Zatvoriť vyhľadávanie

Vyhľadávanie

Kvízy rubrika

x

OTESTUJTE SA: Ovládate kúzla z filmu Harry Potter? Dokážte, že sa vyznáte vo svete mágie!

Príbeh o odvážnom čarodejníkovi obletel pred pár rokmi celý svet a stal sa okamžitým fenoménom takmer v každej krajine. Získal si malých aj veľkých, ktorí neraz vedia jednotlivé scény tohto legendárneho filmu odrecitovať naspamäť. Ak patríte medzi jeho skalných fanúšikov, svoje vedomosti si môžete overiť v dnešnom kvíze. Zvládnete priradiť správny význam k jednotlivým kúzlam?

OTESTUJTE SA: V akom ročnom období budete mať svadbu? Zistite to podľa výberu slávnostného menu!

OTESTUJTE SA: V akom ročnom období budete mať svadbu? Zistite to podľa výberu slávnostného menu

Vybrať vhodný termín svadby patrí snáď medzi najzložitejšie časti celého procesu plánovania. Okrem toho, že vaše vysnívané dátumy môžu byť už dávno rezervované, najväčším nepriateľom svadobčanov je jednoznačne počasie. Aj keď si totiž obrad a hostinu naplánujete na teplý víkend, prekvapiť vás môže nečakaná letná búrka. Raritou nie je ani odlišná predstava novomanželov, ktorí sa jednoducho na konkrétnom dni nevedia zhodnúť. Ak patríte k poslednej spomínanej kategórii, dnešný kvíz vám prezradí, nad ktorým ročným obdobím by ste mali do budúcna určite popremýšľať.

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate rímske číslice? Zistite, či sa skutočne vyznáte!

V minulosti si k zaznamenávaniu údajov vytvorili rozličné civilizácie vlastné číselné sústavy, ktoré sa používajú dodnes. Na Slovensku sa môžeme veľakrát stretnúť práve s ich rímskou verziou, ktorou označujeme najmä storočia či rôzne údaje v matematike. Dokážete spraviť tento kvíz na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Viete správne používať cudzie slová v konverzácii? Zistite, ako predísť trapasu!

Dobrý dojem dokážeme docieliť mnohými spôsobmi. Jedným z nich je nepochybne aj slovník, ktorým sa okoliu prezentujeme. Občas to však s cudzími výrazmi preženieme a použijeme ich úplne inak, ako sme pôvodne zamýšľali. Aby sa vám podobné faux pas nestávalo na každodennej báze, dnešnému kvízu by ste mali venovať špeciálnu pozornosť. Dokážte, že ho zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate české povolania? Zistite, koľko z nich dokážete preložiť!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate české povolania? Zistite, koľko z nich dokážete preložiť!

V súčasnosti je svetový trh práce oveľa pestrejší ako kedysi. Presvedčia vás o tom nasledujúce zamestnania, z ktorých mnohé môžete bežne vykonávať aj na Slovensku. Poznáte však ich český preklad? Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

Aj vám sa už stalo, že ste nevedeli, kto má na konci stretnutia zaplatiť, kto podáva na prvom rande ruku ako prvý alebo ako správne stolovať v reštaurácii?

OTESTUJTE SA: Ovládate pravidlá etikety a slušného správania? To vám prezradí tento test!

Aj vám sa už stalo, že ste nevedeli, kto má na konci stretnutia zaplatiť, kto podáva na prvom rande ruku ako prvý alebo ako správne stolovať v reštaurácii? Týmto pochybnostiam je už koniec, pretože vďaka nášmu testu si osvojíte najdôležitejšie pravidlá slušného správania.

x

OTESTUJTE SA: Viete, aké zákusky sa nachádzajú na obrázku? Dokážte, že ste pravý maškrtník!

Povedzme si úprimne, niekedy si život jednoducho osladiť treba. Či už ste fanúšikom tradičných domácich koláčov alebo zahraničných špecialít, vďaka nášmu kvízu spoznáte množstvo zaujímavých druhov, ktoré sa možno zaradia medzi vašich nových obľúbencov. Trúfnete si na plný počet bodov?

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate jednotlivé druhy kávy? Dokážte, že ste skutočný odborník!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate jednotlivé druhy kávy? Dokážte, že ste skutočný odborník!

