Kedy a kde? To sú veľmi dôležité otázky, ktoré zohrávajú silnú rolu v našom živote. A nielen v tom pracovnom, ale aj osobnom, rodinnom a áno – aj v sexuálnom. Nie vždy nám totiž sex chutí rovnako. A aby sme z neho vyťažili maximum, mali by sme si v rámci denného plánovania dopriať časové a priestorové možnosti aj na túto aktivitu.

KEDY?

Mnohí budú touto informáciu možno zaskočení, no ideálnou časťou dňa na sex nie je večer. Podľa hormonálnej expertky Alisy Vitti tento čas nastáva práve o 3. hodine popoludní. To však môže byť pre mnohých problém – predsa len sme o tomto čase ešte v práci. Ak je toto aj váš prípad, určite by ste však nemali hádzať flintu do žita. Stále máte predsa k dispozícii víkend! A odskúšať si čas ideálny na sex aspoň počas dní voľna určite stojí za to. Dôvodom tejto popoludňajšej hodiny sú uvoľňujúce sa hormóny. U mužov sa v tomto čase uvoľňuje viac estrogénu, u žien zas kurtizol. Muži sú preto oveľa citlivejší a ženy zas vystihuje zvýšená chuť na sex. Obaja partneri tak dostávajú, po čom túžia a výsledok má ďaleko silnejší efekt, než za bežných podmienok.

Viete, kde a kedy si sex najviac užijete?
Viete, kde a kedy si sex najviac užijete?
Zdroj: Shutterstock

KDE?

Najpohodlnejším miestom na sex je posteľ a zrejme vždy aj bude. Avšak, nielen klasika v sebe ukrýva čaro rozkoše. Príjemne prekvapiť vás dokážu aj miesta, ktoré sú pri sexe často podceňované. Občas má svoje čaro, ak si ho doprajete aj mimo pohodlia domova. Les, hotelová izba, stan či auto – verte, že občasné, rýchle radovánky na týchto miestach určite stoja za to! Aj doma však nájdete množstvo miest, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. Parapetná doska, kuchynský stôl, vaňa, tvrdá podlaha či obyčajná stolička – to všetko vám pripraví rozkoš, o akej sa vám ani nesnívalo!