1. Nie som si istá, či som niekedy dosiahla orgazmus. Ako to spoznám?

Ľudské telo dokáže "vyprodukovať" orgazmus vtedy, keď sexuálne napätie vyvolá niekoľko sťahov svalstva. Pripomínajú kŕče, obvykle sú tri až štyri a celá táto "paráda" trvá od desať do tridsať sekúnd. Sprevádzajú ho stvrdnuté bradavky, zrýchlený tep aj pocit svetloplachosti (áno, práve preto máme počas stavov rozkoše obvykle zatvorené oči). Stav pri orgazme sa nedá s ničím pomýliť, aj keď sa jeho intenzita a dĺžka môžu meniť. Ak si teda nie ste istá, či to, čo ste v posteli prežívali, bolo "ono", zrejme nešlo o orgazmus a asi sa naň príliš sústredíte. A to je dôvod, prečo vám to zrejme nevyjde ani nabudúce.

Čítajte viac: 

Sex ako riziková činnosť: POZOR na posteľové zranenia zo spálne

2. Môj sexuálny život je v pohode, až na to, že orgazmus som ešte nikdy nezažila. Som normálna, alebo mám so sebou niečo začať robiť?

Sexualita je celá veda a jej tajomstvá objavujeme postupne, doslova za pochodu. Priamo v akcii totiž najlepšie zistíme, čo nášmu telu vyhovuje najviac, čo mu ešte robí dobre a čo už nie. Aj keď otázka veku pri dosahovaní orgazmu nie je taká dôležitá, mnohé ženy si na ten kvalitný orgazmus zvyknú počkať až na obdobie po tridsiatke, pretože vtedy už nie sú natoľko posadnuté svojím telom a tým, aby v posteli vyzerali ako sexbomby. Stáva sa však, že si ho užívajú aj celkom mladé ženy, ktoré so sexom ešte nemajú veľké skúsenosti (podľa prieskumov sa ženy od 18 -24 rokov priznávajú k tomu, že 11 percent z nich do dosiahne často, 22 percent niekedy). K tomu, aby ste sa dostali do "posteľovej" extázy, vám môže pomôcť heslo - kašlem na orgazmus a či ho mám alebo nie, mi je ukradnuté. Prestaňte myslieť na to, či ste dobrá milenka, či pri "tom" nevyzeráte smiešne alebo či pre radosť svojho drahého nie je načase vyskúšať novú polohu. Jednoducho si sex začnite užívať a sladká odmena príde.

Čítajte viac: 

Sex XXL: Ako fungujú v posteli plus size páry?

3. Ak sexu budem venovať častejšie, alebo to budem skúšať sama, môžem si orgazmus natrénovať?

Natrénovať v tom športovom zmysle, že sa budete zo všetkých síl snažiť, aby ste došli do cieľa, čiže k orgazmu? To pri sexe nefunguje, ale existuje rovnica - čím viac si užívate život a sex, tým žiadanejšia si pripadáte aj v posteli. A tak ste na najlepšej ceste dopracovať sa k výsledku.

Čítajte viac: 

Sex na jednu noc: Poznáte pravidlá, aké pri ňom platia?

Orgazmus v spánku existuje
Zdroj: profimedia.sk

4. Raz v noci som sa zobudila celá spotená a "tam dolu" mokrá, pretože sa mi sníval erotický sen. Mohol to byť orgazmus v spánku?

Áno, je to možné. Zažívajú ho muži aj ženy a vyvolať ho môže nielen erotický sen, ale aj plný močový mechúr. A to je dôkaz, že ak orgazmus prišiel v spánku, je šanca, že to vyjde aj "naživo".

Čítajte viac: 

Sex s novým telom: Nakoľko vám figúra zmení posteľové radovánky?

