No hej, je to len virtuálny svet a realita je niekde inde. Teda, tak by to malo byť. Sú však medzi nami aj takí, ktorí si nemôžu pomôcť. Takí, ktorí na sociálnych sieťach visia skoro nonstop. Ak sú single, je to len ich problém, no ak má taký človek vzťah, zaváňa to problémom. Svoje o tom vie aj Martina, ktorej Instagram doslova zničil život... "Všetko to začalo tým, že som na Insta objavila spôsob, ako pozerať čo lajkujú iní ľudia. Jasné, išlo mi hlavne o to, čo stále na sieti rieši môj priateľ. Asi som sa na to mala vykašľať, lebo to bol začiatok nášho konca," spomína dvadsaťosemročná brunetka, ktorú pátranie na Instagrame doslova položilo.

Čítajte viac:

Zabijak vzťahov menom sociálne siete: Ničia priateľstvá aj partnerskú lásku

Živá galéria

"Náš vzťah s Igorom bol už taký zabehnutý. O tom, že sa milujeme som nikdy nepochybovala, no napriek tomu sa ma občas zmocnil divný pocit. Keď sme vedľa seba sedeli, nedokázal ani na päť minút nechať mobil na stole. Dokonca aj počas rozhovoru nedokázal odolať a ťukal. Akoby mal nejakú nutkavú potrebu neustále prehliadať nové príspevky na Instagrame, čítať si komentáre a lajkovať. Robil to čoraz častejšie a mňa to začalo neskutočne dráždiť. A tak som si povedala, že si tú jeho neodkladnú aktivitu pozriem.

Prehnaná aktivita na sociálnych sieťach môže ohroziť aj váš vzťah...
Prehnaná aktivita na sociálnych sieťach môže ohroziť aj váš vzťah...
instagram.com/victoriassecret

Nikdy by som nepovedala, že práve ja budem ten typ, ktorý bude takéto malichernosti tak veľmi riešiť. Lenže, ignorovať to nešlo a tak mi kamoška poradila, že si jednoducho môžem pozrieť, čo môj priateľ lajkuje. Skoro ma to položilo. Chalan, ktorý ma neustále uisťoval v tom, aká som preňho dokonalá a ako zbožňuje moje krivky "krv a mlieko", denne osrdiečkoval desiatky chudulinkých sexi báb. A čo bolo horšie, nezdržal sa ani komentárov a neskôr som zistila, že si s niektorými aj píše v súkromných správach. Keď som sa ho na to pýtala, povedal, že o nič nejde. Vraj je to ako návšteva galérie, s možnosťou si s obrazom pohovoriť."

Čítajte viac:

Všetkého veľa škodí: Za vašu zlú náladu môžu aj sociálne siete 

Posadnutá

V momente, ako bola Martina v obraze, bola čoraz nervóznejšia. Začala cielene navštevovať profily Igorových favoritiek a začala sa porovnávať. Bola ako posadnutá. Zrazu sa cítila menejcenná, škaredá a nepríťažlivá. Postupne sa začala vyhýbať sexu, lebo vždy keď sa schyľovalo k intimitám, predstavila si "Igorove baby".

Prehnaná aktivita na sociálnych sieťach môže ohroziť aj váš vzťah...
Prehnaná aktivita na sociálnych sieťach môže ohroziť aj váš vzťah...
shutterstock.com

"Nikdy som netrpela komplexmi a bola som vždy so sebou spokojná, no fakt, že môj frajer neustále slintá nad insta girls, ma zneistilo. Začala som si čoraz viac všímať svoje nedostatky, držala som diéty, trápila sa cvičením ale žiaden zázračný "before & after" efekt sa nekonal. K tomu sa pridala nervozita, ktorá narastala šialeným spôsobom, kedykoľvek Igor chytil do ruky mobil. A bolo to takmer nonstop. Samozrejme, snažila som sa mu niekoľkokrát vysvetliť svoje pocity, no on to nechápal. Vždy to obrátil na srandu a ukončil to mávnutím ruky. Začala som ho nenávidieť. Nenávidela som ho za to, že ma nechápal, že ma nechcel vypočuť, že som kvôli nemu prišla o svoje sebavedomie, že som mu nestála za to, aby svoju záľubu obmedzil aspoň v mojej spoločnosti. Dokázal mi, že je preňho dôležitejší virtuálny svet ako ja. Rozišli sme a on stále nechápe prečo. Lebo, vraj o nič nejde... "

Čítajte viac: 

Ste INSTAmaniačka? Tieto príznaky závislosti vás prezradia!

Ste závislá od Facebooku? Pozor, aby ste neskončili na psychiatrii!

Vyrazte na dámsku jazdu sebavedomé a krásne!