Svoj blog založili Majka s Danielom v roku 2015 a odvtedy nielen intenzívne cestujú, ale aj dokumentujú svoje zážitky z ciest. Na ich blogu Cestuj za menej čitatelia nájdu množstvo praktických článkov a cestopisov zo zahraničia, fotoblogov a tento rok im pribudlo veľa obsahu aj zo Slovenska. Minulý rok sa dokonca stali absolútnym víťazom v kategórii Cestovanie v ankete Superbloger 2019. Väčšina cestovateľov, aj keď trávia veľkú časť roka za hranicami, tak sa na Vianoce vracajú domov na Slovensko. Majka, ktorá pracuje ako UX dizajnér v jednej zo slovenských donáškových služieb, spoločne s priateľom a projektovým manažérom Danielom, sú presne opačný prípad. Na cesty zvyknú vyrážať hlavne v období vianočných sviatkov. Kde všade už Vianoce zažili? Čo exotické mali na štedrovečernom stole a prečo si nedávajú vianočné darčeky? To všetko a ešte omnoho viac prezradili v rozhovore. 

Dvojica strávila jeden Štedrý deň aj na Veľkom čínskom múre.
Zdroj: Archív: Cestuj za menej

Kedy ste naposledy strávili Vianoce doma na Slovensku?

Už v roku 2014 sme zaviedli takú našu malú tradíciu cestovania do tepla počas sviatkov a takmer každý rok sa nám to podarilo. Mali sme len jednu prestávku v roku 2018, kedy sme strávili Štedrý deň ešte na Slovensku, ale už na druhý deň sme leteli do zahraničia. A tento rok si sviatky doma zopakujeme.

Kde všade v zahraničí ste už trávili Vianoce?

Väčšinou trávime na cestách nielen Vianoce, ale aj Silvester. A Silvestrom v zahraničí sme túto našu tradíciu aj začali - v roku 2014 v Dubaji. Štedrovečerné večere sme si vychutnávali v šľapkách a v letnom oblečení v Thajsku, vo Vietname či na Filipínach a najkrajšie novoročné ohňostroje a oslavy sme zažili napríklad v Malajzii, Hongkongu, Kambodži či v Dubaji.

Vianoce v Thajsku? Prečo nie!
Zdroj: Archív Cestuj za menej

Pokračovanie rozhovoru na ďalšej strane.