Vitajte v tindrovej dobe. Ak ste náhodou o tejto mobilnej aplikácii ešte nepočuli, buď žijete na Marse, alebo je váš milostný a partnerský život v absolútnej harmónii. Pôvodne som si myslela, že sa naň tiež prihlásim. Samozrejme, v rámci prieskumu pre tento článok. Keď som však tému Tinder nadhodila pred kamoškami, zistila som, že nič také nepotrebujem. Zasvätili ma do tajov tejto zoznamovacej apky tak detailne, až mi padla sánka. Ospevovali ju dokonca aj tie baby, o ktorých by som v živote nepovedala, že by sa dali nahovoriť na online zoznamku. To naozaj tindrujú už všetci? Stačilo posedenie pri jednej káve a materiál by som mala hádam aj na knihu.

Žijeme online

Zoznamiek je plný internet. Aj Facebook v jeho začiatkoch mnohí brali ako fajn príležitosť na zoznámenie s niekým novým. No rýchla doba si žiada ešte rýchlejšie a efektívnejšie riešenia. Na scénu nastúpili mobilné aplikácie určené vyslovene pre ľudí, ktorí túžia niekoho stretnúť. Jeden čas bolo v móde Badoo. Potom tu máme Bumble, ktorý dáva výhodu ženám. Len ony smú začať konverzáciu s mužom, nie naopak. LGBT komunita má svoj Grindr. Tinder je však momentálne zoznamovacia apka číslo jeden. Niežeby pred rokom či dvoma nebola, ale teraz naozaj na nej fičí celý single svet. „A kde inde sa dá v dnešných časoch zoznámiť? Veď večne sedím doma, lebo v práci mám home office, v bare som nebola ani nepamätám a prihovárať sa neznámym mužom v potravinách, to už je fakt pod moju úroveň,“ obhajuje sa Linda.

via GIPHY

Jasné, v podstate má pravdu. Spomenúť si na časy, keď sme chodievali do podnikov, na koncerty či párty a zoznamovali sa jedna radosť, sa nám pomaly zdá ako sci-fi. Akoby to bolo ešte v praveku. „Ja tindrujem priebežne už dva roky, posledné mesiace dosť intenzívne. Ale nikdy nepíšem tým mužom prvá!“ skočí jej do reči Táňa a rozpráva mi príbeh svojej kolegyne, ktorá čaká so svojou známosťou z online zoznamky už druhé dieťa. Aha, takže to nie je len apka na zábavu, prípadne na jednu vášnivú noc. Počúvam jeden príbeh so šťastným koncom za druhým. Ale aj historky o čudákoch a desiatkach neúspešných rande.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.