Intímne sny majú zvyčajne veľmi málo spoločného s akýmikoľvek zážitkami v reálnom živote. Ak ste v tom doteraz mali hokej, zásadná informácia hneď na úvod. „Intímne sny väčšinou nie sú o fyzickom spojení, ktoré chceme, ale skôr o psychologickom spojení, ktoré potrebujeme,“ tvrdí psychologička Lauri Loewenbergová a dodáva, že sen o ktorejkoľvek konkrétnej osobe len zriedka znamená, že sa s ňou chceme tajne vyspať.

Skôr naznačujú, čo všetko nám v reálnom živote chýba. Keď snívate, zvyčajne riešite problémy. Podľa odborníkov sú hlavné časti nášho mozgu, ktoré sa podieľajú na snívaní, zodpovedné aj za vyriešenie emočného napätia a naplnenie aj hlbších potrieb v bdelom živote. „Sen je vnútorný rozhovor medzi nevedomou a vedomou mysľou,“ hovorí analytik snov Layne Dalfen.

„Počas spánku robíme rozhodnutia o tom, ako najlepšie reagovať na ľudí a situácie v našom živote.“ To znamená, že problémy, ktoré vtedy náš mozog rieši, zvyčajne nie sú doslovné. A ak počas spánku zažijete búrlivý zážitok s bývalým, vôbec to neznamená, že sa k nemu chcete vrátiť a mali by ste mu čo najskôr poslať správu. A položte ten telefón, myslíme to vážne. Ak chcete pochopiť svoje intímne sny, považujte to za metaforu, ktorá odráža váš bdelý život.

O orále

Neznamená len túžbu po štipľavom jazyku. V skutočnosti hovorí o tom, že je zvyčajne spojený s intímnou konverzáciou. Venujte pozornosť tomu, kto dáva a kto dostáva. „Ktokoľvek dáva ústne prejavy, bude pravdepodobne predstavovať osobu, ktorá iniciuje konverzáciu v reálnom živote,“ pripomína psychologička. „Ak to nie je niekto, s kým ste skutočne viedli rozhovor, potom predstavujú spôsob, akým by ste mali začať potrebný rozhovor.“

Opýtajte sa samy seba, aký je komunikačný štýl darcu, potom sa ho snažte napodobniť, aby bolo vaše vysnívané ja spokojnejšie. Zároveň to môže znamenať potrebu hovoriť za seba a vyjadriť vlastné potreby či túžby slovami. „Keď snívate, ústa symbolizujú to, čo potrebujete komunikovať v bdelom živote a akú formu by komunikácia mala mať."

Keď snívate, ústa symbolizujú to, čo potrebujete komunikovať v bdelom živote. Pexels/Leda

Pokračovanie na ďalšej strane.