Kvízy rubrika

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate medicínu? Zistite, či poznáte jej najznámejšie latinské pojmy!

To, že je povolanie lekára jedno z najnáročnejších dokazujú hneď viaceré aspekty. Medzi ne patria aj latinské názvy rôznych chorôb a častí tela, ktoré musí každý medik ovládať bez akéhokoľvek zaváhania. Dokážete spraviť dnešný test na plný počet bodov?

OTESTUJTE SA: Na akej úrovni ovládate etiketu stolovania? Dokážte, že ste skutočný odborník!

OTESTUJTE SA: Na akej úrovni ovládate etiketu stolovania? Dokážte, že ste skutočný odborník!

Niet väčšieho trapasu, ako keď si hostia navzájom nevidia do tváre kvôli veľkým dekoráciám či kytici kvetov. Takisto by ste spôsobili faux pas so žuvačkou prilepenou na tanieri a hojdaním sa pri stole. To, aké ďalšie prehrešky môžete počas stolovania jednoducho spraviť, sa dozviete v dnešnom kvíze. Zvládnete ho na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Viete, aké európske mestá sa nachádzajú na obrázku?

Aj keď možno geografia nepatrila v škole medzi vaše obľúbené predmety, teraz môžete dokázať, že si predsa len ešte niečo pamätáte. Ak patríte navyše aj medzi vášnivých cestovateľov, tento kvíz by ste mali zvládnuť ľavou-zadnou. Veľa šťastia!

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte svet mačiek? Zistite, či ste skutočný odborník!

To, že mačky patria medzi najobľúbenejšie domáce zvieratá nie je žiadnym tajomstvom. Okrem hebkej srsti a nevinných očí však oplývajú aj rôznymi fascinujúcimi vlastnosťami, ktoré pozná iba skutočný milovník týchto štvornohých nezbedníkov. Dokážte, že patríte k jedným z nich!

OTESTUJTE SA: Spoznáte najznámejšie plemená psov na základe obrázka? Dokážte, že sa vyznáte!

OTESTUJTE SA: Spoznáte najznámejšie plemená psov na základe obrázka? Dokážte, že sa vyznáte!

Sú neoddeliteľnou súčasťou našich domácností a takisto predstavujú jedného z členov rodiny. Reč je o psoch, bez ktorých si väčšina ľudí svoj život už ani nevie predstaviť. Môžete sa však považovať za skutočného psíčkara? Zistite, či spoznáte nasledujúce plemená len na základe obrázka!

OTESTUJTE SA: Spolu či oddelene? Viete, ako správne sa píšu nasledujúce slová?

OTESTUJTE SA: Spolu či oddelene? Viete, ako správne sa píšu nasledujúce slová?

Náš jazyk vie občas poriadne prekvapiť a aj keď sa s ním stretávame každodenne, niektoré výrazy nás jednoducho vždy zaskočia. Otestujte sa s nami a zistite, či sa môžete považovať za skutočného znalca slovenčiny.

x

OTESTUJTE SA: Spoznáte modelky Victoria’s Secret na základe obrázka? Dokážte, že sa vyznáte!

Stať sa jedným z anjelov show Victoria’s Secret považujú mnohé modelky za vrchol svojej kariéry. Aj keď sú za dosiahnutím tohto cieľa hodiny tréningov vo fitku, špeciálny jedálniček a neustále cestovanie, všetka drina sa v konečnom dôsledku rozhodne vyplatí. Zistite, či poznáte tie najznámejšie modelky svetoznámej prehliadky!

OTESTUJTE SA: Poznáte najväčšie svetové letiská? Dokážte, že ich ovládate úplne všetky!

OTESTUJTE SA: Poznáte najväčšie svetové letiská? Dokážte, že ich ovládate úplne všetky!

Sú neodmysliteľnou súčasťou dovoleniek, pracovných ciest či letných prázdnin, počas ktorých sa stávajú lietadlá najvyťaženejším dopravným prostriedkom. Aj napriek tomu, že sa preprava oblakmi stala kvôli koronavírusu na pár mesiacov úplným tabu, pomaly, ale isto si môžeme návštevy krajín po celom svete znova užívať plnými dúškami. Zistite, ako dobre zvládnete priradiť letiská k jednotlivým mestám!

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate najznámejšie slovenské frazeologizmy?