Niet krajšieho začiatku dňa ako so šálkou čerstvo praženej kávy. Či už si svoju rannú dávku kofeínu doprajete v pohodlí domova alebo v obľúbenej kaviarni za rohom, milovník tohto nakopávača energie by predsa len mal o jeho príprave niečo vedieť. Zistite, či dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

x

OTESTUJTE SA: Zvládnete doplniť známe slovenské príslovia? Dokážte, že ich poznáte úplne všetky

Používame ich každodenne, no mnohokrát úplne nesprávne. Príslovia vedia skvele vystihnúť takmer každú situáciu a takisto aj poučiť. V našom jazyku sa ich nachádza však toľko, že ľudia ich často popletú a práve takto vznikajú desiatky nových, ktoré sme si za ten čas stihli osvojiť. Trúfate si doplniť bez chyby nasledujúce, ktoré sa používajú úplne najviac?

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate klávesové skratky? Zistite, koľko z nich viete v praxi použiť!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate klávesové skratky? Zistite, koľko z nich viete v praxi použiť!

Prečo si neuľahčiť život, keď sa to dá doslova pár klikmi? Všetci, ktorí pri svojej práci používame každodenne počítač alebo notebook, zaručene tohto šikovného pomocníka oceníme. Najmä pri dlhých hodinách pred obrazovkou sú klávesové skratky doslova záchranou, ktorá nám okrem niekoľko desiatok minút denne ušetrí nepochybne aj kopec nervov. Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

x

OTESTUJTE SA: S týmito výrazmi sa v práci stretávate najčastejšie – viete, čo znamenajú?

Ako každá skupina ľudí, aj pracovný kolektív vo firme má vlastný slovník, ktorý tvorí dôležitý prvok pri vykonávaní každodenných povinností. Rok čo rok doňho však prenikajú nové slová, ktoré majú častokrát pôvod práve v angličtine. Ako dobre ovládate zaužívané, ale aj moderné pracovné výrazy?

x

OTESTUJTE SA: Čo jedia vegáni či vitariáni? Zistite, koľko spôsobov stravovania naozaj poznáte!

Či už ste fanúšikom vegetariánstva, freeganstva alebo frutariánstva, určite súhlasíte s tým, že zástancovia všetkých spomenutých druhov stravovania sa snažia dostať do svojho tela čo najkvalitnejšiu stravu. Nie nadarmo sa hovorí - si to, čo ješ. Práve preto sa mnoho z nich vyhýba určitým druhom potravín, ktoré nahrádzajú zdravšou a k prírode šetrnejšou alternatívou. Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Spoznáte známe druhy orechov na základe obrázka? Dokážte, že sa vyznáte!

OTESTUJTE SA: Spoznáte známe druhy orechov na základe obrázka? Dokážte, že sa vyznáte!

Okrem toho, že sú kvalitným zdrojom minerálnych látok a vitamínov, majú aj veľký podiel bielkovín či tukov. O tom, že by mali byť súčasťou jedálnička každého z nás snáď ani netreba hovoriť. V poslednom čase sa však na slovenský trh dostáva čoraz viac druhov, ktoré je mnohokrát na prvý pohľad poriadne ťažké rozoznať. Zistite, či dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

Kvíz

OTESTUJTE SA: Viete doplniť najznámejšie slovenské príslovia? Zistite, ako dobre ich poznáte!

Používame ich každodenne, no mnohokrát úplne nesprávne. Príslovia vedia skvele vystihnúť takmer každú situáciu a takisto aj poučiť. V našom jazyku sa ich nachádza však toľko, že ľudia ich často popletú a práve takto vznikajú desiatky nových, ktoré sme si za ten čas stihli osvojiť. Trúfate si doplniť bez chyby nasledujúce, ktoré sa používajú úplne najviac?

x

OTESTUJTE SA: Ste v drogérii ako doma? Dokážte, že ovládate skratky kozmetických produktov!

Nie je žiadnym tajomstvom, že každá žena je tak trochu drogériová maniačka. Okrem čistiacich prostriedkov do domácnosti sa v tomto malom kráľovstve totiž nachádza aj množstvo dekoratívnej kozmetiky, ktoré by bol hriech v jeho stojanoch len tak nechať. Zistite, či dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Do akej časti Európy patria jednotlivé krajiny? Dokážte, že ich viete správne zaradiť!

OTESTUJTE SA: Do akej časti Európy patria jednotlivé krajiny? Dokážte, že ich viete zaradiť!

Aj keď možno geografia nepatrila v škole medzi vaše obľúbené predmety, teraz môžete dokázať, že si predsa len ešte niečo pamätáte. Ak ste navyše aj vášniví cestovatelia, tento kvíz by ste mali zvládnuť ľavou-zadnou. Veľa šťastia!

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video