Aj malé zmeny v správaní môžu signalizovať, že niečo nie je v poriadku. Neveru môžu prezradiť jasné signály ako ukrývanie mobilu pred partnerom, zmena v obliekaní či nečakané dlhé hodiny trávené v práci. Nie vždy je to však také jednoduché.

Experti to však celé vidia inak. To, či vás partner podvedie, sa podľa nich dá dokonca aj predvídať. Našli totiž spojitosť medzi tým, ako sa muž správa v práci a mimo pracoviska. Ako to všetko súvisí s jeho vernosťou?

Nedávna štúdia prišla s výsledkom, ktorý hovorí jasnou rečou. Podľa nej muži, ktorí sa dostávajú do konfliktov alebo iných problémov v práci, majú oveľa vyššiu pravdepodobnosť, že budú neverní svojej partnerke. 

Výskumníci sa zamerali najmä na policajtov a finančných poradcov a konkrétne na tých, ktorí mali v práci problémy s disciplínou. Následne viaceré z ich mien našli na internetovej zoznamke pre zadaných mužov. V porovnaní s muži bez pracovných prešľapov mali až dvakrát vyššiu šancu, že sa na tejto stánke zaregistrovali. 

Nedávna štúdia prišla s výsledkom, ktorý hovorí jasnou rečou.
Zdroj: Shutterstock

Výskumníci napokon našli veľmi podobné vzorce správania aj medzi mužmi zamestnanými v iných profesiách. Ukázalo sa, že to, ako ľudia správajú v zamestnaní, je veľmi značne prepojené s tým, ako vystupujú aj v osobnom živote. Preto si nabudúce dobre všímajte, ako sa o ňom vyjadrujú napríklad jeho kolegovia.