Zoznamovanie v 21. storočí nie je úplná selanka a v dobe covidovej špeciálne. Nikdy nebolo ťažšie nájsť si svoju spriaznenú dušu. Niežeby tu nebola, často je oveľa bližšie, než si myslíme. Len ju nevidíme. Lebo zdanlivých možností je paradoxne tak veľa, že nám muži, ktorí by mohli byť skvelými partnermi, prekĺznu pomedzi prsty popri tom, ako swajpujeme sprava doľava na mobile. Preto treba mať oči aj myseľ otvorené a dať kandidátom dlhšiu šancu než len prvých pár sekúnd, keď rozhoduje vzhľad. No dobre, aj vôňa a pekný úsmev. Lenže ani tie teraz nemáme cez rúško šancu vidieť! Ostáva to na tých očiach a chlpatom obočí. Aby sme vôbec mali s kým randiť, je dôležité nerobiť chyby, ktoré od nás potenciálneho partnera odoženú. Ak sa budete držať rád Diany Fabiánovej, úspech je zaručený.

1. Spravte prvý krok

Treba byť aktívna. Nečakať, že muž snov nás osloví. Kde by aj mohol? Jedine tak v lekárni či pri pulte s mliečnymi výrobkami. Nevypláca sa ani čakať, že nás kontaktuje cez internet. Možno áno, no možno aj celé roky nie. „Tak, ako sme zvyknuté byť akčné v ostatných oblastiach života, ako je šport či práca, treba byť akčnou aj v oblasti lásky a zoznamovania. Ženy majú zakódované vzorce z minulosti, že by mali čakať, kým muž o ne prejaví, záujem a potom ešte chvíľku robiť drahoty. Aby to nevyzeralo, že sú ľahká korisť. Lenže my sme sa medzitým posunuli do 21. storočia. Emancipácia sa rozbehla klusom vpred a ženy majú plné právo vyjadriť svoju vôľu i náklonnosť, kedy a komu majú chuť. Slobodne sa rozhodujú, samy zvažujú svoje za a proti, a ak k niekomu cítia sympatie, mjú právo vyjadriť ich prvá,“ pripomína expertka na zoznamovanie.

Žena predsa nie je ležiak, ktorý čaká, kým ju niekto vezme z poličky a oživí prvým bozkom. Obava, že budete pokladané za stíhačku, je namieste len vtedy, ak by ste prejavovali náklonnosť nátlakovo a neodbytne. No ak so šarmom pozvete muža, aby s vami robil zaujímavú aktivitu, alebo s ním nenútene začnete komunikovať, nemá sa prečo zľaknúť. „Ak by ho odradil len váš prejavený záujem, potom nie je vyzretý ani sebavedomý a bola by to pre vás len strata času. Na druhej strane, mnohí muži sú nesmelí, aj keď sa od nich očakáva, že budú lovci. Odľahne im, ak spravíte prvý krok.“

Pokračovanie článku na ďalšej strane.