Zaláskované pohľady, držanie sa za ruky a nežné flirty. Možno to nemusí byť len nedosiahnuteľný sen párov, ktoré už spolu nejaký ten rôčik prežili. Ak budete na svojom vzťahu pracovať a bude vám na ňom záležať, snaha prinesie želané ovocie. A pritom stačí tak málo! Prinášame vám osvedčené tipy, vďaka ktorým váš vzťah nezostarne a vy sa budete cítiť stále ako najmilovanejšia osoba pod slnkom. 

Čítajte viac:

Tomuto sa radšej vyhýbajte! 15 maličkostí, ktoré mužov na ženách odradí
1. V čase, keď ste spolu, vyhnite sa používaniu mobilných telefónov, tabletov, či počítačov. Sila prítomného okamihu je neopakovateľná. Užívajte si jeden druhého naplno. Nič, čo sa deje vo virtuálnej realite, nie je dôležitejšie než vy dvaja práve teraz.
2. Netreba zabúdať robiť pre toho druhého romantické miniprekvapenia. Takéto pozornosti dokážu nielen utužiť vzťah, ale tiež poukazujú na fakt, že partnerovi na vás záleží. Neposlednou výhodou je, že takto vo vzťahu nezostane čas na nudu.
3. Potešiť dokážu aj malé darčeky. Niekedy ani diamantový prsteň nepoteší viac ako ľúbostný list.
4. Spomínajte spoločne na chvíle a okamihy, ktoré ste spolu prežili. Nájdete v nich veľa šťastia, smiechu a možno vám partner pripomenie niečo, na čo ste sama dávno zabudli.

Čítajte viac:

Zabijak vzťahov menom sociálne siete: Ničia priateľstvá aj partnerskú lásku
5. Choďte spať v rovnakom čase. Posteľ je ideálnym miestom nielen pre milostné hry, ale aj pre intímne rozhovory. Aj takto strávený čas má vo vzťahu svoje významné miesto.
6. Spoločné aktivity sú tiež dokonalým zabijakom vzťahového stereotypu. Hor sa vyskúšať niečo, čo pošteklí váš adrenalín.
7. Dotýkajte sa jeden druhého. Často! Dotyky liečia. 
8. Snažte sa o partnerovi dozvedieť čo najviac. Aby ste sa nemuseli hanbiť, keď sa vás niekto opýta na farbu jeho očí. A viete, ktorú farbu nemá rád? 
9. Neberte jeden druhého ako samozrejmosť. To, že ste sa našli je pre vás ten najväčší dar. Jeden druhého si vážte, tolerujte sa a buďte za seba vďační!
10. Nevracajte sa do minulosti a k problémom, ktoré ste prekonali. Aby ste fungovali ako harmonizovaná dvojica, vaša pozornosť by mala byť zameraná do budúcna. No predovšetkým vychutnávajte prítomnosť a to, čo máte práve teraz.

Čítajte viac:

VIDEOdoják: Títo dvaja vám dokážu, že láska nepotrebuje slová
11. Nemá váš partner ešte nejakú milú prezývku? Rýchlo to napravte!
12. Najvyšším prejavom dôvery je prezradiť si navzájom tajomstvá. Verte jeden druhému!
13. Vytvorte si „vzťahový denníček“, kam si budete zapisovať všetky dôležité dátumy, výročia, spomienky. Občas je dobré mať niečo čierne na bielom.
14. Doprajte si čas aj pre seba. Tráviť čas s milovanuu osobou je síce krásne, no občas jednoducho potrebujeme vypnúť a vyvetrať si hlavu. Vyhnete sa tak známej chorobe zvanej ponorka.
15. Na záver rada nad zlato. Vždy hovorte jeden druhému ako sa cítite a čo cítite. Všetko je jednoduchšie, keď viete na čom ste. A úplný záver, s úsmevom ide všetko ľahšie!

Čítajte viac:

Dajte vašej LÁSKE šancu: Obrázkový manuál šťastného vzťahu