Kvízy rubrika

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte vašu EMMU? Dokážte, že ste skutočne pozorným čitateľom!

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte vašu EMMU? Dokážte, že ste skutočne pozorným čitateľom!

Aj keď nebolo vytváranie júnové vydania práve prechádzkou ružovou záhradou, s odhodlaním a chuťou pracovať sme pre vás aj napriek nepriaznivej situácii dali dokopy prvé letné číslo, ktoré hrá pestrými témami a srší inšpiráciou. Pokiaľ už prešiel časopis vašimi rukami a zhltli ste každú jeho stránku, na nasledujúce otázky by ste mali vedieť bez problémov odpovedať. Tak čo, trúfnete si na plný počet bodov?

Aj vám sa už stalo, že ste nevedeli, kto má na konci stretnutia zaplatiť, kto podáva na prvom rande ruku ako prvý alebo ako správne stolovať v reštaurácii?

OTESTUJTE SA: Ovládate pravidlá etikety a slušného správania? To vám prezradí tento test!

Aj vám sa už stalo, že ste nevedeli, kto má na konci stretnutia zaplatiť, kto podáva na prvom rande ruku ako prvý alebo ako správne stolovať v reštaurácii? Týmto pochybnostiam je už koniec, pretože vďaka nášmu testu si osvojíte najdôležitejšie pravidlá slušného správania.

x

OTESTUJTE SA: Viete, aké izbové rastlinky sú na obrázku? Dokážte, že ste skutočný odborník!

Pôsobia upokojujúco, čistia vzduch a dodávajú interiéru ten pravý šmrnc. Bez trocha zelene snáď nemôžeme žiaden dom či byt ani nazvať domovom. Práve rastlinky sú prvkom, vďaka ktorému si ľahko vykúzlime aj v obývačke svoju malú oázu pokoja. Zistite, ako dobre ovládate názvy tých najznámejších druhov!

OTESTUJTE SA: Poznáte autorov najznámejších hitov všetkých čias? Zistite, ako na tom ste!

OTESTUJTE SA: Poznáte autorov najznámejších hitov všetkých čias? Zistite, ako na tom ste!

Spoločnosť nám robí na cestách, v kuchyni, ale aj pri upratovaní či venčení psa. I keď si našich obľúbených interpretov kvôli momentálnej situácii vo svete nebudeme môcť tento rok vychutnať naživo, na ich koncerty sa dá preniesť aspoň prostredníctvom internetu a streamovacích služieb. Ako dobre ovládate mená najznámejších hviezd, ktoré sa svojou tvorbou navždy zapísali do hudobnej histórie?

OTESTUJTE SA: Ovládate učivo strednej a základnej školy? To vám prezradí tento test!

OTESTUJTE SA: Ovládate slovenský pravopis? To vám prezradí tento test!

V priebehu týždňa si stredoškoláci otestovali svoje vedomosti zo slovenského jazyka v rámci písomnej časti maturity. Vybrali sme pre vás tie najčastejšie chyby, ktoré robia nielen školopovinní, ale aj pracujúci ľudia v každodennej konverzácii. Ovládate základy nášho jazyka? Otestujte sa s nami a zistite, ako sú na tom vaše vedomosti!

x

OTESTUJTE SA: Viete, aké zákusky sa nachádzajú na obrázku? Dokážte, že ste pravý maškrtník!

Povedzme si úprimne, niekedy si život jednoducho osladiť treba. Či už ste fanúšikom tradičných domácich koláčov alebo zahraničných špecialít, vďaka nášmu kvízu spoznáte množstvo zaujímavých druhov, ktoré sa možno zaradia medzi vašich nových obľúbencov. Trúfnete si na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Spoznáte najznámejšie kvety na základe obrázka? Zistite, či sa naozaj vyznáte!

Sú symbolom nežnosti, ženskosti a života. Už len pohľad na ne prináša radosť a ich vôňa pôsobí často ako afrodiziakum. Okrem toho, že sú súčasťou našich záhrad, krásne sa vynímajú aj v pompéznych kyticiach, ktoré neodmysliteľne patria ku každému sviatku. Uhádnete, ktoré druhy sa nachádzajú na obrázkoch?

x

OTESTUJTE SA: Ste skutočná gazdinka? Tento gastro kvíz preverí vaše zručnosti v kuchyni!

