Kvízy rubrika

OTESTUJTE SA: Poznáte rozdiely medzi britskou a americkou angličtinou? Dokážte, že sa vyznáte!

OTESTUJTE SA: Poznáte rozdiely medzi britskou a americkou angličtinou? Dokážte, že sa vyznáte!

Aj napriek tomu, že sa tento svetový jazyk učíme intenzívne už od základnej školy, iba málokde sa apeluje na rozdiely medzi slovnou zásobou spomínaných dvoch krajín. Zistite, ako dobre ovládate dvojice nasledujúcich slov s tým istým významom!

x

OTESTUJTE SA: Viete, kde na Slovensku sa nachádzajú tie najznámejšie pamiatky a miesta?

Aj napriek tomu, že je cestovanie v posledných rokoch obrovským trendom, stále viac ľudí zabúda na to, odkiaľ pochádza. Okrem mora máme na Slovensku naozaj všetko a preto je škoda, že krásy našej krajiny objavujeme len sporadicky. Viete, kde presne sa nachádzajú tie najznámejšie miesta a pamiatky, na ktoré máme právo byť skutočne hrdí?

x

OTESTUJTE SA: Ovládate svetové poznávacie značky vozidiel? Dokážte, že sa skutočne vyznáte!

Pokiaľ ste držiteľom vodičského preukazu a aspoň raz za čas brázdite diaľnice zahraničných krajín, určite vám neuniklo množstvo rôznych značiek, ktoré sú pre každý štát špecifické a zároveň jedinečné. Zistite, či zvládnete dnešný kvíz na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Poznáte prívlastky najznámejších krajín sveta? Dokážte, že sa skutočne vyznáte!

OTESTUJTE SA: Poznáte prívlastky najznámejších krajín sveta? Dokážte, že sa skutočne vyznáte!

Mnoho svetových krajín je známych nielen vďaka ich pôvodnému názvu, ale aj prívlastkom, ktoré časom dostali na základe svojich charakteristických vlastností. Niektoré sa s nimi ťahajú už od nepamäti, iné tieto pomenovania získali len nedávno. Zistite, či zvládnete dnešný kvíz na plný počet bodov!

x

OTESTUJTE SA: Ovládate diakritiku a interpunkciu v slovenčine? Zistite, kde máte medzery!

Náš jazyk vie občas poriadne prekvapiť a aj keď sa s ním stretávame každodenne, niektoré výrazy nás jednoducho vždy zaskočia. Otestujte sa s nami a zistite, či sa môžete považovať za skutočného znalca slovenčiny.

x

OTESTUJTE SA: Poznáte rozdiely medzi britskou a americkou angličtinou? Dokážte, že sa vyznáte!

Aj napriek tomu, že sa tento svetový jazyk učíme intenzívne už od základnej školy, iba málokde sa apeluje na rozdiely medzi slovnou zásobou spomínaných dvoch krajín. Zistite, ako dobre ovládate nasledujúce dvojice toho istého významu!

x

OTESTUJTE SA: Poznáte polohu najkrajších hradov Európy? Odhaľte ich podľa obrázka!

O tom, že je Európa bohatá na dychberúce historické stavby niet najmenších pochýb. Medzi obľúbené zastávky turistov patria okrem iného aj svetoznáme hrady, ktoré vás prenesú do čias princezien a princov. Dokážete ich identifikovať na základe obrázka?

Kvíz

OTESTUJTE SA: Viete doplniť najznámejšie slovenské príslovia? Zistite, ako dobre ich poznáte!

Používame ich každodenne, no mnohokrát úplne nesprávne. Príslovia vedia skvele vystihnúť takmer každú situáciu a takisto aj poučiť. V našom jazyku sa ich nachádza však toľko, že ľudia ich často popletú a práve takto vznikajú desiatky nových, ktoré sme si za ten čas stihli osvojiť. Trúfate si doplniť bez chyby nasledujúce, ktoré sa používajú úplne najviac?

x

OTESTUJTE SA: Poznáte zásady prvej pomoci? Zistite, čo robiť v krízovej situácii!

