Ako je to možné? Vedci sa zhodujú v tom, že sexuálna náruživosť v lete spôsobuje najmä vitamín D, ktorý naše telo získava zo slnečných lúčov. Vitamín D sa podieľa na produkcii „hormónov túžby“ ale aj estrogénu - "hormónu šťastia". V dôsledku väčšej sexuálnej túžby tak majú ľudia v letnom období nielen väčšiu chuť na sex ale sú aj odvážnejší a uvoľnenejší. Tento trend dokladajú aktuálne štatistiky sexshopov, podľa ktorých sa dopyt po erotických pomôckach v letných mesiacoch zvyšuje v priemere až o pätinu! "V prázdninových mesiacoch registrujeme nárast predaja o 20 až 30%. Ľudia si všeobecne kupujú viac erotických pomôcok, medzi ktoré patria aj tie menej tradičné. Obľúbené sú napríklad rôzne análne pomôcky, Venušine guličky, návleky a krúžky na penis, afrodiziaká či rôzne masážne oleje a lubrikačné gély v cestovnom balení, "spresnil Adam Durčák zo sexshopu Ruzovyslon.cz.

via GIPHY

Viac fyzickej aktivity, viac sexu

Ďalším dôvodom, prečo ľudia mávajú v letných mesiacoch viac sexu je ten, že sú šťastnejší a viac fyzicky aktívny. To, ako silno môže fyzická aktivita sexuálnu túžbu ovplyvniť, dokladá napríklad štúdia vedcov z University of Texas v americkom Austine. Podľa nej dokáže pravidelné cvičenie v prípade žien pred menopauzou posilniť aj libido zníženej v dôsledku užívania antidepresív.

via GIPHY

Plánujete počať potomka na letnej dovolenke?

Napriek tomu, že v lete sa nám lýtka zapaľujú omnoho výraznejšie ako v zime, k počatiu potomka nie sú letné mesiace ideálnym obdobím. Aktuálne výskumy totiž ukazujú, že teplé obdobie má negatívny vplyv na mužskú plodnosť, pretože v horúčave klesá produkcia spermií a zhoršuje sa ich kvalita. V súvislosti s globálnym otepľovaním a dlhšími obdobiami vyšších teplôt sa preto vedci obávajú toho, že môže pomerne významne klesnúť pôrodnosť. Horúčava však nepácha na mužských reprodukčných schopnostiach trvalú škodu a po poklese teplôt sa kvantita i kvalita spermií opäť dostáva do normálnych hodnôt. Takže, užívajte si bez obáv letný ošiaľ a na jeseň hurá na volanie bocianov...

via GIPHY

Čítajte viac:

Poznáte najnovšie sexuálne trendy? Neuveríte, ale aj svet erotiky podlieha móde

Dajte vašej LÁSKE šancu: Obrázkový manuál šťastného vzťahu

VIDEOdoják: Títo dvaja vám dokážu, že láska nepotrebuje slová

Bláznivo zamilovaní? Najtrápnejšie prejavy lásky, ktorými otravujete okolie