Zatvoriť vyhľadávanie

Vyhľadávanie

Kvízy rubrika

Stúpajúce teploty nám umožňujú vytiahnuť farebnejšie a sviežejšie kúsky, obliecť si koženú bundu, tenisky a vyraziť do víru veľkomesta. Hrubým kabátom a čižmám je teda už definitívne koniec. Aké kúsky do svojho šatníku by ste mali na jar určite pridať a aký je váš skutočný štýl? To sa dozviete vďaka nášmu módnemu kvízu.

OTESTUJTE SA: Aký štýl oblečenia sa ku mne skutočne hodí? To vám prezradí dnešný test!

Stúpajúce teploty nám umožňujú vytiahnuť farebnejšie a sviežejšie kúsky, obliecť si obľúbené šaty a vyraziť do víru veľkomesta. Aké kúsky by ste však mali do svojho šatníku v priebehu celého roka určite pridať a aký je váš skutočný štýl? To sa dozviete vďaka nášmu módnemu kvízu.

OTESTUJTE SA: Viete doplniť časti najznámejších slovenských básní? Dokážte, že máte prehľad!

OTESTUJTE SA: Viete doplniť časti najznámejších slovenských básní? Dokážte, že máte prehľad!

Spomienka na recitácie básní mnohých z nás vráti rýchlosťou blesku do školských lavíc, kedy sme pred celou triedou nervózne prednášali úryvky z najznámejších diel slovenskej poézie. Okrem poriadneho stresu to bol však po vyrieknutí posledného verša aj pocit úľavy a hrdosti, že sme si celú báseň zapamätali bez najmenšieho zaváhania. Pokiaľ ste počas svojich študentských čias dávali na hodinách slovenského jazyka aspoň trochu pozor, dnešný kvíz by ste mali bez problémov zvládnuť na plný počet bodov.

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate medicínu? Zistite, či poznáte jej najznámejšie latinské pojmy!

To, že je povolanie lekára jedno z najnáročnejších dokazujú hneď viaceré aspekty. Medzi ne patria aj latinské názvy rôznych chorôb a častí tela, ktoré musí každý medik ovládať bez akéhokoľvek zaváhania. Dokážete spraviť dnešný test na plný počet bodov?

Milan,,Italy,-,February,21,,2019:,Street,Style,€“,Christian

OTESTUJTE SA: Poznáte najikonickejšie kabelky všetkých čias? Odhaľte ich na základe obrázka!

Muži majú slabosť na luxusné autá, ženy zasa na kabelky. Či už ide o priestranné shopper bags alebo praktické crossbody, správna fashionistka by mala mať z každého druhu aspoň jeden kus. Dizajnérske značky však aj niečo stoja, preto si mnohé z nás na ikonické kabelky šetria aj niekoľko rokov. Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť, ktorý kúsok do vašej zbierky pribudne ako ďalší, dnešný kvíz vám nepochybne rozšíri obzory a zároveň preverí vedomosti z tejto oblasti. Zvládnete ho na plný počet bodov?

OTESTUJTE SA: Zvládnete doplniť najznámejšie české prirovnania? Dokážte, že máte prehľad!

OTESTUJTE SA: Zvládnete doplniť najznámejšie české prirovnania? Dokážte, že máte prehľad!

Čeština nám vďaka jej bohatej slovnej zásobe ponúka mnoho zaujímavých prísloví, porekadiel, ale aj prirovnaní, vďaka ktorým môžeme naše každodenné rozhovory jednoducho obohatiť a výstižne pomenovať určitú situáciu. Poznáte tie najpoužívanejšie, s ktorými sa stretávame pravidelne?

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate najznámejšie slovenské frazeologizmy?

Slovenčina nám vďaka jej bohatej slovnej zásobe ponúka mnoho zaujímavých prísloví, porekadiel, ale aj slovných zvratov, vďaka ktorým môžeme naše každodenné rozhovory jednoducho obohatiť a výstižne pomenovať určitú situáciu. Poznáte tie najpoužívanejšie, s ktorými sa stretávame pravidelne?

x

OTESTUJTE SA: Ovládate kúzla z filmu Harry Potter? Dokážte, že sa vyznáte vo svete mágie!

Príbeh o odvážnom čarodejníkovi obletel pred pár rokmi celý svet a stal sa okamžitým fenoménom takmer v každej krajine. Získal si malých aj veľkých, ktorí neraz vedia jednotlivé scény tohto legendárneho filmu odrecitovať naspamäť. Ak patríte medzi jeho skalných fanúšikov, svoje vedomosti si môžete overiť v dnešnom kvíze. Zvládnete priradiť správny význam k jednotlivým kúzlam?

OTESTUJTE SA: V akom ročnom období budete mať svadbu? Zistite to podľa výberu slávnostného menu!

