Máloktorá z nás môže povedať, že sa nikdy netrápila pre chlapov. Asi je fajn, keď si aspoň raz v živote vyskúšame fatálnu lásku, ktorá nás do budúcna poučí, posilní a hlavne nám ukáže presne to, čo v partnerstve nechceme. Aj ja som sa ocitla v takom vzťahu. Časom som si však uvedomila, že každodenný plač do vankúša mi nepomôže, a vyskúšala som rodinné konštelácie u liečiteľky Anastázie. Už len pri pohľade do jej očí mi na tele naskočili zimomriavky. Úprimne, také niečo som ešte nezažila...

A vtedy to začalo...

„V prvom rade to musíte chcieť. Ak to naozaj chcete, tak to bude. A ak to nebude, čaká vás niečo oveľa lepšie,“ povedala Anastázia hneď na začiatku seminára rodinných konštelácií. Sedeli sme v kruhu, bolo nás asi desať, pričom každý prišiel s jedným alebo aj s viacerými trápeniami. Samozrejme, témou číslo jeden boli vzťahy. Keď prišiel rad na mňa, znervóznela som. „Vyber si osobu, ktorá bude zastupovať teba, a osobu, ktorá zastúpi muža, s ktorým máš problém,“ nariadila mi liečiteľka. Dala som sa viesť intuíciou a spomedzi zúčastnených som si vybrala dve ženy, ku ktorým ma to energicky najväčšmi ťahalo. Mojou úlohou už bolo sa len pozerať a počúvať. Liečiteľka sa ich oboch spýtala, aké majú pocity.

„Odťahuje ma to od neho. Akoby som sa bála ísť bližšie zo strachu, že ma zraní. No zároveň od neho nechcem odísť. Dobre sa mi s ním komunikuje, rozumieme si,“ povedala žena znázorňujúca mňa. A mala úplnú pravdu. Presne takto chaoticky som to pociťovala ja k Petrovi. Ešte zaujímavejšia bola reakcia ženy, stvárňujúcej jeho: „Cítim istotu, keď sme od seba dostatočne ďaleko. Neviem sa pohnúť smerom k nej. Bojím sa, ako zareaguje. Ale nechcem ju opustiť, je mi v jej prítomnosti dobre.“ Takmer som od úžasu zabudla zavrieť ústa. Tí ľudia o mojom vzťahu s Petrom nevedeli vôbec nič, ale pocity nás oboch dokázali priam dokonale precítiť, a to rozprávali pri plnom vedomí. Potom prevzala iniciatívu Anastázia. Ako pri každom vzťahovom probléme, aj v tomto prípade bolo nevyhnutné, aby si partneri navzájom odpustili a oslobodili sa. Má to však jednu základnú podmienku – musia súhlasiť obe strany. Žena znázorňujúca Petra sa však mojej prosbe obrátila chrbtom: „Necítim to tak. Mám chuť utiecť.“ A v tej chvíli sa mi všetko objasnilo. To on ma nechce pustiť, preto nedokážeme byť ani spolu, ani bez seba. „Je medzi vami silné karmické spojenie. Ešte si musíte niečo odovzdať,“ zhrnula Anastázia môj prípad. „Ale ty si pripravená vzťah uzavrieť, si otvorená tomuto riešeniu. Tak to urob.“ A ja som to ešte v ten večer urobila.

Čítajte viac:

Na vlastnej koži: Schopnosti jasnovidky nás dostali, zistí o vás všetko!

Liečiteľka duší v akcii: Vložili sme sa do jej rúk a diali sa veci...

Zdravá duša, zdravé telo

Anastázia sa dostala k rodinným konšteláciám postupne. V detstve stále kreslila hviezdy, zbierala rôzne kamene. „Vždy som sa cítila zvláštna a iná. Ezoterické knihy ma nebavili – to, čo v nich bolo napísané, som už vedela alebo cítila. Navštívila som množstvo veštkýň, ktoré ma však len klamali, nič som pri nich necítila,“ tvrdí liečiteľka. Schopnosť liečiť a vnímať energie druhých ľudí sa u nej začala objavovať až potom, ako po krvácaní do mozgu takmer zomrela. Zrazu videla rozličné nebeské bytosti. Povedala o tom svojim blízkym, no nikto jej neveril. Mysleli si, že sa zbláznila, preto prestala tomu venovať pozornosť. „Do cesty mi postupne prichádzali ľudia, ktorí sa venovali ezoterike a ktorým som mohla o svojich zážitkoch povedať. Keď mal niekto zdravotný problém, cítila som to, mala som nutkanie dotknúť sa ho a vyliečiť, čo sa mi veľakrát aj podarilo,“ vysvetľuje Anastázia.

