Deň PRED

Počítala som hodiny a dookola sa presviedčala, že si TO ešte môžem rozmyslieť. Jednoducho neprísť, vypnúť si telefón a v stanovenú dôležitú hodinu sa vypariť zo zemského povrchu. V hlave sa mi odvíjal imaginárny boj. V hlavnej úlohe omieľané „pre krásu sa trpí“ oproti strachu po všetkých dieloch americkej série „I want a famous face“, kde sa protagonistky nechávajú v sprievode kamier rezať hlava-nehlava. S kamoškami sme doslovne „žrali“ diely, kde ukazovali tie menej úspešné zákroky. Keď si spomeniem na naše dialógy : „..veď to bola taká pekná baba, vôbec to nepotrebovala...“ alebo „ty kokos, tá teraz vyzerá ako karikatúra! Čo karikatúra, príšera!“ Skrátka, strach mal svoj vlastný opodstatnený komentár.

Mať či nemať? Silikóny. To je dilema
Mať či nemať? Silikóny. To je dilema
Zdroj: Shutterstock

Deň D

Budík ani nemusel zvoniť. Celú noc som totiž nezažmúrila ani pol oka. Keď som konečne vstala z postele, bola som viac menej rozhodnutá. Sprcha, make-up a šup do auta. Nebudem na nič myslieť, vypeckujem si Norah Jones a ak uvidím aspoň jedného cyklistu, idem do toho. Ak neuvidím, je to osud a znamenie. Zdá sa vám to na hlavu? Aj mne! Ale poviem vám, dať samej sebe takúto nezmyselnú stávku je strašne jednoduché. A alibisticky to veľa vecí vyrieši. S krížikom na čelo od mamy a nohavičkami šťastia- pre istotu, keby som cyklistu aj napriek hustému dažďu stretla, vyrážam. Na margo „nohavičiek šťastia“- svoj status nadobudli oprávnene. Spolu sme odštátnicovali, zachránili ma aj pri revízorovi a nosím ich aj pri každej ceste lietadlom. V mojom nemocničnom výzbroji mi nemohli chýbať. Sedím v aute. Ale čo to nevidím! Cyklista. A za zákrutou ďalší. V tej sekunde som cítila, ako ma zaboleli prsia. Chúdence, už vedeli, že ich osud je spečatený.

7:45

Zúboženú a vystresovanú ma doviedli na moju izbu. Komentár, načo som pobalená ako na dovolenku, som prepočula. Od sestričky fasujem zelený outfit podľa poslednej nemocničnej módy. „Sekne vám. Fakt!“ Konečne mužský hlas. Môj plastický chirurg a primár v jednej osobe má zmysel pre humor. Radosť z outfitu trvala asi 7 minút aj s cestou do ambulancie, kde som sa ho musela vzdať. Namiesto oblečenia mi na hrudi pribudli neidentifikovateľné hieroglyfy. „Tadiaľto pôjde hlavný rez,“ oznámil primár a žmurkol. Nespomínala som už, že má zmysel pre humor?

8:30

Sestrička (jediná normálna s charakterom „stará škola“) ma odviedla na sál. Odtiaľto je už neskoro zutekať. Prešpekulovane mi cestou ukazovala šetriče displeja na počítačoch, kde sa jagali slnečné pláže, gýčovito modré more alebo západ slnka. „Ivka,  na takýchto plážach budete hviezda, tešte sa!“ Zo sály si pamätám už len moje pomaľované prsia v odraze lampy nad operačným stolom. Keď mi sestrička pichla náladový kokteil, môj hystericko-hurónsky smiech sa ozýval celou miestnosťou. Kto by povedal, že operácia je taká vtipná záležitosť?

10:20

V hlave mi treští ako po kvalitnej opici. Bože, som na záchytke? Tupá bolesť v hrudi ma však uvádza do reality. Tieto ťažké a boľavé melóny mám odteraz vláčiť všade so sebou?

Opäť sa prebúdzam a vybavujem pracovné záležitosti“. Posielam esemesky v tvare „ZIJEM“ pre rodinných príslušníkov. Pre istotu, aby im môj "zombie hlas" po anestézii neprivodil skorý infarkt.
Ivana

14:00

Opäť sa prebúdzam a vybavujem pracovné záležitosti“. 4 smsky v tvare „ZIJEM“ z kategórie POVINNÉ pre rodinných príslušníkov. Pre istotu, aby im môj "zombie hlas" po anestézii neprivodil skorý infarkt.

16:00

Šok a panika! Keď sa znovu zobudím, bolesťou ledva dýcham. Túžim len po jednom - ísť na záchod. Skúšam vstať. Hahaha. Bez sestričky som nahratá. Najhoršie je, že aj s ňou. Dosiahli sme síce spoločnými silami polosed, ale cesta na záchod sa koná až o pár hodín neskôr.

22:00

Vybozkávam toho, kto vymyslel tabletky proti bolesti! Nech je konečne ráno!

Úspech dňa: Zvládla som ísť na WC. S prípravou to síce trvalo vyše 20 minút, ale dokázala som to! Dávam si záväzok, že so psom budem chodiť von tak často, ako to len pôjde.

Prvý deň po zákroku je najhorší, bolí vás uplne všetko
Prvý deň po zákroku je najhorší, bolí vás uplne všetko
Zdroj: Shutterstock