Ak sa v kuchyni radi realizujete a dokážete pri sporáku tráviť hodiny, tento kvíz je presne pre vás. Pomocou nasledujúcich otázok zistíte, na čom ešte musíte zapracovať a v čom ste, naopak, skutočná expertka.

x

OTESTUJTE SA: Poznáte ich naozaj všetky? Zistite, ako dobre ovládate anglické názvy ovocia!

Je našou každodennou súčasťou, efektívnou pomôckou pri chudnutí, ale zároveň predstavuje aj skvelú ingredienciu letných drinkov. Nie všetky druhy sa však v našich záhradkách a na tanieri objavujú tak často, ako tie ostatné. Dokážete správne priradiť ich názvy k anglickému ekvivalentu?

x

OTESTUJTE SA: Trpíte panickým strachom? Zistite, či nemáte jednu z týchto fóbií!

Diagnózy, ktorými v posledných rokoch trpia ľudia, pribúda každým dňom viac a viac. Okrem klasického strachu z výšok či pavúkov existujú stovky zvláštnejších fóbií, nad ktorými budete len krútiť hlavou. Dokážete zistiť, čoho sa týkajú nasledujúce?

OTESTUJTE SA: Viete doplniť najznámejšie slovenské porekadlá? Zistite, ako na tom ste!

OTESTUJTE SA: Viete doplniť najznámejšie slovenské porekadlá? Zistite, ako na tom ste!

Používame ich každodenne, no mnohokrát úplne nesprávne. Porekadlá vedia skvele vystihnúť takmer každú situáciu a takisto aj poučiť. V našom jazyku sa ich nachádza však toľko, že ľudia ich často popletú a práve takto vznikajú desiatky nových, ktoré sme si za ten čas stihli osvojiť. Trúfate si doplniť bez chyby nasledujúce, ktoré sa používajú úplne najviac?

x

OTESTUJTE SA: Poznáte najznámejšie obrazy všetkých čias? Zistite, kto je ich autorom!

V galériách ich obdivujeme popritom, ako sa s hlavou naklonenou do strany snažíme pochopiť ich skutočný význam či autorov odkaz. Okrem veľkoleposti dokážu ohromiť precíznymi detailmi a v niektorých prípadoch aj poriadnou dávkou kontroverzie. Viete, kto namaľoval umelecké diela, ktoré sa navždy zapíšu do našej histórie?

OTESTUJTE SA: Patríte ku skutočným odborníkom? Zistite, či ovládate pojmy z gastro sveta!

OTESTUJTE SA: Patríte ku skutočným odborníkom? Zistite, či ovládate pojmy z gastro sveta!

Vymýšľanie nových receptov a zlepšovanie kulinárskych zručností je u mnohých z nás počas momentálnej karantény na každodennom programe. Čo tak ale povýšiť svoje “kuchynské” vedomosti na ďalší level a naučiť sa zopár nových pojmov z tohto sveta? Zistite, koľko z nich poznáte už teraz!

kvíz

OTESTUJTE SA: Ako je na tom váš všeobecný prehľad? Zistite, či zvládnete tieto základné otázky!

Najvýznamnejšie dátumy, fakty či udalosti by mali byť zapísané v našich hlavách už automaticky. Každým rokom sa však k nám dostane toľko nových informácii, že len sotva stihneme všetky zaregistrovať. Dokážete bez chyby zodpovedať nasledujúce otázky, ktoré patria do všeobecného prehľadu?

x

OTESTUJTE SA: Viete, ako skladovať svoju kozmetiku? Zistite, či to robíte správne!

Nie je žiadnym tajomstvom, že ženy sa považujú nielen za nákupné, ale aj kozmetické maniačky, ktoré si svoju zbierku každý mesiac rozširujú o desiatky nových produktov. Máloktorá ale tieto poklady po nákupe v drogérii umiestni doma aj na správne miesto. Ako ste na tom vy?

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate módny slovník? Dokážte, že poznáte jeho najznámejšie pojmy!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate módny slovník? Dokážte, že poznáte jeho najznámejšie pojmy!

Móda a jej trendy hýbu svetom už od nepamäti - minimálne tým ženským. Cez elegantné dievčenské šaty s volánikmi sme sa postupne dopracovali až k chic pánskemu štýlu, ktorý tvoria kostýmové nohavice a košela. Ako sa rokmi búrali stereotypy a oblečenie začalo byť akýmsi spôsobom vyjadrenia individuálnej osobnosti, pribúdali aj rôzne výrazy a pojmy, ktorými sa dodnes jednotlivé fashion odvetvia označujú. Na akej úrovni sa v nich orientujete vy?

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video