Prvým krokom je vybehnúť do prírody a natrhať si materiál. „Kvety zbierajte počas dňa, dôležité je, aby neboli zarosené ani po daždi. Z jedného trsu neodtrhnite všetky kvietky, nechajte niečo aj pre včely,“ radí Barbora Nagydayiová zo spoločnosti Flower Therapy.

Na lúke nájdete kopu materiálu na výrobu obrazov
Zdroj: Flower Therapy

Potom nechajte kvety poriadne vyschnú, aj pomocou knihy, presne ako v časoch, keď si naše mamy takto vyrábali herbáre. „Kvety musia preschnúť do štádia, kedy sú krehké ako papier, ak by ste s nimi pracovali skôr, môžu sa zničiť. Ideálny čas na vysušenie v knihe alebo v papieri je dva až tri týždne,“ pokračuje expertka. Potom už stačí len použiť špeciálne lepidlo a zapojiť vlastnú fantáziu. Samozrejme, okrem kvetov budete potrebovať aj rám so sklom alebo plexisklom, na ktorý pomocou lepidla a pinzety kvety, bylinky či listy pripevníte.

Sušenie a lepenie chce trošku trpezlivosti, ale výsledok stojí za to
Zdroj: Flower Therapy

„Výsledkom je krásny kvetinový obraz, ktorý nádherne dotvorí atmosféru v izbe. Odporúčam však nevystavovať ho priamemu slnečnému žiareniu, pretože by vybledol,“ vysvetľuje Barbora Nagydayiová. Ak si na túto DIY aktivitu sama netrúfate, využite workshopy, kde si podobný obraz môžete vyrobiť sama, ale pod dohľadom a s  pomocou profesionálov, takéto kurzy organizuje aj Flower Therapy. Okrem kvetinových obrazov vás tam naučia vytvoriť si aj kvetinovú čelenku, náramok alebo rôzne jarné dekorácie v črepníku. Pozrite si aj návod na to, ako si kvetinový obraz vytvoriť doma, viac v priloženom videu: