Kvízy rubrika

OTESTUJTE SA: Viete doplniť najznámejšie české príslovia? Dokážte, že sa vyznáte!

OTESTUJTE SA: Viete doplniť najznámejšie české príslovia? Dokážte, že sa vyznáte!

O tom, že príslovia vedia trefne vystihnúť takmer každú situáciu niet najmenších pochýb. To, že ľudia ich používajú bezchybne ale také isté už nie je. Mnohokrát si totiž ich význam popletieme alebo zameníme kľúčové slová za úplne iné. Zistite, či dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

x

OTESTUJTE SA: Dohovorili by ste sa po poľsky? Zistite, či rozumiete našim severným susedom!

Aj napriek tomu, že je tento jazyk z veľkej časti podobný tomu nášmu, mnoho slov má v konečnom dôsledku diametrálne odlišný význam, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Dokážete odpovedať na nasledujúce otázky bez jedinej chyby?

OTESTUJTE SA: Poznáte tie najdivnejšie sexuálne úchylky? Zistite, či máte prehľad!

OTESTUJTE SA: Poznáte tie najdivnejšie sexuálne úchylky? Zistite, či máte prehľad!

To, že pri sexe veľakrát povolíme uzdu fantázii nie je vôbec na škodu. Prekročiť hranice “slušnosti” sa však v eufórii a návale emócii podarí občas prekročiť každému z nás. Pokiaľ ale svoje divné úchylky vyžadujete od partnera na pravidelnej báze, treba spomaliť. Červená kontrolka totiž naznačuje, že pravdepodobne trpíte nejakým druhom fetišu. Viete, ktorým? Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Aké blahodárne účinky majú tieto liečivé kamene? Dokážte, že sa vyznáte!

OTESTUJTE SA: Aké blahodárne účinky majú tieto liečivé kamene? Dokážte, že sa vyznáte!

Hovorí sa, že príroda je mocný čarodej. Už naši predkovia si boli vedomí magickej sily neživých kameňov, ktorú začali využívať vo svoj prospech. Niet sa čo čudovať - ich zázračné účinky sú dodnes neodmysliteľným pomocníkom pri rôznych ochoreniach či psychických problémoch. Zistite, či tento kvíz zvládnete na plný počet bodov!

x

OTESTUJTE SA: Poznáte význam týchto slovenských historizmov? Zistite, či ich viete preložiť!

Pôsobením angličtiny sa pomaly ale isto vytráca z nášho jazyku množstvo pôvodných slov, ktoré sa nám zdajú byť čoraz viac cudzie. Ak však trávite nejaký ten čas so staršou generáciou, niektoré z nich by ste predsa len poznať mohli. Otestujte sa s nami a zistite, či ovládate nasledujúce výrazy, ktoré sa už v súčasnosti považujú za historizmy.

x

OTESTUJTE SA: Poznáte prezývky najznámejších európskych miest? Zistite, ako na tom ste!

Mnoho svetových metropol je známych nielen vďaka ich pôvodnému názvu, ale aj prívlastkom, ktoré časom dostali na základe svojich charakteristických vlastností. Niektoré sa s nimi ťahajú už od nepamäti, iné tieto pomenovania získali len nedávno. Zistite, či zvládnete dnešný kvíz na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Poznáte najznámejšie druhy alternatívnej medicíny? Zistite, čím sa zaoberajú!

OTESTUJTE SA: Poznáte najznámejšie druhy alternatívnej medicíny? Zistite, čím sa zaoberajú!

Keď už klasická medicína nestačí, mnoho z nás sa vracia takpovediac “späť k prírode.” Najčastejšou náhradou za klasických lekárov sú totiž práve alternatívne metódy liečby so stáročnou tradíciou, ktoré dokážu veľakrát divy. Zvládnete určiť, v čom spočíva gro nasledujúcich populárnych praktík?

x

OTESTUJTE SA: Viete správne používať predložky vo vetách? Zistite, ako na tom ste!

