Obyčajne sa sťažujeme že sa nám chlapi vyhýbajú širokým oblúkom s priemerom dva kilometre. Občas sa však madam Šťastena s nami škaredo pohrá a do cesty nám pripletie prototyp neskutočne otravného jedinca, na ktorého sa stačí raz usmiať a spustí na nás hotovú štvanicu. Subtílne formulované frázy, citlivo ho vykazujúce do teplých krajín nezaberajú a zachovať sa ako surové mrchy  tiež nie je práve naša šálka kávy. Predsa len, je nám toho chudáka ľúto. Ako sa ho však zbaviť?

Štvanica

Techniky, ako bezbolestne „odpáliť" kliešťa navlečeného v mužskej koži som celkom nedávno úspešne zaviedla do praxe vďaka kamarátke Lenke. Na Silvestra sa dala do reči s kamarátom svojho kamaráta a keďže mali spoločnú tému cestovania a navyše riešili spolu akési pracovné záležitosti, odkývala mu na žiadosť o priateľstvo na sociálnej sieti. Osudová chyba. Prudko navnadený mladý muž to zrejme pochopil ako prejav záujmu a začal jej mailovú schránku horlivo zaplavovať linkami na rozličné články, videami s romantickými pesničkami a iným odpadom. Nonstop na ňu číhal na sieti a vždy, keď sa ocitla online, vyštartoval na ňu s otázkou: „No čo, aký si mala dník?" Za iných okolností by sa ženské srdiečko zatrepotalo blahom za toľký záujem, lenže dotyčný mal v očiach Lenky asi toľko sexepílu ako posledný model mraziaceho boxu. Najprv sa pokúšala o čo najchladnejšiu konverzáciu a na jeho siahodlhé litánie a otravné otázky odpovedala len úsečne, lenže milému ctiteľovi to nedocvaklo. Veselo vypisoval ďalej, akoby sa nechumelilo. Komentoval jej fotografie, prihováral sa jej cez statusy a otravoval a otravoval. Po týždni to vzdala a jeho pokusy o nadviazanie kontaktu na sociálnych sieťach ignorovala úplne. Lenže dotyčný sa nevzdal, vynaliezavo si zohnal jej telefónne číslo a začal jej každodenne posielať esemesky na dobré ráno a dokonca i dobrú noc. Ignorovala aj tie? Pritvrdil a za každé želanie dobrého rána pridal oslovenie „mojko", prípadne kreatívne „zlatko." Znovu ignorácia? Správu znásobil o vyčítavé: „A ďakujem ti za odpoveď!" Nevinný rituálny lov, aký muži praktikujú na dennom poriadku, keď im nejaká dáma ukradne srdce a spánok, sa tak zmenil na čisté psycho. Bolo nevyhnutné zvolať bojovú poradu nad kapučínom a vymyslieť taktiku, ako takýmto mimozemšťanom udeliť definitívne vale, aby si spakovali svoje city a pobrali sa vyplakávať na iný hrob.

Čítajte viac:

200 orgazmov denne? Paráda, vravia muži, no ak sa žena vzruší príliš často, zažíva peklo: Ako Michelle

Ako si ho získať: Splňte týchto 10 bodov a hneď si vás vezme!

Zneškodnenie č.1

Ak slušné „daj mi pokoj, nemám záujem", ani menej slušné frázy vykazujúce ho do teplých krajín nezaberajú, pomoc je jednoduchá: vymažte si ho z priateľov. Lenže čo ak to z rozličných príčin nie je ten najlepší nápad, rovnako ako v prípade Lenky, ktorá sa desila možnosti, že ak svojho ctiteľa natvrdo odpálkuje, ohrdnutý Rómeo sabotuje kšefty jej firmy. Okrem toho, skúsenosť nás naučila, že šikovnejší jedinci si cestičky ako vás kontaktovať, určite nájdu. V prípade kliešťov s vyvinutejším pudom sebazáchovy, akou-takou hrdosťou a výškou IQ pomáha prostá ignorácia. Keď absolútne nereagujete na jeho správy, jedného dňa mu dôjde, že asi všetko nebude s kostolným poriadkom. Je to veľmi čistá a elegantná metodika, i keď vás stojí pomerne slušnú dávku sebaovládania a trpezlivosti a môže trvať aj mesiace, v závislosti od stupňa jeho vyšinutosti.

Getty

Zneškodnenie č.2

Na slaboduchejšie odrody štvancov však jednoduchá ignorácia nezaberá. Nepochopia ju, práve naopak. Vyprovokuje ich k tomu, aby pritlačili na pílu ešte viac, čím vo vás nutne vyvolajú záchvat paniky a potrebu okamžite sa „zdekovať“ na opačnú pologuľu a skryť sa v Austrálii medzi kengurami. V takom prípade sa nedá nič robiť, musíte pritvrdiť. Ak vo vás stále prebúdza silné pocity ľútosti a nechcete mu otvorene vmietnuť do tváre: odpáľ, urobte tak šikovne prostredníctvom sociálnej siete. Ak ste sa doteraz hrdili statusom single, aby ste prilákali potenciálnych samčekov, zmeňte to. Pokiaľ dennodenne skenuje váš profil (a dáme krk na to, že skenuje), táto informácia mu určite neunikne a môže zapôsobiť ako studená sprcha. Pripravte sa však na záplavu komentárov od všemožných virtuálnych „pseudopriateľov" o tom, ako vám (ach, konečne je zadaná) úprimne blahoželajú.

Getty

Zneškodnenie č.3

Nuž, nepriama informácia o tom, že vaše srdce (hoci len naoko) patrí inému, pomôcť môže, ale aj nemusí. Okrem toho, hrozí veľké riziko, že tým zároveň odplašíte svojho skutočného srdca šampióna, ktorý si zmenu vášho statusu môže interpretovať všelijako. Máme s tým bohaté osobné skúsenosti. A verte, že sa to nevysvetľuje práve ľahko. Preto, ak máte dostatok guráže a nechcete si zbytočne komplikovať život, na sociálne siete zabudnite a zvoľte radikálnejší, ale menej škodlivý (pre vášho budúceho amanta) prostriedok. Robí sa to takto: Vyberte si obetného baránka spomedzi svojich kamarátov a poproste ho, aby dotyčnému zo svojho mobilu napísal jasný a stručný text s približným obsahom: „Prestaň už konečne obťažovať moju frajerku, inak budeš mať problém." A ak sa nechytí ani teraz (a to by sme sa už asi začali skutočne báť), poproste povoľného kamaráta, aby kliešťovi zatelefonoval a zahral skutočne vytočeného snúbenca, exsnúbenca, člena miestnej mafie, skrátka kohokoľvek, kto pôsobí dostatočne odstrašujúco. Nepoľavujte v deratizácii a pamätajte, že kliešťa sa treba nadobro zbaviť, inak bude ničiť život dvom ľuďom: vám aj sebe samému, pretože falošné ilúzie mu pomaličky otrávia život a ukrátia o skutočnú lásku. Tak veľa šťastia.

Čítajte viac:

Victoria Beckham naň nedá dopustiť: Ranný rituál, ktorý vás zbaví únavy a ospalosti

Randím s tvojím chlapom: Myslíte, že je vám verný? Budete v šoku, online zoznamky sú plne ženáčov

Instagram rieši závislákov: Takto vám ušetrí čas od večného prehliadania noviniek!