Slovenčina nám vďaka jej bohatej slovnej zásobe ponúka mnoho zaujímavých prísloví, porekadiel, ale aj slovných zvratov, vďaka ktorým môžeme naše každodenné rozhovory jednoducho obohatiť a výstižne pomenovať určitú situáciu. Poznáte tie najpoužívanejšie, s ktorými sa stretávame pravidelne?

x

OTESTUJTE SA: Poznáte autorov najznámejších filmových trhákov? Dokážte, že sa skutočne vyznáte!

Ovládli kiná, filmové festivaly, ale aj sošky Oscarov, ktoré len potvrdzujú ich hviezdne miesto na kinematografickej scéne. Okrem toho patria medzi stálice, ktoré môže človek pozerať stále dokola, a predsa ho nikdy neomrzia. Zistite, či viete priradiť režisérov k najslávnejším filmom všetkých čias!

OTESTUJTE SA: Poznáte ich naozaj všetky? Zistite, ako dobre ovládate anglické názvy zeleniny!

OTESTUJTE SA: Poznáte ich naozaj všetky? Zistite, ako dobre ovládate anglické názvy zeleniny!

Je našou každodennou súčasťou, efektívnou pomôckou pri chudnutí, ale zároveň predstavuje aj skvelú ingredienciu letných šalátov. Nie všetky druhy sa však v našich záhradkách a na tanieri objavujú tak často, ako tie ostatné. Dokážete správne priradiť ich názvy k anglickému ekvivalentu?

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate rímske číslice? Zistite, či sa skutočne vyznáte!

V minulosti si k zaznamenávaniu údajov vytvorili rozličné civilizácie vlastné číselné sústavy, ktoré sa používajú dodnes. Na Slovensku sa môžeme veľakrát stretnúť práve s ich rímskou verziou, ktorou označujeme najmä storočia či rôzne údaje v matematike. Dokážete spraviť tento kvíz na plný počet bodov?

x

OTESTUJTE SA: Ako dobre ovládate skratky najznámejších organizácií? Dokážte, že sa vyznáte!

Každodenne sa objavujú v médiách, novinách či školských učebniciach. Aj napriek tomu, že skratky inštitucionalizovaných podôb medzinárodných vzťahov vidíme na každom kroku, iba málokto z nás vie s istotou povedať, čo skutočne znamenajú. Ako ste na tom vy?

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte vašu EMMU? Dokážte, že ste skutočne pozorným čitateľom!

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte vašu EMMU? Dokážte, že ste skutočne pozorným čitateľom!

Aj keď nebolo vytváranie júnové vydania práve prechádzkou ružovou záhradou, s odhodlaním a chuťou pracovať sme pre vás aj napriek nepriaznivej situácii dali dokopy prvé letné číslo, ktoré hrá pestrými témami a srší inšpiráciou. Pokiaľ už prešiel časopis vašimi rukami a zhltli ste každú jeho stránku, na nasledujúce otázky by ste mali vedieť bez problémov odpovedať. Tak čo, trúfnete si na plný počet bodov?

Aj vám sa už stalo, že ste nevedeli, kto má na konci stretnutia zaplatiť, kto podáva na prvom rande ruku ako prvý alebo ako správne stolovať v reštaurácii?

OTESTUJTE SA: Ovládate pravidlá etikety a slušného správania? To vám prezradí tento test!

Aj vám sa už stalo, že ste nevedeli, kto má na konci stretnutia zaplatiť, kto podáva na prvom rande ruku ako prvý alebo ako správne stolovať v reštaurácii? Týmto pochybnostiam je už koniec, pretože vďaka nášmu testu si osvojíte najdôležitejšie pravidlá slušného správania.

x

OTESTUJTE SA: Viete, aké izbové rastlinky sú na obrázku? Dokážte, že ste skutočný odborník!

Pôsobia upokojujúco, čistia vzduch a dodávajú interiéru ten pravý šmrnc. Bez trocha zelene snáď nemôžeme žiaden dom či byt ani nazvať domovom. Práve rastlinky sú prvkom, vďaka ktorému si ľahko vykúzlime aj v obývačke svoju malú oázu pokoja. Zistite, ako dobre ovládate názvy tých najznámejších druhov!

Ste zvedaví, čo vás dnes čaká v živote? Pozrite si horoskop:

Hot video