„Zavolal mi nahnevaný šéf z agentúry, že mám okamžite prísť do jeho kancelárie. Vraj ide o poslednú akciu, kde som sa správala veľmi neprofesionálne a chce si to so mnou vybaviť.“ Išlo však o žart a v kancelárii ju čakal Richard. Vysvitlo, že sú kamaráti a chcel mu ku nej dopomôcť. Stalo sa. Dva dni nato leteli súkromným lietadlom na večeru do Paríža. „Myslela som, že snívam. Bol dokonalý od prvého momentu.“ Keďže, ako som spomínala, Zuzana bola ako Alenka v ríši divov a nikoho z tej high-class nepoznala, nevedela ani to, že doma má skutočnú manželku a dieťa na ceste. Skrýval to celý rok. Nielen tú obrúčku, ale aj jeho navonok dokonalý vzťah. Je to vôbec možné? „To pochopíš, až keď sa s niekým takým zapletieš. Mal stopercentný time manažment a jeho ľudia ho vo všetkom kryli. Nikdy sme nechodili ruka v ruke po Bratislave, celý ten čas mi nahováral do hlavy, že náš vzťah nechce prezentovať len preto, že ho chce pred okolím ochrániť. Musí byť pevný ako skala a čistý ako ľalia, tvrdil.“

Večere, výlety, predĺžené víkendy, dokonca spoločné dovolenky, romantické vyznania, všetko pokračovalo ako z veľkej romantickej knihy od Pilcherovej. Ale tak to bolo len ten prvý rok.

„Istý čas sa neozýval a mne to celé docvaklo. Asi niekoho má… Zrútil sa mi svet. Konečne som začala byť šťastná, konečne som niekomu opäť verila...“ Nakoniec priznal farbu a manželku aj práve narodené dieťa už neskrýval. Navrhol jej však, aby bola jeho milenkou aj ďalej. „Trošku ma to zarazilo, veď doteraz som žiadnu úlohu milenky nehrala, ale pritom si ma na to celé systematicky „vychovával“. Úspešne.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.