Kvízy rubrika

x

OTESTUJTE SA: Ovládate základy biológie? Zistite, čo všetko si ešte pamätáte!

Niet pochýb o tom, že ľudské telo je záhadou mnohokrát aj pre skúsených lekárov, ktorí sa medicíne venujú už niekoľko rokov. Na to, aby ste však poznali počet kostí alebo stavcov vo vašom tele nemusíte byť práve študovaný. Otestujte sa a zistite, či dokážete na väčšinu týchto otázok odpovedať správne.

OTESTUJTE SA: Čo si o vás v skutočnosti myslia partnerovi rodičia?

OTESTUJTE SA: Čo si o vás v skutočnosti myslia partnerovi rodičia?

Vzťahy medzi partnerkou a „svokrovcami“ dokážu byť občas poriadne komplikované. Každá z nás chce predsa zanechať ten najlepší dojem a zapadnúť do novej rodiny. Nech sa však snažíme akokoľvek, nie vždy spadne naše úsilie a snaha zapôsobiť na úrodnú pôdu. Vďaka dnešnému testu zistíte, aký postoj k vám rodičia vášho partnera skutočne majú.

x

OTESTUJTE SA: Staráte sa o svoju korunu krásy tak, ako by ste mali?

Jedna z prvých vecí, ktorá muža dokáže upútať na opačnom pohlaví, sú častokrát vlasy. Niet sa čo čudovať – práve hustá ženská hriva toho o samotnej osobe dokáže prezradiť omnoho viac, ako by si mnohí mysleli. Nikoho totiž neohúrite rozštiepenými končekmi alebo niekoľkomesačnými odrastmi. Preto je veľmi dôležité, aby ste sa o svoju korunu krásy starali naozaj poctivo. Okrem pravidelného farbenia je totiž momentálne vystavovaná každý deň aj ostrému slnku či slanej vode. Otestuje sa a zistite, čo by ste mali vo svojej starostlivosti o vlasy určite zmeniť.

x

OTESTUJTE SA: Viete preložiť tieto najpoužívanejšie anglické frázy? Zistite, ako na tom ste!

Každým rokom sme čoraz viac obklopení anglickými výrazmi a pojmami, ktoré nepoužívame len v každodennej komunikácii ale dokonca aj na pracovisku. Okrem iného je v plnom prúde dovolenková sezóna, a tak vám určite nezaškodí precvičiť si zopár fráz, s ktorými sa môžete stretnúť v hotelovom rezorte či prímorskej reštaurácii.

x

OTESTUJTE SA: Poznáte svoje telo skutočne dobre? Toto ste o menštruácii možno vôbec netušili

Počas každého mesiaca nám pravidelne zaklope na dvere stará dobrá známa, ktorá sa bez opýtania pozve na návštevu. Aj keď nie je (takmer) nikdy vítaná, vždy ju pustíme dnu a pretrpíme tých pár dní, počas ktorých nám nesmierne otravuje život. Nakoniec sme ale za jej návštevu nesmierne rady, pretože vďaka nej funguje ženské telo tak, ako má. V dnešnom teste sa o menštruácii dozviete opäť o čosi viac.

x

OTESTUJTE SA: Ste ľahkou obeťou manipulácie? Zistite, či vás majú ľudia omotanú okolo prsta

Povedať NIE je občas challenge pre každého z nás. Jednoducho chceme ostatným vždy vyhovieť a zniesť im aj modré z neba. Nie je teda ojedinelým javom, keď ich vlastné potreby a požiadavky uprednostníme pred našimi vlastnými. Skáčete tak, ako druhí pískajú? Otestujte a zistite, aká je pravda.

x

OTESTUJTE SA: Ktorý z výrazov je napísaný správne? Zistite, či ovládate základy slovenčiny

Aj keď je dovolenková sezóna v plnom prúde, nenechajte vaše mozgové závity úplne zaspať. Tentokrát sme si pre vás pripravili test zameraný na čiarky a používanie správnych výrazov, s ktorými má veľa z nás častokrát problém. Trúfate si na všetky správne odpovede?

OTESTUJTE SA: Terapia nákupom alebo závislosť? Zistite, či by ste nemali zaradiť spiatočku

OTESTUJTE SA: Terapia nákupom alebo závislosť? Zistite, či by ste nemali zaradiť spiatočku 

Tento novodobý fenomén je čoraz vyhľadávanejšou aktivitou najmä u žien. Niet sa čo čudovať – je totiž dokázané, že naše osobné problémy sa väčšinou snažíme zahnať práve v obchodoch a to kúpou nového oblečenia, topánok či kabeliek. Otestujte sa a zistite, či patríte medzi chorobné nákupné maniačky.

x

OTESTUJTE SA: Chystáte sa na dovolenku s partnerom? Zistite, kde si to zaručene užijete obaja!

