Kvízy rubrika

x

OTESTUJTE SA: Týchto 20 slov ste doteraz používali zle – poznáte ich správny tvar?

Človek sa učí celý život – či už ide o vzťahy, kulinárske schopnosti alebo aj vlastný materinský jazyk. Najmä ten nám vie uštedriť poriadnu ranu pod pás práve vtedy, keď sme presvedčení o tom, že jeho pravidlá ovládame úplne bezchybne. Zistite, či dáte dnešný test na plný počet bodov.

x

OTESTUJTE SA: S týmito cudzími výrazmi sa stretávate každodenne - viete, čo znamenajú?

Aj napriek tomu, že je slovenčina krásny jazyk, mnohokrát sa ocitneme v situáciách, kedy naša slovná zásoba jednoducho nestačí. O tom, či naozaj poznáte význam tých najpoužívanejších cudzích výrazov sa presvedčíte v dnešnom kvíze.

OTESTUJTE SA: Odhaľte tajomstvo tej pravej vône, ktorá z vás spraví skutočnú bohyňu

OTESTUJTE SA: Odhaľte tajomstvo tej pravej vône, ktorá z vás spraví skutočnú bohyňu

Vtáka spoznáte po perí a ženu zasa po parfume. Aj keď sa vám toto prirovnanie môže zdať vtipné, je v ňom veľký kus pravdy. Koľkokrát sa vám už stalo, že ste si konkrétnu osobu spojili s vôňou, ktorú často nosila? Je to skrátka súčasť človeka, ktorá veľakrát vystihuje jeho vlastnosti a osobnosť. Ak ešte stále nemáte doma svojho favorita, dnešný test vám ho pomôže v priebehu pár minút vybrať.

xxx

OTESTUJTE SA: Tieto otázky preveria vaše znalosti z geografie. Dáte ich na plný počet?

Mať všeobecný prehľad nie je nikdy na škodu, čo poviete? Aj keď sme už mnohí zo školských lavíc dávno vyšli, základné otázky o našej Zemi by sme mali vedieť zodpovedať aj dnes. Otestujte sa a zistite, čo všetko si ešte pamätáte.

x

OTESTUJTE SA: Ovládate teóriu rovnako dobre ako prax? Odhaľte tajomstvá nápoja bohov

Ako si predstavujete ideálny večer? Filmový maratón s kamoškami pri pohári lahodného vína znie fajn, čo poviete? Alebo dáte prednosť romantickému pikniku s partnerom pod holým nebom? Aj tam vám môže robiť spoločnosť fľaša červeného. Je to skrátka nápoj, ktorý sa hodí ku každej príležitosti. Otestujte sa a zistite, čo všetko o tomto zázraku z hrozna skutočne viete.

OTESTUJTE SA: Ste skutočnou znalkyňou módneho giganta Calvin Klein?

OTESTUJTE SA: Ste skutočnou znalkyňou módneho giganta Calvin Klein?

Niet pochýb o tom, že každá žena si potrpí na kvalitné kúsky vo svojom šatníku. Či si to však priznáme alebo nie, mnoho z nás v kútiku duše túži po značkovej kabelke, lodičkách alebo aspoň spodnej bielizni od slávnych dizajnérov či módnych domov, ktoré nám každodenne bijú do očí na dokonalých instagramových fotkách. Poznáte však aj pozadie týchto svetoznámych značiek?

x

OTESTUJTE SA: Viete, kto je autorom týchto najslávnejších citátov všetkých čias?

Každá z nás sa občas cíti „pod psa“ a jediné, čo jej zdvihne náladu, je šálka dobrej kávy, pohár vína alebo spoločnosť priateľky. Na zahodenie však nie je ani povzbudenie prostredníctvom slov, ktoré nás dokážu občas poriadne nakopnúť. Viete, kto je autorom týchto slávnych (občas motivačných) citátov a výrokov?

x

OTESTUJTE SA: Ovládate základy biológie? Zistite, čo všetko si ešte pamätáte!

Niet pochýb o tom, že ľudské telo je záhadou mnohokrát aj pre skúsených lekárov, ktorí sa medicíne venujú už niekoľko rokov. Na to, aby ste však poznali počet kostí alebo stavcov vo vašom tele nemusíte byť práve študovaný. Otestujte sa a zistite, či dokážete na väčšinu týchto otázok odpovedať správne.

OTESTUJTE SA: Čo si o vás v skutočnosti myslia partnerovi rodičia?

OTESTUJTE SA: Čo si o vás v skutočnosti myslia partnerovi rodičia?

