Asi nám nebudete protirečiť, keď povieme, že k spokojnému a šťastnému životu človek potrebuje sex. Povráva sa, že muži ho potrebujú viac ako ženy, ale to môže byť pokojne len ďalší zo stereotypov a mužsko-ženskom fungovaní. No koľko sexu potrebujeme naozaj, aby sme boli spokojní a šťastní? 

Odpoveď poznajú vedci! Konkrétne výskumníci z univerzity Mississauga  v kanadskom Toronte, ktorí  robili prieskum na vzorke viac ako 25 tisíc Kanaďanov vo veku 18 až 89 rokov. Prišli na to, že človek k spokojnému životu potrebuje sex ideálne raz do týždňa, ani častejšie, ani menej často.

"Medzi sexom a šťastím sme našli priamu súvislosť. Pokiaľ mali páry sex raz do týždňa, boli podstatne spokojnešie vo vzťahu ako iní účastníci, ktorí mali sex častejšie alebo menej často," povedala Amy Muise z výskumného tímu pre magazín ZMonline.

Vedci dokonca prišli na to, že ak páry majú sex vždy, keď je to čo i len trochu možné, kvalitu ich partnerského života to nezlepšuje, práve naopak. "Páry sa cítia pod tlakom, že častý sex je ich "povinnosť". Preto je viac realistické mať sex raz do týždňa ako raz do dňa," povedala odborníčka.