamarátky. Sú vždy poruke akoby svoj vlastný život ani nemali, rady si pokecajú aj s vami, keď vás náhodou stretnú a občas zavolajú s nevinným Nejdete do kina? Vezmem aj môjho chlapa. Presne takýto priebeh mal aj vzťah Natálie a Igora. „Bola to baba, ktorú som mal zo všetkých najradšej. Neuveriteľne priateľská, inteligentná a cieľavedomá. Vychádzali sme spolu dobre aj keď som už chodil s Magdou. Občas sme sa s ňou a priateľom stretli, vždy bola stredobodom mojej pozornosti, frajerka na ňu proste nemala, akokoľvek som sa snažil nepripustiť si to. Radšej som to s Magdou ukončil a o pár mesiacov sme sa dali opäť dokopy,“ spomína právnik a  dodáva, že stará láska naozaj nehrdzavie. Tak čomu potom veriť? Intuícia sklame ženu málokedy. Mnohé z nás pri frajerových bývalých láskach cítime, ktorá je neškodná a ktorá nie. Skúšať však dialógy na tému minulé vzťahy sa obvykle neopláca, mohli by ste sa dozvedieť skutočnosti, z ktorých by vaša fantázia pracovala ešte veľmi dlho. Aké také vedomosti nebývajú na zahodenie, prehľad o ich posteľových výkonoch však naozaj nepotrebujete, však nie?

Čítajte viac:

PINK LADY: Utratila milióny, aby bol jej život ružový, doslova!

Kamoška či konkurentka? Vašu BFF chlapi obletujú a vy ste pre nich vzduch? Ups, máte problém

Nie je Zuzka ako Zuzka

„Manželova posledná láska, s ktorou sa mali brať sa volala Zuzka. Problém bol, že aj jeho najlepšia kamoška bola Zuzana. Upodozrievala som ho, že ma podvádza s ex, nakoniec však vyšlo najavo, že sobotné večery trávi so Zuzkou, ktorá sa mala rozvádzať,“ smeje sa Kristína, ktorá si na muža dokonca najala súkromného detektíva. Čo ak zistíte, že drahého naozaj atakuje žena z minulosti? Dáte mu zbohom? To by bolo príliš unáhlené rozhodnutie. Budete vyčkávať, kým sa mu opäť dostane pod kožu ako kedysi? To sotva. Ak budete jednať neuvážene, môže sa vám stať, že vás nazve hysteričkou, čo preháňa a nemá to v hlave v poriadku. „Zavolá mi Kata, a hneď za tým niečo vidíš! Musíš stále takto preháňať?“ Osopil sa na Alenu jej frajer, keď som bola u nich na návšteve. Že je fenomén bývalá dosť rozšírený, o tom ma presvedčili aj diskusie, ktorými je internet doslova zaplavený. To si fakt tí chlapi nevedia veci ujasniť a urobiť za minulosťou hrubú čiaru? „Jedného dňa mu začala vyvolávať a posielať fotky. Nechápala som, o čo ide, bola som na nervy, no riskla som to. Vysypala som mu všetko, čo ma ťažilo. To, ako žiarlim, že ho opäť dostane naspäť, ako ho milujem a či so mnou vôbec ešte chce byť,“ spomína Erika v internetovej poradni. Zabralo a chlapec si dal veci do poriadku. Bývalej jasne vysvetlil, ako sa veci majú a poslal ju aj s fotkami kadeľahšie. Príspevkov je však neúrekom, rovnako ako príbehov, ktoré sa nekončia šťastne. „Toľko ho uháňala, až jej podľahol. Použila presne staré dobré triky, vedela ako na neho-hlupaňa!“ netají hnev voči frajerovej ex istá Anita555.

Shutterstock

Koniec bývalým!

Trpieť vo vzťahu rôzne úlety rozhodne nemusíte. Neviete jeho milenku z minulosti vystáť? Smola! Nech už si myslí čokoľvek, postavte ho pred jednoznačnú vec. Ja alebo ona. Vyber si. Nik iný otravnej ex nemôže dať jasnejšiu stopku ako váš drahý. Či sa vám to páči alebo nie, je to len a len na ňom. „Nechala som mu na výber. Buď sa s ňou prestane kontaktovať, alebo my končíme. Nemala som nervy trpieť ju v našom živote. Síce sa ozývala len z času načas, Samo bol vždy po telefonáte s ňou totálne rozhodený. Po mojom výstupe to skončil a konečne bol pokoj!“ spomína účtovníčka Anka, ktorá tieto „nevinné“ telefonáty trpela viac ako tri roky. Najdôležitejšie je uvedomiť si, že ak partner dokáže obetovať váš vzťah kvôli niekomu, komu morálne zásady nič nehovoria, asi za veľa nestojí. Rozhodne mu nič nehovorí osvedčené dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš a neeviduje zrejme ani to, že bývalá svoje odhodlanie rozbiť vzťah aj cez mŕtvoly môže zopakovať. Obávate sa konca natoľko, že na koniec nemáte gule? Potom ste na najlepšej ceste odovzdať vášho milého do pazúrov prešibanej bývalky. „Nevedela som nič urobiť. Cítila som, že ona má navrch. Jasné, že po čase ma opustil,“ spomína kaderníčka Jana. Nuž, aj to je riešenie ako ujsť z nepohodlného zväzku.

Čítajte viac:

Som SINGLE, lebo chcem: V Amerike sú slobodné baby IN. Hrozí podobný trend aj u nás?

Shutterstock

Misia splnená

Pozor, nie všetky bývalé sa o toho vášho snažia, nevedia na vzťah s ním zabudnúť a chceli by ho späť. Predstavte si, niektoré sú dokonca šťastné, že sa ho zbavili! Ešte stále ich beriete ako konkurenciu? Nemusíte ich nenávidieť, obvykle sú to baby ako vy. Tiež všemožne bojujú, aby v hlave ich muža neblúdila žiadna iná. Recept? Nedajte mu šancu spomínať. „Miša som tak milovala, že všetku moju energiu som investovala do vzťahu. Vymýšľala som program, varila, piekla a brala jeho deti na výlety. Nevadili mi ani jeho záťahy s kamarátmi. To jeho bývalá nikdy nerobila. Lepšiu by nikde inde nenašiel!“ vypočula som si podarenú dvojku žien pri vedľajšom stole v reštaurácii. Aj keď vám bývalé spôsobujú žalúdočné vredy, skúste byť nad vecou. Dôveruj, ale preveruj sa však vyplatilo už veľakrát. „Skontrolovaný“ telefón odhalil mnohých a ušetril čas ženám, pre ktoré vznik nových a nových vrások znamenal ašpiráciu na titul babička. Preto ak sa vám s duchmi minulosti bojovať nechce, vzdajte to. Nie každý prehratý boj znamená prehru a muž, ktorý nemá vysporiadanú minulosť a musí riešiť bývalé, pre vás nie je ten pravý. Naozajstný chlap má veci vyriešené a v ceste za šťastnou budúcnosťou s vami mu rozhodne nestojí žiadna iná. A už vôbec nie jeho bývalka.

Čítajte viac:

Žgrloš Brad Pitt: Angelina Jolie tvrdí, že už dlhšiu dobu jej neplatí alimenty! Aká je pravda?

Kamošky 4EVER: Dajte svojej BFF najavo, že je pre vás výnimočná!