Neviem ako vy, ale ja so svojimi kamoškami dosť často riešim tému, kde sa stratili tí milí zodpovední muži, ktorí by si radi založili rodinu. Ťažká otázka, však? Preto ju zvyčajne preberáme pri víne. Jedna z partie už v manželstve aj bola, no stihla sa šťastne rozviesť, druhá má tesne pred svadbou, ďalšej sa už na ruke blyští diamant a zvyšné členky nášho babského tímu sú na čakačke. Stále dúfajú, že ten ich sa raz odhodlá a požiada ich o ruku. Pri tretej fľaši ružového sme sa všetky zhodli na tom, kde je problém. V tom, že chlapi sa boja o svoju slobodu a voľnosť. Tieto slová v ich reči znamenajú – už nikdy sa nebudem bozkávať s inou, už nikdy si neužijem nezáväzný sex, nebudem viac môcť flirtovať. Ani obiehať bary s kamošmi a nevyhodiť si len tak z kopýtka. Pojem nikdy ich straší ako nočná mora, takže aj preto sa mnohí do svadby až tak neženú. Na rozdiel od žien, ktoré majú v génoch, že chcú niekomu patriť a túžia sa zahniezdiť s chlapom po boku. Tak čo s tým?

Taká vojvodkyňa z Cambridgea, ktorú kedysi Angličania prezývali Waity Katie, čiže čakajúca Katie, alias slečna Middletonová, by potvrdila, že sa oplatí byť trpezlivá a vyčkať. Aj ona musela vydržať, kým ju princ William požiada o ruku, a to spolu randili pekných pár rokov. Lenže sú aj baby, ktorým sa tak dlho čakať jednoducho nechce, a tie vedia, že prírode a svojmu partnerovi treba trošku pomôcť. Tak, aby nečakal dlho a sám pochopil, že spoločný život so svadbou a všetkým, čo k tomu patrí, vôbec nie je zlý nápad.

1. Nechajte, nech sám vyvienie iniciatívu

Zásadnou chybou žien, ktoré sa ocitnú vo vzťahu, je to, ak trvajú na tom, že so svojím chlapom chcú byť nonstop. A to je omyl. Tak, ako si v škole či v práci viete zmanažovať svoje aktivity, buďte dobrou strategičkou aj v oblasti svojho súkromného života. Pamätajte, žiadne „násilné“ správy typu kedy sa vidíme, neprichádzajú do úvahy. Určite mu budete vzácnejšia, keď ho necháte dobývať vás a necháte mu iniciatívu. Veď to sa páči aj vám, no nie?

2. Len žiadne prenasledovanie

My ženy sme už také. Vo vzťahu chceme mať všetko pod kontrolou, čo v preklade znamená vedieť kde je, s kým a čo práve robí, aký má program, prípadne pravidelne čekovať jeho aktivitu na sociálnych sieťach. Stop! Ak chcete byť jeho manželkou, nikdy, ale naozaj nikdy ho neprenasledujte a nekontrolujte. To je cesta do pekla a muži takéto stíhačky skôr či neskôr aj tak opustia.