Každá z nás si predstavuje vysnívanú dovolenku so svojou polovičkou asi rovnako – nikým nerušené prechádzky na pláži pri západe slnka ako v gýčovom romantickom filme. No ktorá z nás by to nechcela aspoň raz zažiť? Ak je však váš partner skôr typ na horskú turistiku či spoznávanie kultúrnych pamiatok, cieľovú destináciu budete musieť hľadať niekde inde. Vďaka nášmu testu zistíte, na akom mieste si užijete skvelú dovolenku obaja.

x

OTESTUJTE SA: Uhádnete, ktoré z nasledujúcich tvrdení o opaľovaní sú len mýty?

Slnko svieti, voda láka – a k nej patrí neodmysliteľne aj chytanie bronzu. Ktorá z nás by predsa nechcela mať počas týchto tropických dní čokoládovú pokožku? V kombinácii s bielymi šatami alebo pastelovými plavkami totiž tvorí dokonalé letné combo. Ak máte ohľadom opaľovania ešte stále zopár otázok a chcete vedieť, akým spôsobom najrýchlejšie dosiahnete ideálny odtieň hnedej, dnešný test je pre vás ako stvorený.

Zvládnete zodpovedať nasledujúce otázky o najobľúbenejšej krajine sveta?

OTESTUJTE SA: Zvládnete zodpovedať nasledujúce otázky o najobľúbenejšej krajine sveta?

Niet pochýb o tom, že Francúzsko má jednoducho svoje čaro, ktoré každoročne priláka do jeho uličiek a krásnych miest tisíce návštevníkov. Romantická prechádzka pod Eiffelovkou či raňajky s kávou a tradičnou bagetou jednoducho treba zažiť. Poznáte ale nasledujúce fakty, ktoré robia z Francúzska výnimočnú krajinu?

kvíz

OTESTUJTE SA: Aké tetovanie sa najviac hodí k vašej osobnosti?

Ak už dlhšie premýšľate nad skrášlením svojho tela prostredníctvom tetovania, smelo do toho! Pokiaľ sa ešte stále neviete rozhodnúť, aký vzor by bol pre vás ideálny, náš kvíz vám pomôže s výberom.

kvíz

OTESTUJTE SA: Nastal už ten správny čas požiadať v práci o povýšenie?

V živote každého zamestnanca raz príde k zlomovému bodu, kedy mu začne táto otázka čoraz intenzívnejšie vŕtať v hlave. Žiadosť o povýšenie si síce vyžaduje dávku odvahy, no ak ste presvedčený, že na to máte, smelo do toho. Pokiaľ ste však ešte stále na pochybách, otestujte sa a zistite, či už naozaj nastal správny čas alebo by ste mali ešte chvíľu počkať.

OTESTUJTE SA: Kam si kúpiť letenky? Tento test vám naplánuje letnú dovolenku!

OTESTUJTE SA: Kam si kúpiť letenky? Tento test vám naplánuje letnú dovolenku!

Leto je už v plnom prúde a nám nebehá po mysli nič iné, len plánovanie dovolenky snov, počas ktorej si aspoň na pár dní oddýchneme od každodenného pracovného šialenstva. Veru, aj keď sa to nezdá, izby v hoteloch aj letenky sa míňajú čoraz rýchlejšie a preto netreba zaspať na vavrínoch. Otestujte sa a zistite, kam si tento rok pobaliť kufre.

kvíz

OTESTUJTE SA: Poznáte tajnú reč chlapov? Čo vám chcú týmto naozaj povedať?

Nielen slová, ale aj činy dokážu o mužoch prezradiť toho omnoho viac, ako by ste čakali. V navonok obyčajných postojoch sa môžu skrývať signály, ktoré vám prezradia či sa vás náhodou nesnažia zbaliť alebo odohnať. Dávajte si však ale pozor aj na to, čo hovoria. Slová, ktoré vypustia z úst veľakrát totiž znamenajú niečo úplne iné, ako ste si pôvodne mysleli.

kvíz

OTESTUJTE SA: Kašlete na kamarátov kvôli partnerovi? Zistite, či s ním netrávite veľa času

Vzťahy medzi kamarátmi a partnerom niekedy bývajú viac než komplikované. Hlavne zo začiatku, keď vidíte svet cez ružové okuliare, trávite so svojou polovičkou takmer všetok voľný čas. Treba však vedieť, kde je miera a zistiť, či to náhodou už trochu nepreháňate.

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video