Človek sa počas celého života učí a inak tomu nie je ani pri našom rodnom jazyku. Aj keď ho používame každodenne, neustále zisťujeme, že jeho gramatika nás dokáže ešte stále prekvapiť niečím novým. Zvládnete dnešný kvíz na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Viete skloňovať ako profík? Dokážte, že poznáte správne tvary slov!

Začiatok ďalšieho školského roku je už tu, čo okrem ďalších povinností znamená aj veľa nových vedomostí. Jednou z nich je pre žiakov prvého stupňa nepochybne aj skloňovanie, ktoré robí mnohým ľuďom problémy aj dávno po opustení školských lavíc. Zistite, či poznáte správne tvary nasledujúcich slov!

OTESTUJTE SA: Dokážete správne priradiť druh vína k jedlu? Zistite, či sa skutočne vyznáte!

OTESTUJTE SA: Dokážete správne priradiť druh vína k jedlu? Zistite, či sa skutočne vyznáte!

Zvoliť správny typ vína k pokrmom sa dá považovať za hotovú alchýmiu. Ich kombinácia je totiž kľúčová, nakoľko mnoho druhov môže skresľovať chuť jedál, ktoré následne strácajú svoje čaro. Trúfnete si spraviť dnešný kvíz na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Ovládate západoslovenské nárečie? Zistite, či viete preložiť nasledujúce slová

Aj keď si myslíte, že v našom jazyku vás už nič neprekvapí, ste na omyle. O opaku vás presvedčia nasledujúce výrazy z oblasti západného Slovenska, ktoré síce nepatria k spisovným, no používajú sa na každodenne báze. Trúfnete si na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate vzory v slovenčine? Dokážte, že ich viete správne používať!

Začiatok ďalšieho školského roku je už za rohom, čo znamená okrem ďalších povinností aj veľa nových vedomostí. Jednou z nich sú pre žiakov prvého stupňa nepochybne aj vzory, ktoré robia mnohým ľuďom problémy aj dávno po opustení školských lavíc. Zistite, či ich dokážete správne priradiť k jednotlivým slovám!

OTESTUJTE SA: Načúvate svojmu telu? Zistite, ktoré choroby úzko súvisia s vašou psychikou!

OTESTUJTE SA: Načúvate svojmu telu? Zistite, ktoré choroby úzko súvisia s vašou psychikou!

V zdravom tele zdravý duch - nie nadarmo sa tento výrok omiela stále dokola ako obohratá platňa. Je totiž dokázané, že psychika je častokrát spúšťačom väčšiny chorôb, ktoré zbytočne liečime tabletkami či rôznymi masťami - pôvod totiž treba hľadať najmä v našom vnútri. Zvládnete spraviť dnešný kvíz na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate vybrané slová? Zistite, čo všetko si ešte pamätáte!

Jedna z mála vecí, ktoré si po skončení štúdia stále pamätáme, je pravdepodobne slovenská gramatika. Tú nám totiž učitelia vlievali do hlavy už od útleho detstva, kedy sme si osvojili aj prvé vybrané slová. Koľko z nich si pamätáte doteraz?

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate sexuálny slovník? Zistite, či poznáte jeho najznámejšie pojmy!

Sex už dávno nie je to, čo býval. Od tradičného misionára sme sa dostali až k polohám hodných gymnastov či stimulácii rôznymi hračkami, ktoré dávajú styku medzi partnermi úplne iný rozmer. Dokážte, že sa v najnovších trendoch (nielen) zo spálne skutočne vyznáte!

OTESTUJTE SA: Poznáte najznámejšie latinské výrazy? Zistite, či ich ovládate úplne všetky!

OTESTUJTE SA: Poznáte najznámejšie latinské výrazy? Zistite, či ich ovládate úplne všetky!

Aj napriek tomu, že je slovenčina krásny jazyk, mnohokrát sa ocitneme v situáciách, kedy naša slovná zásoba jednoducho nestačí. O tom, či naozaj poznáte význam tých najpoužívanejších latinských výrazov sa presvedčíte v dnešnom kvíze.

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video