♥ UMELEC


Keď sa Andrea (27) prisťahovala do Bratislavy, ani zďaleka si nemyslela, že svoj najdivokejší milenecký vzťah zažije s tajuplným mužom z najvyššieho poschodia. „Raz ráno, pri odchode do práce, som pri výťahu stretla dvojicu, ktorá sa vášnivo bozkávala. On však odvrátil hlavu, slušne pozdravil a žmurkol na mňa! Idiot, pomyslela som si, ale nedalo sa nevšimnúť, že bol naozaj sexi.

Umelci vždy sršia charizmou.
Umelci vždy sršia charizmou.
Getty Images

Dlhšie vlasy, nedbalé strnisko, kožená bunda, vymakaný zadok v obtiahnutých džínsoch. Asi o dva týždne som sa vracala domov a pred vchodom stál on. Prihovoril sa mi, bol veľmi milý, a keďže bol predvianočný čas, opýtal sa ma, či nemám chuť ísť s ním na cigánsku na trhy. Bolo to buď teraz, alebo nikdy.

A ja som šla. Dali sme si varené víno, veľa vareného vína, a zistila som, že je maliar a v tom tajuplnom lofte vlastne ani nebýva, ale pracuje. Ešte v ten večer sme tam zašli a vo svetle sviečok a množstva vyfajčených cigariet mi porozprával svoj príbeh. Ťažká romantika vyústila do divokého sexu. Aj nasledujúce noci sa niesli v podobnom bohémskom duchu. Pri vodke s kávou sme rozoberali umenie a užívali si svet v nahote. Trvalo to presne dva týždne, ale potom prišli sviatky a ja som odcestovala k našim. Samozrejme, nevolal, nepísal, a to ani keď som bola opäť v meste. Až som ho stretla vo vrúcnom objatí s inou ženou. Neľutujem, nesmútim, ale viackrát som k nemu ,na kávu‘ už nešla.“