5. Je normálne, že keď som sama, s orgazmom nemám problém, ale s mužom v posteli sa mi to ešte nepodarilo?

Áno, pretože pri masturbovaní zabúdate na svoje komplexy. Nemyslíte na to, že máte malé (veľké, ovisnuté) prsia alebo že ste zabudli stiahnuť brucho, a hlavou vám nevíria myšlienky, či to, čo práve robíte, nie je vulgárne alebo neslušné. Ženy totiž v posteli skôr myslia na toho druhého, zabúdajú si to užiť a dokonca sa im zdá trápne, aby partnera viedli alebo navigovali. Majú zábrany jemne mu naznačiť - počkaj, ukážem ti to, lebo sa boja, aby ho neurazili. A mnohých ,najmä tých ješitných chlapov sa takáto "bezočivosť" často dotkne a reagujú útokom - ale veď s inými ženami mi to išlo, takže problém je v tebe. Lenže v posteli neexistuje žiadny špeciálny návod na "obsluhu" ženy, preto nie je nič výnimočné, že je pre ňu je tým najdokonalejším milencom ona sama.

6. Ak sa chcem vzrušiť, vždy si musím predstaviť nejakú divokú milostnú scénu, inak ten sex nestojí za veľa. Nie je to čudné?

Nie je, veď v sexe je povolené všetko, čo vám je príjemné. Aj tá najdivokejšia sexuálna fantázia však vždy zostane len predstavou a ak vás dokáže "rajcovať" predstava, že si to rozdávate s vysokým zarasteným fešákom, prečo nie? Nie je to žiadna virtuálna nevera, ale iba neškodná pomôcka, ktorá vás môže odpichnúť do orgazmického neba.

Na niektoré veci ohľadne sexu sa hanbíme opýtať
Zdroj: profimedia.sk

Čítajte viac:

Sexuálne Kocúrkovo: Verili by ste, že v 21. storočí platia po svete takéto šialené zákony o sexe?

7. Je mužský orgazmus intenzívnejší ako ten ženský, alebo naopak?

Už sexuológovia Masters a Johnson, ktorí sa ako prví v roku 1966 začali venovať fyzickým reakciám pri orgazme, pri výskume potvrdili, že ženský orgazmus bol osem až desaťkrát silnejší a intenzívnejší než ten mužský. Lenže hranice pocitu bolesti aj rozkoše sú u každého individuálne a subjektívne, takže jednoznačná odpoveď na túto otázku neexistuje.

8. Viem, že veľa žien ho nikdy nedosiahne, ale existujú aj takíto muži?

Áno, aj chlapom sa môže stať, že vrcholný stav rozkoše nikdy nezažijú. To však neznamená, že pri sexe nezažívajú príjemné pocity, práve naopak. Eroctiké uspokojenie môžu prežiť pri bozkávaní, dotykoch alebo netypických sexuálnych praktikách. V sexe predsa nejde o to, aby sme si za každú cenu "odfajkli" kolónku orgazmus.

9. Ak chcem orgazmus, musí mi stačiť iba jedna poloha, v iných to nejde. Dá sa s tým niečo robiť?

Žiadne zoznamy zaručených polôh, ktoré vás vystrelia k orgazmu, neexistujú, no každá z nás má jednu, dve či viac obľúbených pozícií. V tých nám sex vyhovuje najviac, pretože sa v nich cítime krajšie, sebavedomejšie, alebo sa dokážeme viac uvoľniť. A naopak, sú polohy ktoré „nemusíme“, pretože nie sú pohodlné a sex v nich nie je žiadna výhra, tak načo ich zbytočne skúšať? Veď aj rady z Kámasutry sú len inšpiráciou, ktorá sa v reálnej posteli len ťažko dá praktizovať. Samozrejme, ak sa práve nechcete hrať na akrobatické gymnastky.

Na niektoré veci ohľadne sexu sa hanbíme opýtať
Zdroj: profimedia.sk

10. Je viacnásobný orgazmus bežný? Mám stáleho partnera už desať rokov, ale zatiaľ som to nezažila.

Nie, viacnásobné ženské orgazmy nie sú bežným javom, a už vôbec to nie je znak kvalitného sexu či dobrého milenca. Ide skôr o romantické fantázie z erotických románov a filmov, ktoré sú od reálneho života poriadne vzdialené, takže takým bezvýznamný problémom ako nepoznaný viacnásobný orgazmus sa vôbec nemusíte zaoberať.

Čítajte viac: 

Vyliečte sa sexom: Tieto sexuálne pozície pôsobia na vaše zdravie

Poznáte najnovšie sexuálne trendy? Neuveríte, ale aj svet erotiky podlieha móde