Zatvoriť vyhľadávanie

Vyhľadávanie

Kvízy rubrika

Mixed,Race,Lesbian,Couple,Move,In,Other,Place,Of,Living,

OTESTUJTE SA: Hľadáte spolubývajúceho? Zistite, či by ste spolu vydržali pod jednou strechou!

S pribúdajúcim vekom pribúdajú častokrát aj zvýšené nároky na komfort či súkromie. Aj keď osamostatnenie sa nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, práve vďaka nemu získame skúsenosti, ktoré by sme pod strechou rodičov hľadali asi len márne. Spravte si vo dvojici tento kvíz a podľa počtu rovnakých odpovedí zistíte, kto by bol vašim ideálnym spolubývajúcim!

Man,In,Traditional,Slovak,Folk,Dress,Sitting,In,Spring,Nature.

OTESTUJTE SA: Kde sa nachádzajú najbizarnejšie obce Slovenska? Dokážte, že poznáte ich názvy!

Ak ste si tento rok ešte nestihli užiť dovolenku na Slovensku a práve rozmýšľate nad cieľovou destináciou, zbystrite pozornosť. Na to, aby ste navštívili Havaj alebo objavili krásy Nového Života totiž nemusíte chodiť vôbec ďaleko. Zistite, kde sa tieto unikátne obce nachádzajú!

x

OTESTUJTE SA: Viete, aké izbové rastlinky sú na obrázku? Dokážte, že ste skutočný odborník!

Pôsobia upokojujúco, čistia vzduch a dodávajú interiéru ten pravý šmrnc. Bez trocha zelene snáď nemôžeme žiaden dom či byt ani nazvať domovom. Práve rastlinky sú prvkom, vďaka ktorému si ľahko vykúzlime aj v obývačke svoju malú oázu pokoja. Zistite, ako dobre ovládate názvy tých najznámejších druhov!

Romantic,Morning,Scenery,Of,Calvary,In,Banska,Stiavnica,,Unesco,,Slovakia.

OTESTUJTE SA: Poznáte pamiatky UNESCO na Slovensku? Dokážte, že máte prehľad!

Do svetového zoznamu dedičstva UNESCO patrí v súčasnosti niekoľko desiatok kultúrnych aj prírodných pamiatok, ktoré sú vyhľadávanými miestami nielen domácich, ale najmä turistov. Zistite, koľko z nich ste už stihli počas svojich výletov po Slovensku navštíviť!

Young,Woman,Using,Smart,Phone,social,Media,Concept.

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate anglický slang? Dokážte, že poznáte jeho skutočný význam!

Aj vy máte občas problém pochopiť, o čom sa to vlastne vaše deti alebo tínedžeri na ulici rozprávajú? Či už chceme alebo nie, angličtina sa do nášho jazyka dostáva čoraz častejšie nám nezostáva nič iné, iba si tento trend tiež osvojiť. Poznáte novodobé výrazy, ktoré sa stali bežnou súčasťou mladej generácie?

Trencin,,Slovakia,-,July,15,,2021:,Square,In,The,Old

OTESTUJTE SA: Poznáte najznámejšie námestia Slovenska? Zistite, kde sa nachádzajú!

Historické centrum patrí k pýche každého mesta a zároveň je považované za jeho vizitku. Neodmysliteľnou súčasťou sú aj námestia, ktoré tvoria gro spoločenského života každého z nich. Dokážte, že poznáte tie najkrajšie, kde sa jednoznačne oplatí ísť pozrieť!

Ä?iä?many,,Slovakia,-,Circa,September,2009:,Young,Man,Dressed,In

OTESTUJTE SA: Viete doplniť texty slovenských ľudových piesní? Dokážte, že máte prehľad!

Spievanie známych ľudových piesní sa každému z nás nepochybne spája s bezstarostným detstvom, kedy sme si však skôr ako ich texty pamätali najmä chytľavú melódiu. Zistite, koľko z ich veršov viete doplniť aj po rokoch!

View,From,Lookout,Tower,Haj,,Nova,Bana,,Slovak,Republic.,Travel

OTESTUJTE SA: Poznáte najznámejšie rozhľadne a vyhliadky Slovenska? Zistite, kde sa nachádzajú!

Vidieť krásy Slovenskej prírody z vtáčej perspektívy má jednoducho svoje čaro. Zakončiť túru výšlapom na rozhľadňu a kochať sa okolitou krajinou je príjemným obohatením každého výletu. Dokážte, že ovládate polohu tých najznámejších, ktoré sa jednoznačne oplatí navštíviť.

x

OTESTUJTE SA: Páli vám to? Zistite, či viete rozlúsknuť nasledujúce ľudové hádanky!

Slovenský jazyk nám vďaka jeho pestrej slovnej zásobe ponúka mnoho príležitostí, ako ho naplno využiť. Za jednu z nich môžeme považovať aj tradičné hádanky, ktoré nie sú také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Dokážete na ne správne odpovedať?

Abstract,Woman,Hands,Playing,Music,Notes,On,Dark,Background,,Music

OTESTUJTE SA: Poznáte autorov najznámejších slovenských hitov? Dokážte, že máte prehľad!

Spoločnosť nám robí na cestách, v kuchyni, ale aj pri upratovaní či venčení psa. I keď si našich obľúbených interpretov kvôli momentálnej situácii ešte stále nemôžeme všade užiť naživo, na ich koncerty sa dá preniesť aspoň prostredníctvom internetu a streamovacích služieb. Ako dobre ovládate mená najznámejších hviezd, ktoré sa svojou tvorbou navždy zapísali do slovenskej hudobnej histórie?

Young,Friends,Wearing,Face,Mask,Doing,New,Social,Distancing,Greet

OTESTUJTE SA: Ovládate pozdravy rôznych krajín sveta? Dokážte, že máte prehľad!

U nás klasické podanie ruky, inde neznáme gesto. Tradičné pozdravy sa líšia od krajiny ku krajine. Veľa z nich je však natoľko netypických, že si zaslúžia špeciálnu pozornosť. Zistite, ako sa s domácimi privítať v zahraničí bez toho, aby došlo k nepríjemnému fax pas.

x

OTESTUJTE SA: Ovládate západoslovenské nárečie? Zistite, či viete preložiť nasledujúce slová

Aj keď si myslíte, že v našom jazyku vás už nič neprekvapí, ste na omyle. O opaku vás presvedčia nasledujúce výrazy z oblasti západného Slovenska, ktoré síce nepatria k spisovným, no používajú sa na každodenne báze. Trúfnete si na plný počet bodov?

Happy,Couple,Is,Having,Fun,With,Cardboard,Boxes,In,New

OTESTUJTE SA: Poznáte zásady efektívneho sťahovania? Zistite, ako ho zvládnuť ľavou zadnou!

Sťahovanie do nového patrí hneď po svadbe a narodení dieťaťa k jedným z najväčších životných krokov. Aj keď sa táto etapa života mnohokrát spája s úsmevnými spomienkami, neraz dokáže spôsobiť vrásky na čele aj tomu najväčšiemu flegmatikovi. Zistite, ako sa rýchlo a ľahko presťahovať bez akejkoľvek ujmy na zdraví!

x

OTESTUJTE SA: Ovládate diakritiku a interpunkciu v slovenčine? Zistite, kde máte medzery!

Náš jazyk vie občas poriadne prekvapiť a aj keď sa s ním stretávame každodenne, niektoré výrazy nás jednoducho vždy zaskočia. Otestujte sa s nami a zistite, či sa môžete považovať za skutočného znalca slovenčiny.

Success,Woman,Hiker,Hiking,On,Sunrise,Mountain,Peak,-,Young

OTESTUJTE SA: Viete určiť polohu známych slovenských vrchov? Dokážte, že ste vášniví turisti!

S pribúdajúcimi stupňami na teplomere sa zapĺňajú aj naše lesy a hory nadšenými turistami, ktorí využijú každú príležitosť objaviť nové krásy slovenskej prírody. Okrem oddychových prechádzok sa však čoraz viac stávajú terčom záujmu práve náročnejšie výstupy, ktoré nahradia mnohokrát aj návštevu fitness centra. Viete, kde sa nachádzajú tie najznámejšie slovenské vrchy?

Vedeli by ste odpovedať na tieto otázky?

OTESTUJTE SA: Spravili by ste skúšky z autoškoly aj dnes? To vám prezradí tento test!

Keďže za volantom sedíme každodenne, cestu do práce alebo školy už poznáme takmer naspamäť. To má za následok, že veľakrát dopravné značky úplne prehliadame a jazdíme viac-menej spamäti. Preto si treba raz za čas oprášiť vedomosti, ktoré sú nevyhnutné pre bezpečnú jazdu vás aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video