Ak  chcete od vzťahu prijímať, potrebujete doň v minimálne rovnakej miere aj investovať. Mnohí by aj chceli, no nevedia čo. Nestačí sa totiž zamerať len na jednu oblasť, v ktorej budeme perfektní. Potrebujeme sa zamerať na spevnenie viacerých pilierov, ktoré náš vzťah nie len že udržia pokope, ale vybudujú mu aj pevné základy, vďaka ktorým ustojí aj to, keď príde kríza.

ZODPOVEDNOSŤ

Nie len vo vzťahu, ale aj v živote je veľmi dôležitá. Ak chcete vystupovať dospelo a pôsobiť, že ste pripravená na vzťah, musíte prijať zodpovednosť za svoje správanie, hodnoty a aj názory. V opačnom prípade bude mať váš partner pocit, že žije s niekým, kto ešte stále nedokázal dať zbohom detstvu.

POCIT BEZPEČIA

Bez tohto pocitu sa žije naozaj ťažko. Každý z nás potrebuje človeka, v ktorom cíti istotu a vie, že bude pri ňom stáť, nech sa deje čokoľvek. Ak svojmu partnerovi tento pocit dáte, bude vás milovať. V žiadnom prípade z vás nesmie cítiť, že to robíte len preto, že to potrebuje. Musíte sa stať jeho bezpečným prístavom úplne prirodzene, bez prosenia a už vôbec nie preto, že za to na oplátku čakáte niečo späť.

ÚPRIMNOSŤ

Úprimnosť je základom každého vzťahu a nie len v zmysle, že treba za každých okolností hovoriť pravdu. Nepáči sa vám niečo na správaní vášho partnera? Neduste to v sebe, povedzte to nahlas! Nie len klamstvá, ale aj to, že nebudete vyjadrovať svoj názor vás skôr či neskôr dobehnú.

Mať po svojom boku človeka, ktorý vám dá všetko,čo potrebujete, je to najviac, čo si môžete priať.
Mať po svojom boku človeka, ktorý vám dá všetko,čo potrebujete, je to najviac, čo si môžete priať.
pinterest.com/pin/545498573610888107/

foto: pinterest.com/pin/545498573610888107/

PODPORA

Bez podpory jeden druhého si sotva vybudujete vzťah, ktorý obstojí v kríze. Vzájomná podpora je veľmi dôležitá a pamätajte si, že tak ako pomôže vám, aj on ju veľmi rád uvíta. Zaujímajte sa o seba, podporujte sny toho druhého a uvidíte, že tak bude mať váš vzťah naozaj zmysel.

SPOLUPRÁCA

Načo by bol dobrý vzťah, ak by ste rozhodnutia a všetky dôležité kroky nerobili spoločne? Hovorí sa, že vo vzťahu sa treba pripraviť na množstvo kompromisov, a je to naozaj tak. Treba hľadať zlatú strednú cestu a pozerať sa do budúcnosti spoločnými očami.

DÔVERA

Dôvera by mala ísť automaticky ruka v ruke s láskou. Vzťah predsa nie je o tom, že sa budeme navzájom neustále kontrolovať a nedoprajeme si ani kúsok voľnosti. Práve sloboda je to, čo každý partner potrebuje a ak mu ju doprajete, nebude mať najmenší dôvod, aby ju hľadal niekde inde.

Čítajte viac:

Instantné vzťahy: Je normálne, ak neexistuje láska na celý život?

15 maličkostí, ktoré udržia vzťah v perfektnom stave: Takto to zvládnete!

Najväčší zabijaci lásky: Pozor na nich, aby vám nezničili vzťah

Aký vplyv majú vaše mená na vzťah? Numerologička bola ONLINE

Zabijak vzťahov menom sociálne siete: Ničia priateľstvá aj partnerskú lásku