Neskôr sa dozvedela o svetovo osvedčenej liečebnej metóde rodinných konštelácií, ktorej tvorcom je nemecký psychoterapeut Bert Hellinger. Ten ju vyvinul v spolupráci so šamankou v Južnej Afrike s presvedčením, že mnohé choroby sú založené na vzťahových problémoch s určitými ľuďmi. Len čo im zo srdca odpustíme a prijmeme ich, fyzická bolesť by mala začať slabnúť. „Seminár rodinných konštelácií bol pre mňa veľmi silný a emotívny zážitok. Odchádzala som odtiaľ ako znovuzrodená, zistila som, že to naozaj funguje, a tak som si vypýtala kontakt na lektorku. Je to žiačka pána Hellingera, prísna a rázna žena, ktorá ma všetko naučila. Absolvovala som niekoľko výcvikov a všetko išlo bez problémov,“ hovorí liečiteľka, ktorú dnes vyhľadávajú ľudia nielen na Slovensku, ale dokonca aj v Česku. Zaujíma ma, či považuje liečenie za svoje poslanie.

Anastázia sa len usmeje a trvá na tom, aby som v článku presne uviedla: „Ak je to tvoja cesta, dvere sa ti otvoria samy. Ak to tvoja cesta nie je, môžeš robiť čokoľvek, no nedosiahneš nič. Budeš sa len trápiť, aj keď na to máš peniaze, city či rozum.“ Rovnako upozorňuje na to, že nikto od nej nemôže očakávať, že zmení osud. Takú moc nemá nikto. Ale uhol pohľadu sa zmeniť dá a ona môže človeku dopomôcť k tomu, aby začal svoj problém vnímať inak a aby sa naň mohol pozrieť z pozície pozorovateľa.

Archív

Riešenie na každý problém

Ľudia chodia za Anastáziou s rôznymi ťažkosťami, či už ide o problém s partnerom, rodičmi, alebo s prácou. Dokonca, ak si chcete kúpiť byt, dokáže vám uľahčiť výber a urýchliť celý proces. Máte zdravotné problémy? Skutočná príčina je vždy vo vás a v blokoch, ktoré v sebe nosíte. Na rodinných konšteláciách vás ich liečiteľka zbaví, pričom nie je vylúčené, že sa dopracujete ku skutočnostiam, ktoré prekvapia nielen ju, ale aj vás. Upozorňuje však, že vôbec nemusia byť pozitívne. Asi nikoho by nepotešilo zistenie, že váš partner má milenku alebo nebodaj nepriznané deti. „Či už je niečo pozitívne, alebo negatívne, vždy nás to môže posunúť ďalej. Nikdy netreba ľutovať, že sme niečo urobili, pretože sme to urobiť mali. Keď niečo nevychádza, netreba vešať hlavu, lebo ešte nie je koniec, a keď to nevyjde, znamená to, že príde niečo lepšie,“ tvrdí Anastázia. Keď sa s ňou rozprávate, cítite, ako sa vaše vnútro napĺňa pozitívnou energiou. Máte chuť stále sa usmievať a na kávu by ste v tej chvíli pozvali aj svojho najväčšieho nepriateľa. A nejde len o daný moment, dobré naladenie vám zostane aj v priebehu ďalších týždňov a ak ho využijete ako príležitosť na nový radostný začiatok, môže sa stať vašou súčasťou.

Čítajte viac:

Laco kozmickou energiou pomohol už tisíckam ľudí nájsť cestu k sebe

Všetko sa dá riešiť

Liečiteľka  zastáva názor, že všetko sa dá riešiť. „Ale nie medzi kamarátkami alebo susedami. Problém treba riešiť vždy s tou osobou, ktorej sa týka,“ dodáva. Na rodinné konštelácie prídu často aj partnerské dvojice, ktoré chcú dať svoj vzťah do poriadku, vyliečiť vzájomnú lásku alebo sa len uistiť v tom, že ich vzťah má do budúcna perspektívu. Katka prišla na liečenie aj s čerstvým priateľom Richardom, ktorý musí odísť pracovne na rok do zahraničia. Otázka znela, či má význam, aby išla s ním a zanechala tu svoju prácu, rodinu a v podstate celý svoj život. Katkina zástupkyňa cítila v konštelácii rozpaky, nerozhodnosť, zatiaľ čo osoba zastupujúca Richarda mala vo veci jasno – veľmi by ju chcel mať vedľa seba.

„Je medzi vami silné puto, poznáte sa a hodíte sa k sebe. Katka, chceš, aby som odstránila tvoj blok pochybnosti a nerozhodnosti?“ spýta sa Anastázia a krásna mladá žena okamžite prikyvuje a už na druhý deň pociťuje výraznú zmenu. „Najmä manželia by mali na konštelácie chodiť spolu. Je veľa prípadov, ktoré sa týmto spôsobom podarilo zachrániť. Rozchodom nič nezískate. Jeden prestane milovať a druhý stratí lásku. To nie je riešenie, trpia len deti,“ hovorí. Ak je prípad náročnejší, nemožno očakávať, že výsledok príde okamžite. Niekedy chodia na liečenie celé rodiny, dokonca na viackrát. Treba chcieť a veriť, bez toho vám blok neodstráni ani ten najlepší liečiteľ. Ako vraví Anastázia, aj nemožné je možné.

Čítajte viac:

Otestovali sme VEŠTECKÉ DUO: Astrológia a liečenie duší v jednom? Všetko je možné!

Existuje ešte vôbec rozprávková láska?