Váš projekt Ester a Josefína na Instagrame valcuje. Fanúšikovia milujú, ako zverejňujete tie šialené správy, ktorými sa ľudia najnovšie rozchádzajú. Čí to bol nápad?

Josefína: S Ester sa poznáme už dlho. Raz sme sa bavili o jednej kamarátke, ktorá sa priznala, akým šialeným spôsobom sa s ňou po rokoch vzťahu rozišiel jej priateľ. Bolo to desivé aj smiešne zároveň, potom sa do tejto konverzácie zapojili ďalšie baby a prichádzali aj nové nápady na podobné absurdné hlášky. Vtedy niekedy prišla idea, aby sme s Ester vytvorili dámske tričká zo vzťahových slov. Kolekciu Manifesto s vetami, ktoré sme vymysleli my dve a môže ich povedať muž aj žena. Je to mnou, Nepoznávam sa, Čo ti je? Nič, Ja na tom telefóne pracujem, Mám asi čudné obdobie a Musím ti niečo povedať. Jedna slečna, ktorá naše tričká videla, nám potom poslala správu od manžela, ktorý sa s ňou rozišiel cez esemesku. Poprosila nás o uverejnenie na Instagrame, kde sme mali asi tisíc followerov. A tento prvý post s hashtagom #terapiazdielanim spustil lavínu.

Tá lavína je poriadna, pretože dnes má profil Ester & Josefina skoro štvrť milióna fanúšikov a ľudia vás porozchodovými frázami doslova zahlcujú. Prečo to má taký ohlas?

Josefína: Asi sme otvorili fenomén dnešnej doby. Ľudia totiž vzťahy riešia a prežívajú cez esemesky, Messenger alebo WhatsApp. A tam si píšu divné, až nepatričné veci. Lenže keď vás niečo trápi, ste z toho smutné a zrazu zistíte, že niečo podobné prežívajú aj ostatní, dosť sa vám uľaví. Funguje to ako terapia. Terapia zdieľaním. A tá pomáha.

Ester: Tie správy nás stále vedia prekvapiť. Postupne sme sa síce stali odolnejšími, ale ja sa z času na čas pri niektorých poriadne vytočím. Je jedno, či to napísal chalan alebo dievča, lebo nechápem, ako si bývalí partneri
niečo také strašné môžu napísať. No verím, že ak sa ľudia naučia navzájom komunikovať a rešpektovať, stále
máme nádej.