OTESTUJTE SA: V akom ročnom období budete mať svadbu? Zistite to podľa výberu slávnostného menu

Vybrať vhodný termín svadby patrí snáď medzi najzložitejšie časti celého procesu plánovania. Okrem toho, že vaše vysnívané dátumy môžu byť už dávno rezervované, najväčším nepriateľom svadobčanov je jednoznačne počasie. Aj keď si totiž obrad a hostinu naplánujete na teplý víkend, prekvapiť vás môže nečakaná letná búrka. Raritou nie je ani odlišná predstava novomanželov, ktorí sa jednoducho na konkrétnom dni nevedia zhodnúť. Ak patríte k poslednej spomínanej kategórii, dnešný kvíz vám prezradí, nad ktorým ročným obdobím by ste mali do budúcna určite popremýšľať.

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate rímske číslice? Zistite, či sa skutočne vyznáte!

V minulosti si k zaznamenávaniu údajov vytvorili rozličné civilizácie vlastné číselné sústavy, ktoré sa používajú dodnes. Na Slovensku sa môžeme veľakrát stretnúť práve s ich rímskou verziou, ktorou označujeme najmä storočia či rôzne údaje v matematike. Dokážete spraviť tento kvíz na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Viete správne používať cudzie slová v konverzácii? Zistite, ako predísť trapasu!

Dobrý dojem dokážeme docieliť mnohými spôsobmi. Jedným z nich je nepochybne aj slovník, ktorým sa okoliu prezentujeme. Občas to však s cudzími výrazmi preženieme a použijeme ich úplne inak, ako sme pôvodne zamýšľali. Aby sa vám podobné faux pas nestávalo na každodennej báze, dnešnému kvízu by ste mali venovať špeciálnu pozornosť. Dokážte, že ho zvládnete na plný počet bodov!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate české povolania? Zistite, koľko z nich dokážete preložiť!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate české povolania? Zistite, koľko z nich dokážete preložiť!

V súčasnosti je svetový trh práce oveľa pestrejší ako kedysi. Presvedčia vás o tom nasledujúce zamestnania, z ktorých mnohé môžete bežne vykonávať aj na Slovensku. Poznáte však ich český preklad? Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

Aj vám sa už stalo, že ste nevedeli, kto má na konci stretnutia zaplatiť, kto podáva na prvom rande ruku ako prvý alebo ako správne stolovať v reštaurácii?

OTESTUJTE SA: Ovládate pravidlá etikety a slušného správania? To vám prezradí tento test!

Aj vám sa už stalo, že ste nevedeli, kto má na konci stretnutia zaplatiť, kto podáva na prvom rande ruku ako prvý alebo ako správne stolovať v reštaurácii? Týmto pochybnostiam je už koniec, pretože vďaka nášmu testu si osvojíte najdôležitejšie pravidlá slušného správania.

x

OTESTUJTE SA: Viete, aké zákusky sa nachádzajú na obrázku? Dokážte, že ste pravý maškrtník!

Povedzme si úprimne, niekedy si život jednoducho osladiť treba. Či už ste fanúšikom tradičných domácich koláčov alebo zahraničných špecialít, vďaka nášmu kvízu spoznáte množstvo zaujímavých druhov, ktoré sa možno zaradia medzi vašich nových obľúbencov. Trúfnete si na plný počet bodov?

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate jednotlivé druhy kávy? Dokážte, že ste skutočný odborník!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate jednotlivé druhy kávy? Dokážte, že ste skutočný odborník!

Niet krajšieho začiatku dňa ako so šálkou čerstvo praženej kávy. Či už si svoju rannú dávku kofeínu doprajete v pohodlí domova alebo v obľúbenej kaviarni za rohom, milovník tohto nakopávača energie by predsa len mal o jeho príprave niečo vedieť. Zistite, či dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

x

OTESTUJTE SA: Zvládnete doplniť známe slovenské príslovia? Dokážte, že ich poznáte úplne všetky

Používame ich každodenne, no mnohokrát úplne nesprávne. Príslovia vedia skvele vystihnúť takmer každú situáciu a takisto aj poučiť. V našom jazyku sa ich nachádza však toľko, že ľudia ich často popletú a práve takto vznikajú desiatky nových, ktoré sme si za ten čas stihli osvojiť. Trúfate si doplniť bez chyby nasledujúce, ktoré sa používajú úplne najviac?

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate klávesové skratky? Zistite, koľko z nich viete v praxi použiť!

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate klávesové skratky? Zistite, koľko z nich viete v praxi použiť!

Prečo si neuľahčiť život, keď sa to dá doslova pár klikmi? Všetci, ktorí pri svojej práci používame každodenne počítač alebo notebook, zaručene tohto šikovného pomocníka oceníme. Najmä pri dlhých hodinách pred obrazovkou sú klávesové skratky doslova záchranou, ktorá nám okrem niekoľko desiatok minút denne ušetrí nepochybne aj kopec nervov. Dokážte, že dnešný kvíz zvládnete na plný počet bodov!

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video