Vzťahy medzi partnerkou a „svokrovcami“ dokážu byť občas poriadne komplikované. Každá z nás chce predsa zanechať ten najlepší dojem a zapadnúť do novej rodiny. Nech sa však snažíme akokoľvek, nie vždy spadne naše úsilie a snaha zapôsobiť na úrodnú pôdu. Vďaka dnešnému testu zistíte, aký postoj k vám rodičia vášho partnera skutočne majú.

x

OTESTUJTE SA: Staráte sa o svoju korunu krásy tak, ako by ste mali?

Jedna z prvých vecí, ktorá muža dokáže upútať na opačnom pohlaví, sú častokrát vlasy. Niet sa čo čudovať – práve hustá ženská hriva toho o samotnej osobe dokáže prezradiť omnoho viac, ako by si mnohí mysleli. Nikoho totiž neohúrite rozštiepenými končekmi alebo niekoľkomesačnými odrastmi. Preto je veľmi dôležité, aby ste sa o svoju korunu krásy starali naozaj poctivo. Okrem pravidelného farbenia je totiž momentálne vystavovaná každý deň aj ostrému slnku či slanej vode. Otestuje sa a zistite, čo by ste mali vo svojej starostlivosti o vlasy určite zmeniť.

x

OTESTUJTE SA: Viete preložiť tieto najpoužívanejšie anglické frázy? Zistite, ako na tom ste!

Každým rokom sme čoraz viac obklopení anglickými výrazmi a pojmami, ktoré nepoužívame len v každodennej komunikácii ale dokonca aj na pracovisku. Okrem iného je v plnom prúde dovolenková sezóna, a tak vám určite nezaškodí precvičiť si zopár fráz, s ktorými sa môžete stretnúť v hotelovom rezorte či prímorskej reštaurácii.

x

OTESTUJTE SA: Poznáte svoje telo skutočne dobre? Toto ste o menštruácii možno vôbec netušili

Počas každého mesiaca nám pravidelne zaklope na dvere stará dobrá známa, ktorá sa bez opýtania pozve na návštevu. Aj keď nie je (takmer) nikdy vítaná, vždy ju pustíme dnu a pretrpíme tých pár dní, počas ktorých nám nesmierne otravuje život. Nakoniec sme ale za jej návštevu nesmierne rady, pretože vďaka nej funguje ženské telo tak, ako má. V dnešnom teste sa o menštruácii dozviete opäť o čosi viac.

x

OTESTUJTE SA: Ste ľahkou obeťou manipulácie? Zistite, či vás majú ľudia omotanú okolo prsta

Povedať NIE je občas challenge pre každého z nás. Jednoducho chceme ostatným vždy vyhovieť a zniesť im aj modré z neba. Nie je teda ojedinelým javom, keď ich vlastné potreby a požiadavky uprednostníme pred našimi vlastnými. Skáčete tak, ako druhí pískajú? Otestujte a zistite, aká je pravda.

x

OTESTUJTE SA: Ktorý z výrazov je napísaný správne? Zistite, či ovládate základy slovenčiny

Aj keď je dovolenková sezóna v plnom prúde, nenechajte vaše mozgové závity úplne zaspať. Tentokrát sme si pre vás pripravili test zameraný na čiarky a používanie správnych výrazov, s ktorými má veľa z nás častokrát problém. Trúfate si na všetky správne odpovede?

OTESTUJTE SA: Terapia nákupom alebo závislosť? Zistite, či by ste nemali zaradiť spiatočku

OTESTUJTE SA: Terapia nákupom alebo závislosť? Zistite, či by ste nemali zaradiť spiatočku 

Tento novodobý fenomén je čoraz vyhľadávanejšou aktivitou najmä u žien. Niet sa čo čudovať – je totiž dokázané, že naše osobné problémy sa väčšinou snažíme zahnať práve v obchodoch a to kúpou nového oblečenia, topánok či kabeliek. Otestujte sa a zistite, či patríte medzi chorobné nákupné maniačky.

x

OTESTUJTE SA: Chystáte sa na dovolenku s partnerom? Zistite, kde si to zaručene užijete obaja!

Každá z nás si predstavuje vysnívanú dovolenku so svojou polovičkou asi rovnako – nikým nerušené prechádzky na pláži pri západe slnka ako v gýčovom romantickom filme. No ktorá z nás by to nechcela aspoň raz zažiť? Ak je však váš partner skôr typ na horskú turistiku či spoznávanie kultúrnych pamiatok, cieľovú destináciu budete musieť hľadať niekde inde. Vďaka nášmu testu zistíte, na akom mieste si užijete skvelú dovolenku obaja.

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video