Už ste niekedy boli svedkom dusenia, infarktu, podchladenia alebo hypoglikemického šoku? Pokiaľ áno, no prvú pomoc ste poskytnúť nevedeli, dnešný kvíz vám pomôže zorientovať sa v rôznych krízových situáciách. Zvládnete ho na plný počet bodov?

OTESTUJTE SA: Ako uspieť na pracovnom pohovore? Zistite, či by ste získali svoj dream job!

OTESTUJTE SA: Ako uspieť na pracovnom pohovore? Zistite, či by ste získali svoj dream job!

Povedzme si úprimne, hľadanie novej práce je väčšinou beh na dlhú trať. Keď nás už nejaká tá ponuka konečne zaujme, na rad prichádza asi najviac stresujúca časť celého procesu. Pracovný pohovor však vďaka nasledujúcim tipom môže prebehnúť hladko a bez zbytočných trapasov. Dokážte, že by ste ho zvládli ľavou zadnou!

x

OTESTUJTE SA: Ovládate stredoslovenské nárečie? Zistite, či viete preložiť nasledujúce slová!

Aj keď si myslíte, že v našom jazyku vás už nič neprekvapí, ste na omyle. O opaku vás presvedčia nasledujúce výrazy z oblasti stredného Slovenska, ktoré síce nepatria k spisovným, no používajú sa na každodenne báze. Trúfnete si na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate zloženie kozmetiky? Zistite, ktorým látkam sa treba vyhnúť!

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čím vlastne “kŕmite” svoje telo? Okrem prírodných zložiek sa nielen v potravinách, ale aj v kozmetike dnes už nachádza alarmujúce množstvo chemikálií a nebezpečných látok, s ktorými by naša pokožka nemala prísť vôbec do styku. Dokážte, že ovládate tie najčastejšie prísady v starostlivosti o pleť!

OTESTUJTE SA: Poznáte tie najznámejšie druhy terapie? Dokážte, že ich ovládate úplne všetky!

OTESTUJTE SA: Poznáte tie najznámejšie druhy terapie? Dokážte, že ich ovládate úplne všetky!

Keď nám s určitým problémom nevie pomôcť už ani klasická medicína, na rad prichádzajú zaujímavé alternatívy. Okrem čínskej medicíny či akupunktúry sú vyhľadávaným riešením aj rôzne druhy terapie, ktoré vo svojom procese liečby využívajú zvieratá či každodenné aktivity. Zvládnete dnešný test na plný počet bodov?

Stúpajúce teploty nám umožňujú vytiahnuť farebnejšie a sviežejšie kúsky, obliecť si koženú bundu, tenisky a vyraziť do víru veľkomesta. Hrubým kabátom a čižmám je teda už definitívne koniec. Aké kúsky do svojho šatníku by ste mali na jar určite pridať a aký je váš skutočný štýl? To sa dozviete vďaka nášmu módnemu kvízu.

OTESTUJTE SA: Aký štýl oblečenia sa ku mne skutočne hodí? To vám prezradí dnešný test!

Stúpajúce teploty nám umožňujú vytiahnuť farebnejšie a sviežejšie kúsky, obliecť si obľúbené šaty a vyraziť do víru veľkomesta. Aké kúsky by ste však mali do svojho šatníku v priebehu celého roka určite pridať a aký je váš skutočný štýl? To sa dozviete vďaka nášmu módnemu kvízu.

x

OTESTUJTE SA: Poznáte náplň práce špecializovaných lekárov? Zistite, ako na tom ste!

Aj napriek tomu, že väčšina z nás už nasledujúcich doktorov navštívila aspoň raz za život, ich odborné názvy ovláda len málokto. Precvičte si svoje znalosti z oblasti zdravotnej starostlivosti a dokážte, že dnešný test zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Poznáte stredné mená celebrít? Zistite, či sa skutočne vyznáte!

OTESTUJTE SA: Poznáte stredné mená celebrít? Zistite, či sa skutočne vyznáte!

Sú celosvetovo známi, úspešní a bez ochranky veľakrát nespravia ani jediný krok. Svoje súkromie si mnoho z nich stráži natoľko, že vystupujú pod rôznymi prezývkami alebo používajú skrátenú verziu celého mena. Viete, ako sa v skutočnosti volajú tieto celebrity?

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video