Pozrite si foto mladej Rusky, ktorá svojou výškou láme rekordy

Rodáčka z Penzy má výšku v génoch, jej otec meria 196 a matka 185 centimetrov. Dcéra však oboch prerástla. Slabšou konkurenciou v tomto smere je pre ňu jej brat, ktorý to dotiahol na 198 centimetrov. Práve on bol pre Ekaterinu oporou v čase, keď bola ešte ako školáčka pre svoju výšku viackrát šikanovaná.

Čítajte viac:

Daj sa na špičky, ak chceš pusu: Slávne páry, ktorým neprekáža výška

„Pamätám si,  že sa jej deti v škole vysmievali, pretože bola z nich najvyššia a musel som sa jej zastávať,“ hovorí brat Sergej. „Rýchlo však zistila, že jej výška je pre ňu výhodou v športe, ktorému sa takmer okamžite začala venovať na profesionálnej úrovni.“

Spomienky na basketbalovú kariéru.
Spomienky na basketbalovú kariéru.
pinterest.com/torutakasugi

Čítajte viac:

Ruská Barbie: Vďaka vylepšenému vzhľadu bábiky to dotiahla až na svetové móla

Nemusíte hádať dvakrát, aký šport si vybrala. Basketbal bol pre ňu jednoznačnou voľbou, hoci zvažovala aj iný životný smer. V šestnástich rokoch rovnako, ako mnohé iné dievčatá, snívala o kariére modelky. „V podstate som si musela vybrať medzi modelingom a basketbalom. Voľba basketbalu však bola jednoznačná, pretože som naň mala talent,“ hovorí Ekaterina o svojich športových začiatkoch. Prvé úspechy na seba nenechali dlho čakať. Mladá športovkyňa vystriedala viacero klubov v ruskej Premiere League a reprezentovala tiež Rusko na Olympiáde v roku 2008, kde so svojím tímom vyhrala bronzovú medailu! 

Pozrite si foto celebrít, ktoré vďaka ich výške určite neprehliadnete

Ekaterina tak urobila zo svojej výšky svoju najväčšiu prednosť. Napriek tomu však kvôli nej zažívala aj trápenie, ktorým bolo najmä nakupovanie oblečenia a topánok. Má totiž veľmi veľké chodidlá, pri topánkach potrebuje až veľkosť 47! „Nakupovanie oblečenia bolo pre mňa nesmierne náročné, vedela som, že som iná ako ostatní. Až v 24 rokoch som si uvedomila, že som atraktívna. Vždy som mala atletickú postavu a bola som vyššia než ktokoľvek v mojom veku.“ Postupom času sa jej začalo dostávať čoraz viac pozornosti zo strany mužov. Najväčšou životnou láskou je však jej šesťročný synček, ktorého vychováva sama.

S milovaným synčekom.
S milovaným synčekom.
instagram.com/ekaterina_lisina15

„Myslím, že počas tehotenstva moja postava získala ženské krivky a začala som sa vo svojom tele cítiť dobre. Teraz som so svojím telom veľmi spokojná, cítim sa žensky a sebavedome. Už mi vôbec neprekáža, že som vyššia než ostatní. Naopak, milujem to!“

Čítajte viac:

Typológia podľa nôh: Čo o vás prezradí grécka či egyptská noha?

Dôkazom jej slov je aj skutočnosť, že sa rozhodla zavesiť basketbalovú kariéru na klinec a venovať svojmu dievčenskému snu byť modelkou. Za najväčšiu devízu považuje svoje neskutočne dlhé nohy, ktoré majú ohromujúcu dĺžku takmer 134 centimetrov! Práve vďaka nim ašpiruje táto výnimočná žena na prekonanie svetového rekordu. Chce sa zapísať do Guinnessovej knihy rekordov ako najvyššia modelka sveta a zároveň získať titul „najdlhšie nohy na svete“. Predpoklady na to rozhodne má. Ekaterina, držíme ti palce!

Pózovanie pred objektívom si nesmierne užíva.
Pózovanie pred objektívom si nesmierne užíva.
instagram.com/ekaterina_lisina15

Viac fotiek tejto dlhonohej krásky nájdete v galérii pod článkom. Rozhodne je na čo pozerať!

Čítajte viac:

Bye, bye dokonalosť: Tieto modelky zbúrali prototyp krásy v módnom priemysle

Svadba ako z rozprávky: Neskutočné, koľko peňazí minuli za šaty a obrad!

Nosíte podpätky? Týchto päť rád sa vám určite zíde!

Tieto topánky budete milovať: Vymeníte si podpätok a z ihličiek máte baleríny!